Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Villamos büntetés?

Villamos büntetés?

Figyelt kérdés

Ahogy felszálltam a villamosra, el se tudtam sétálni a kocsi végéig hogy lekezeljem a vonaljegyemet, 2 lila BKK karszalagos 0nd0gyurma utamat állta és megbüntetett 12 ezerre. Hiába mondogattam hogy de hát most szálltam fel, akkor kellett volna szerintük lyukasztanom mielőtt megjelentek, azaz mikor még a villamos közelében se voltam... Addig fenyegetőztek hogy rendőrt hívnak, feljelent a BKK meg fene tudja mi hogy inkább kifizettem, de ez volt minden pénzem kb. Vissza tudom valahogy szerezni? Ha besétálok a központba és panaszt teszek? Van valami kamera amit visszanéznek vagy elzavarnak?

Haza sajnos nem tudok menni mert se pénzem, se bátorságom. (Apám agyonverne, nem a megértéséről híres, legutóbb azért vert szét mert mikor leküldött a boltba tejfölért, én vittem neki, csak azt elfelejtette mondani hogy ha már nem akciós akkor ne vegyem meg, 120 forinttal drágábban. Na ez most pont 100x annyi pénz...)



júl. 25. 22:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
98%
Minden ajtónál van lyukasztó. Hova a francba akartál te elsétálni?
júl. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
98%
Ha akartad volna, lekezeled az ajtónál. Így jártál.
júl. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
92%
Vegyél bérletet, azt nem kell érvényesítened minden utazás előtt.
júl. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:

A következő ajtóig akartam csak elsétálni mert ahol felszálltam, vagy 6-an állták körbe azt a lyukasztót, a következő pedig üresen állt. Illetve amúgy is arra mentem volna mert ott volt szabad ülőhely.

Ha annál az ajtónál lyulasztottam volna akkor se lett volna más a sztori, akkor is az lett volna a baj hogy csak akkor lyukasztottam volna mikor már odaérnek mert sorba kellett volna állnom. Kb én mentettem meg a többieket mert az az 5-6 embernek volt annyi ideje hogy sorra kerüljön mindenki amíg engem büntettek -.-

Vagy ilyenkor csak lökjek félre mindenkit azonnal ahogy felszállok hogy azonnal tudjak lyukasztani?


Az a szomorú hogy soha nem volt még ilyen velem, mindig vettem jegyet, soha nem blicceltem (többet ér a becsületem), mégis ez történt. Ezzel csak azt érték el hogy nem fogok ezután venni csak azért se, eddig se jött kaller soha, most meg mikor jött, egyből meg is büntetett. Ha soha nem vettem volna jegyet, legalább kb fele annyiba került volna a bünti mint amit eddig elköltöttem a jegyekre.

júl. 26. 07:06
 5/62 A kérdező kommentje:
(annál az ajtónál szálltunk fel rengetegen, a többinél meg csak 1-1 ember)
júl. 26. 07:15
 6/62 anonim ***** válasza:
77%
Nem kellett volna kifizetni, hanem egyszerűen elsétálni, nincs joguk visszatartani.
júl. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 A kérdező kommentje:

Sajnos de lett volna joguk. Azért fizettem inkább. Hiába állítom amit leírtam ha ők ketten mást mondanak. Szerintem azért járnak párosával.


Azzal hogy utazok, elfogadok egy szerződêst amit ha megszegek, kötelezhetnek a pótdíjra. Olvastam hogy van akinek milliós tartozása lett mert egy felszólításra se reagált, aztán vitték a fél házát szinte.

júl. 26. 12:26
 8/62 A kérdező kommentje:

Ez egy mafia sajnos.

Végignézték hogy felszálltam majd el akartam sétálni a következő szabad lyukasztóig ami csak eggyel volt arrébb, majd egy méterrel előtte hirtelen elém álltak.


Ha tiltakoztam volna, rendőrt hívtak volna aki nekik adott volna igazat.

júl. 26. 12:28
 9/62 anonim ***** válasza:
83%
Nézd. Ha bliccelnék akkor pontosan azt csinálnám, hogy úgy teszek mintha a következő ajtónál akarnám érvényesíteni, aztán ha nem figyelnek rám, akkor zsebre teszem a jegyet és leülök egy szabad helyre. Teljesen jogosan gondolták azt, hogy nem akarod érvényesíteni. Lehet szidni, őrjöngeni, terjeszteni a vélt igazságérzetedet, de végső soron nem téged igazolnak a tények. Mivel nem voltunk ott, de a leírás alapján akár bliccelésre is készülhettél, ezért nem neked fogok igazat adni, hanem annak, akinek tapasztalata van bliccelőkkel és felismeri a helyzeteket. Tehát igen, bliccelni akartál. Ezt mondják a tények. Viseld a következményeit.
júl. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
32%
Cool story bro!
júl. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!