Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogyan tudom elkerülni a...

Hogyan tudom elkerülni a büntetés befizetését?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2-3 hete megbüntetett egy BKV-ellenőr az egyik villamosvonalon. Kért egy igazolványt, én odaadtam egy lejártat, szó nélkül elfogadta, és felírta az adataimat, adott egy 16.000-es csekket, majd aláíratta velem a jegyzőkönyvnek nevezett papírcetlijét - én odafirkantottam valamit, hogy később ne legyen felismerhető a szignóm.

Diák vagyok, nincs keresetem, nem támogatnak otthonról, és nincs se saját autóm, saját lakásom, egyszóval képtelen vagyok kifizetni a büntetést.

Valami ötlete van valakinek, hogy hogyan úszhatnám meg a dolgot?

Előre is köszönöm.



2013. jan. 2. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Így már sehogy, nem kellett volna igazolványt adni.
2013. jan. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Nem kellett volna bliccelni. LOPNI. Akkor nem lenne ilyen gond.


Ki nem szarja le h téged támogatnak-e vagy sem? Engem sem támogat senki, mégis veszek bérletet.

2013. jan. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Ezt már nem úszod meg. Nem javaslom a halogatást, mert később késedelmi kamatot számítanak fel és a BKK idővel eladja a követelést egy profi faktoringcégnek, akik nem fognak szórakozni. Idővel lesz bankszámlád, amiről inkasszóval be tudják hajtani a pénzt és ez bizony fájni fog, ha kamatostul viszik a pénzed. De ha lesz ingó vagy ingatlan vagyonod,arra is ráterhelhetik a tartozást.
2013. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket, sejtettem, hogy nem úszom meg, kamatoztatni a tartozásomat pedig nem áll szándékomban, valahogy megoldom majd a fizetést. (:


Kedves második kommentelő!

Tisztában vagyok vele, hogy nem kellett volna bliccelni, mindig van nálam pár darab vonaljegy, de nyilván akkor jönnek csekkolni, amikor épp nincs... (hozzáteszem, olyan helyen szálltam fel, ahol nem lehet kapni jegyet - automata sincs, és csak három megállót mentem...)

Lopni? Mondd csak - szoktál letölteni filmet/zenét/programokat az internetől? Szoktál...LOPNI? . . . és íme, te is egy mocskos tolvaj vagy (:

Utoljára még: azért írtam le, hogy nem támogatnak stb, hogy teljes képet kapjanak a válaszolók a helyzetről, nem azért, hogy megsajnáljanak -.- és ha hiszed, ha nem, engem sem érdekel, hogy anyagi támogatás nélkül meg tudsz állni a saját lábadon... örülj neki.


Üdv.

2013. jan. 3. 01:58
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

> szoktál letölteni filmet/zenét/programokat az internetől


A letöltés magáncélra legális, a bliccelés véletlenül sem.

2013. jan. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!