Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Villamos büntetés?

Villamos büntetés?

Figyelt kérdés

Ahogy felszálltam a villamosra, el se tudtam sétálni a kocsi végéig hogy lekezeljem a vonaljegyemet, 2 lila BKK karszalagos 0nd0gyurma utamat állta és megbüntetett 12 ezerre. Hiába mondogattam hogy de hát most szálltam fel, akkor kellett volna szerintük lyukasztanom mielőtt megjelentek, azaz mikor még a villamos közelében se voltam... Addig fenyegetőztek hogy rendőrt hívnak, feljelent a BKK meg fene tudja mi hogy inkább kifizettem, de ez volt minden pénzem kb. Vissza tudom valahogy szerezni? Ha besétálok a központba és panaszt teszek? Van valami kamera amit visszanéznek vagy elzavarnak?

Haza sajnos nem tudok menni mert se pénzem, se bátorságom. (Apám agyonverne, nem a megértéséről híres, legutóbb azért vert szét mert mikor leküldött a boltba tejfölért, én vittem neki, csak azt elfelejtette mondani hogy ha már nem akciós akkor ne vegyem meg, 120 forinttal drágábban. Na ez most pont 100x annyi pénz...)



júl. 25. 22:50
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
100%
Oké akkor mondom így ha a 2.dik ajtónál szállsz fel ott KELL érvényesítened nem a 3. Ajtónál érthető?!
júl. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha két ajtó között tartózkodsz az utastérben, akkor már biztosan elhaladtál egy lyukasztó mellett, ezért rendelkezned kell jeggyel.

2. Ha nem működik, akkor ezt kell jelezni az ellenőrnek, de ha állt a lyukaszó előtt a sor, akkor nem állja meg ez a magyarázat a helyét.

3. Mivel nem ez az eset valósult meg, ezért ez lényegtelen a konkrét eset kapcsán.


Azzal, hogy befizetted a bírságot a helyszínen elismerted a bliccelés tényét, így utólag nem tudsz jogorvoslattal élni, legalábbis a BKK nem fogja jóváhagyni. Pert természetesen indíthatsz, de az üzletszabályzat átolvasását javaslom előtte, amit a felszállással elfogadtál.

júl. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
100%
32 pontosan megfogalmazta köszönöm!
júl. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
100%
Tehát azzal, hogy befizeted a pótdíjat elismerted a szabálysértést így nem tudsz ellenük tenni SEMMIT!
júl. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
100%
Rendezvényekre is úgy mész be, hogy átosonsz a kis sornál, majd belülről visszamész egy másik jegykezelőhöz??? Ugye, hogy nem! A szituáció pontosan ugyanez.
júl. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 A kérdező kommentje:

A BKK szabályzata szerint mindenki bliccel amúgy akinek nem bérlete van, csak mondom!


Azt írják hogy utazás megkezdése előtt kell érvényesíteni a jegyet, de 2 sorral lejjebb pedig az utazás kezdetének minősül ha átlépi valaki a peronzáróvonalat. Vagyis egyből a felszállási ajtónál lyukasztás is túl késő már :D

júl. 26. 16:06
 37/62 A kérdező kommentje:

Az a baj 35-ös hogy ismerős mesélte ez a sztorim hallatán hogy neki az unokanővérét büntették meg pár éve pont ilyen szituban, csak ő várta a sorát a felszállási ajtónál. Ráverték hogy nem is sorbaállt csak várt a lyukasztónál hogy gyorsan lyukasszon ha meglátja az ellenőrt. (Ismerem távolabbról, elég félénk, szabálytisztelő, eminens lány, eszébe se jutna bliccelni)

Szóval sehogy se lett volna jó, bármit csinálok :/

júl. 26. 16:10
 38/62 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így van! A jegy is érvényes ha érvényesíted értsd már meg!
júl. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 A kérdező kommentje:
De hol tudom érvényesíteni mielőtt átlépem a peronzáróvonalat?
júl. 26. 16:30
 40/62 A kérdező kommentje:
Akkor minek van a narancssárga lyukasztó az ajtónál ha ott lyukasztva már úgyis késő a szabályzat szerint?
júl. 26. 16:31
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!