Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Villamos büntetés?

Villamos büntetés?

Figyelt kérdés

Ahogy felszálltam a villamosra, el se tudtam sétálni a kocsi végéig hogy lekezeljem a vonaljegyemet, 2 lila BKK karszalagos 0nd0gyurma utamat állta és megbüntetett 12 ezerre. Hiába mondogattam hogy de hát most szálltam fel, akkor kellett volna szerintük lyukasztanom mielőtt megjelentek, azaz mikor még a villamos közelében se voltam... Addig fenyegetőztek hogy rendőrt hívnak, feljelent a BKK meg fene tudja mi hogy inkább kifizettem, de ez volt minden pénzem kb. Vissza tudom valahogy szerezni? Ha besétálok a központba és panaszt teszek? Van valami kamera amit visszanéznek vagy elzavarnak?

Haza sajnos nem tudok menni mert se pénzem, se bátorságom. (Apám agyonverne, nem a megértéséről híres, legutóbb azért vert szét mert mikor leküldött a boltba tejfölért, én vittem neki, csak azt elfelejtette mondani hogy ha már nem akciós akkor ne vegyem meg, 120 forinttal drágábban. Na ez most pont 100x annyi pénz...)



júl. 25. 22:50
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
79%
Milyen intézkezdtél! Mondtam azzal,hogy fizettél elismerted, hogy nem akartad érvényesíteni
júl. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
83%
?!
júl. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 A kérdező kommentje:

Nem ismertem el semmit, látszott a felvételeken hogy erőszakosan, jogtalanul jártak el, tulajdonképpen megfélemlítettek, csak azért fizettem. Egyértelműen látszott hogy mikor nyílegyenesen megindultam a másik lyukasztó felé pár másodperc sorbanállás után kezemmel a jeggyel, ketten beléptek elém és nem hagyták hogy lyukasszak. Mivel jogtalan módon meggátolták hogy a lehető legrövidebb úton és módon érvényesítsem a jegyem, fegyelmi eljárás indult ellenük.


Ha az nem lett volna egyértelmű, már akkor ott ellenőrizték a jegyeket mikor eleve felszálltam, szóval nem is az hogy utaztam pár percet és csak utána villant a karszalag.


A videón egyértelműen látszott hogy a legrövidebb úton és módon próbáltam érvényesíteni amit meggátoltak.



Amúgy meg ettől függetlenül nektek adok igazat mert ingyen is megúszhattam volna ahogy ti tanácsoltátok, mert mire sorra kerültem volna, már úgyis le kellett volna szállnom, csak 3 megállót utaztam. Elpazaroltam volna így egy jegyet ha hagynak lyukasztani.

júl. 26. 19:13
 54/62 anonim ***** válasza:
81%
De befizeted a büntetést amivel elismered! Az azt jelenti ha befizeted!
júl. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
75%
A lényeg az, hogy kamu!
júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
75%
Xdddd
júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 A kérdező kommentje:

Persze, elismerem, akkorát kamuztam hogy 2 ártatlan embert hurcoltak meg miattam akik ráadásul ott se jártak soha.

Lebuktam.


Utólag már csak nevetek a történteken, jó vége lett, az a vége :)

A pénzemet 2 héten belül visszautalják a megadott számlaszámra, azt a 2 szemétládát meg elővették mert minden látszott hogy nem engedtek lyukasztani felszállás után.

Vicces hogy ott dolgoznak/(lehet csak) dolgoztak, de nem tudták/elfelejtették hogy be van kamerázva az egész szerelvény :D


Ennél csak az lett volna nagyobb pofáraesés nekik ha saját zsebre is dolgoztak volna.

júl. 26. 21:23
 58/62 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem igaz ők csak a munkájukat végezték! Utoljára mondom! Ahol felszálsz ott kell
júl. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:

15. "+ bele van fogalmazva a szabályzatba, hogy a felszálló ajtónál kell érvényesíteni! Tehát én a BKV-nak adok igazat"


Légy szíves linkeld és idézd a szabályzatukból ezt a részt! Köszönöm előre is!


Kérdező, én első körben írnék a bekaka (BKK) ügyfélszolgálatának, leírnám az esetet. Lehet, nem is kell perelni. Szerintem írj gyorsan, mert ki tudja, meddig őrzik meg a kamerafelvételeket.

Pár éve nekem is volt egy ügyem a bekakával, leveleztem velük hosszasan, végül egy részét visszakaptam a büntetésnek.

júl. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
54%

58. Légyszi idézd már a szabályzatból azt a részt, hogy ott kell lyukasztani, ahol felszállsz!

59-es voltam. Látom, közben megoldódott a probléma, csak nem volt kedvem a 5 oldalnyi okoskodást elolvasni az első 2 oldal után, ezért nem tudtam.

júl. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!