Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Villamos büntetés?

Villamos büntetés?

Figyelt kérdés

Ahogy felszálltam a villamosra, el se tudtam sétálni a kocsi végéig hogy lekezeljem a vonaljegyemet, 2 lila BKK karszalagos 0nd0gyurma utamat állta és megbüntetett 12 ezerre. Hiába mondogattam hogy de hát most szálltam fel, akkor kellett volna szerintük lyukasztanom mielőtt megjelentek, azaz mikor még a villamos közelében se voltam... Addig fenyegetőztek hogy rendőrt hívnak, feljelent a BKK meg fene tudja mi hogy inkább kifizettem, de ez volt minden pénzem kb. Vissza tudom valahogy szerezni? Ha besétálok a központba és panaszt teszek? Van valami kamera amit visszanéznek vagy elzavarnak?

Haza sajnos nem tudok menni mert se pénzem, se bátorságom. (Apám agyonverne, nem a megértéséről híres, legutóbb azért vert szét mert mikor leküldött a boltba tejfölért, én vittem neki, csak azt elfelejtette mondani hogy ha már nem akciós akkor ne vegyem meg, 120 forinttal drágábban. Na ez most pont 100x annyi pénz...)



júl. 25. 22:50
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
84%
Valóban az első (felszálló) ajtónál kellet volna ez a szabály tehát az az 5-6 ember nem biztos, hogy kapott volna büntetést!
júl. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 A kérdező kommentje:

Már tárgytalan a kérdés, megtettem a feljelentést végül :)

Jogász ismerős segített, minden villamos végig van kamerázva és vissza lehet nézni hogy mi volt, szóval a gatyájukat leperlem róluk, addig nem nyugszok!


Biztosítaniuk kellett volna pár percet a jegy kezelésére. Tehát ajtózáródás után mondjuk 4-5 perccel villanthattak volna szalagot, nem egyből hogy el se érjek a lyukasztóig!

(Abban is igazam volt a jogász szerint hogy az eggyel távolabbihoz akartam menni a gyorsabb lyukasztás érdekében mint hogy megvárjam az első lyukasztónál lévő kisebb tömeget.)


Azért köszi a válaszokat és a sok kedvességet!



9-es, szerintem nem olvastad el elég alaposan amit írtam. Nem gondolhatták hogy nem akarom érvényesíteni, hiszen nem is adtak időt rá eleve!

júl. 26. 15:19
 13/62 anonim ***** válasza:
80%
Így be lehet bizonyítani de ez erős, hogy feljelenteted hisz ő nem tudja, hogy csalni akartál e vagy sem! Xdddd
júl. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 A kérdező kommentje:

11-es, nem értelek teljesen

Nem első ajtó volt hanem a szerelvény kb közepe, ott szálltunk fel rengetegen, a többinél csak 1-2 ember. Pont ez volt a baj, azért mentem volna eggyel arrébb. Azt hittem rohadtul mindegy hogy melyik ajtón szállok fel...

júl. 26. 15:22
 15/62 anonim ***** válasza:
45%
+ bele van fogalmazva a szabályzatba, hogy a felszálló ajtónál kell érvényesíteni! Tehát én a BKV-nak adok igazat
júl. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
69%
Ja és én vagyok 11 is.
júl. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
80%
Egyre szebb a mese jogász ismerőssel meg feljelentéssel :D:D:D
júl. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázom! Ahol a járműre felszállsz ott kell érvényesíteni nem a következő ajtónál! Azért kaptad a büntetés mert nem nézték meg a kamerát! 2. Nem tudhaták mint az előbb is írtam, hogy tényleg van e rá szándékod vagy csalni akarsz
júl. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
69%
Én voltam! 11,13,15,16,18,19
júl. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 A kérdező kommentje:

De feljelentettem mert mikor békésen akartam elmagyarázni hogy éppen lyukasztani akartam, már büntettek. Mikor bementem a központba reggel, onnan is elküldtek hogy ki se vizsgálják az esetet, nem nézik vissza a kamerát.


Pedig ott szorongattam a kezemben a sz@ros vonaljegyet, pár másodpercet vártam annál a lyukasztónál a soromra majd utána indultam meg a másikhoz. Tuti látszik a kamerán is. Vagyis remélem.


Csak akkor durrant el az agyam és mentem be a rendőrségre hogy akkor sz@rrá perelem az egész BKK-t. Amúgy meg ha visszanézték volna, minimális segítőkészséget mutattak volna hogy legalább kivizsgálják a történteket ahelyett hogy elzavartak volna, beértem volna a bünti összegével mint kártérítés (azaz visszakaptam volna) plusz mondjuk egy éves BP bérlet. De így nem fogok megállni annyinál.

júl. 26. 15:28
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!