Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel butább egy szakközep...

Mennyivel butább egy szakközepes, mint egy gimis? Te lenézed a szakközepeseket?

Figyelt kérdés
Vagy többet érne az agyagozás?
2010. júl. 28. 12:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
0%
Ennek a vitának nincs értelme, úgyis több szakközepes van, mint gimis... Ezért persze, hogy az ő túlsúlyuk érvényesül.
2010. júl. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
Talán így akarsz kibújni a válasz alól...?
2010. júl. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
Jó, nem bújok ki a válasz alól. Lehet, hogy nem butább egy szakközepes, de egy gimiben magasabb akadályokat görgetnek az ember elé. Egy ÁTLAG gimiben többet kell tanulni... Ha a buta alatt valaki az IQ-t érti, az ebből nem derül ki.
2010. júl. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
100%
Ez viszont meglehet, hogy több akadályt állítanak gimiben az ember elé. De igazából, minek? Egy 14 éves igaz, még nem tudja eldönteni, hogy mi szeretne lenni, így ömlesztve kap mindenből ami jó (rossz). De nekem csupán matematikára, földrajzra, és informatikára lett volna szükségem a 4 év alatt. Alapműveltség ide, vagy oda, inkább tanultam volna a többi helyett mást. Mondjuk ez objektív, mindenhol vannak filler tantárgyak. De az tény, hogy a lexikális tudás nem egyenlő az intelligenciával.
2010. júl. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
100%
Egy vegyész szakközépbe (ahol ezerrel nyomatják a kémiát, fizikát, matekot) nem hiszem hogy buta emberek járnak =)
2010. júl. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
70%

Ez az egész kérdés ebből jött szerintem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


A kérdező ezzel a kérdéssel valahogy elárulta az iq-ját :D:D

Könyörgöm, miért lenne butább?:D Majdnem ugyanazt azt a képzést kapja, mint egy gimis csak még ott vannak a szakos tárgyak.Érettségire ugyanúgy jól felkészítik.

Vagy nincs tisztában a szakközepes fogalmával, vagy a szakmunkásra gondolt..ugyanúgy érettségit kap könyörgöm, plusz megvan alapozva a tudása a továbbtanuláshoz(egyetem, akár OKJ)

2010. júl. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:

Kikérem magamnak, hogy butább!

Vannak Szakközépiskolákból is jobbak, és rosszabb szinvonalúak, ill. gimnáziumok esetében is.

A gimnáziumokban elsősorban a nem gyakorlatias tárgyakra helyezik a hangsúlyt, ezek közül is a humán tárgyakra. Példának okáért fizikaoktatás tekintetében bármely gimnáziumban alacsonyabb a szinvonal, mint egy jó szakközépiskolában. Különösen jelentős az eltérés a gyakorlati vonatkozásokban, így a kísérletek kivitelezésében. De pl. egy gimnazista sokkal könnyebben érettségizik emelt szinten matematikából, vagy történelemből, mivel hetente akár 5 vagy 7 óra is van. Szakközépiskolában pedig sokkal inkább jellemzők a szaktárgyak oktatása - kiemelendő ezek közül a műszaki rajz, amelynek ismerete bármely mérnöki szakmában elengedhetetlen - amelyekből gimnazisták nem részesülnek. Egy gimnazista a 4 év alatt nem tanul pl. összeállítási rajzokat, műszaki mechanikát, anyagismeretet, munkavédelmet, forgácsolási ismereteket, faipari/gépipari ismereteket, elektrotechnikát, és így tovább.

Úgyhogy azt mondanám, hogy a szakközepesek gyakorlatiassága sokkal nagyobb mértékű, mint egy gimnáziumba.

2010. júl. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
29%

Általában a szakközépben nem tanulnak éneket, rajzot, földrajzot, kémiát, fizikát.

Ezek után döntsd el, hogy mennyivel butábbak!

2010. júl. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
54%
Én vendéglátóipariba jártam, frankó lett az érettségim, most egyetemre járok, az átlagom pedig ott is négyes :D ennyi...
2010. júl. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
56%

"Általában a szakközépben nem tanulnak éneket, rajzot, földrajzot, kémiát, fizikát.

Ezek után döntsd el, hogy mennyivel butábbak!"


Neked fogalmad nincs az egészről!


ének: igenis volt első éven.


rajz: igenis volt, csak nem szines móricka rajz, hanem szigorú szabályokkal megszabott MŰSZAKI RAJZ.


földrajz: ez is volt második évben.


kémia: szintén volt.


fizika: szintén volt+ emelt szinten előkészítő is.

És leérettségiztem emelt szintű fizikából, 96 % os lett!

2010. júl. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!