Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán kit veszélyeztetek...

Autópályán kit veszélyeztetek ezzel?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy megyek a pályán 150-el és utolérek egy megkülönböztető jelzéssel haladó mentőautót, amely 130-al halad a külső sávban.

A KRESZ szerint nem előzhetem meg ebben az esetben a mentőautót. És KRESZ nyílván azért van, mert be kell őket tartani. Hiszen más ember életének veszélyeztetésének minősül ezeknek a megszegése.

Na de visszakanyarodva a témára. Kit veszélyeztetek én azzal, ha figyelmesen elhaladok mellette a belső sávban?

Most mindenki mértékelje a sebességét 130-ra? Szerintem ez hülyeség. Feltorlódna 2 km-es kocsisor. Aztán meg arról nem is beszélve, hogy biztosan nem egy autós haladna el mellette 160-al. Mi baj történhetne?

De ha rosszul gondolom, akkor javítsatok ki.

És ne gyertek ezzel, hogy 150-el nem is mehetnék rajta. Meg a többi hülyeséggel. Igen, tudom, hogy már ezzel is megszegtem a KRESZ-T, de akkor is autópályáról van szó. Ott még belefér... A kérdésre szeretnék választ kapni.


2017. dec. 26. 15:54
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért pont autópályán akarsz 150-nel előzni egy 130-cal haladó mentőt.

Miért nem városban 100-zal egy 80-nal haladó mentőt?

Teljesen mindegy, mert te úgyis olyan jól vezetsz és figyelmes vagy, semmi balesetet nem okozol.


"Autópályán kit veszélyeztetek ezzel?"


Hát például a pénztárcád testi épségét is.

Manapság már elég sok mentőben van fedélzeti kamera (lásd Youtube), és ha viccből ezeket a felvételeket leadják a rendőrségen, akkor kapsz egy csekket.

2017. dec. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
Vagy egy idézést. ;)
2017. dec. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!