Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán kit veszélyeztetek...

Autópályán kit veszélyeztetek ezzel?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy megyek a pályán 150-el és utolérek egy megkülönböztető jelzéssel haladó mentőautót, amely 130-al halad a külső sávban.

A KRESZ szerint nem előzhetem meg ebben az esetben a mentőautót. És KRESZ nyílván azért van, mert be kell őket tartani. Hiszen más ember életének veszélyeztetésének minősül ezeknek a megszegése.

Na de visszakanyarodva a témára. Kit veszélyeztetek én azzal, ha figyelmesen elhaladok mellette a belső sávban?

Most mindenki mértékelje a sebességét 130-ra? Szerintem ez hülyeség. Feltorlódna 2 km-es kocsisor. Aztán meg arról nem is beszélve, hogy biztosan nem egy autós haladna el mellette 160-al. Mi baj történhetne?

De ha rosszul gondolom, akkor javítsatok ki.

És ne gyertek ezzel, hogy 150-el nem is mehetnék rajta. Meg a többi hülyeséggel. Igen, tudom, hogy már ezzel is megszegtem a KRESZ-T, de akkor is autópályáról van szó. Ott még belefér... A kérdésre szeretnék választ kapni.


2017. dec. 26. 15:54
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:

Én is 150 - 160 - nal járok pályán, van, hogy többel. Mai nap is mentem 200 - at egy darabon.


Figyu, ha már úgyis megszeged a kódexet, akkor már nem mindegy? A te kezedben a kormány, a te dolgod mit vállalsz be, a felelősség a tiéd. Ha azzal nem okozok veszélyt, akkor megelőzöm a mentőt. Később ér miattam az úti céljához? Aligha.


Ha mégis veszélyt jelentene a manőver, akkor meg nem előzöm meg.

2017. dec. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:

Már unalmas ez a téma, ezerszer kiveséztük, pedig nagyon kicsi az esély rá, hogy ez megtörténjen. Mégis van egy rész a kérdésedben, amin hangosan nevettem:


"Most mindenki mértékelje a sebességét 130-ra? Szerintem ez hülyeség. Feltorlódna 2 km-es kocsisor."

2017. dec. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:

32.


Pedig igaz.

2017. dec. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:
#31 Ugyan így vagyok ezzel én is. Bátran megyek 150-et. Az út minősége jó. Nem veszélyeztetek ezzel senkit. Sőt, még így is van, hogy megelőznek. Autópályán még mindig biztonságosabb, mint egy főútvonalon, ahol nem tudhatod, hogy mikor jön egy szembe barom.
2017. dec. 26. 22:46
 35/52 A kérdező kommentje:

Arról nem is beszélve, hogy néhány válaszadó nem értelmezte amely a leírásban szerepel.

"ne gyertek ezzel, hogy 150-el nem is mehetnék rajta. Meg a többi hülyeséggel. Igen, tudom, hogy már ezzel is megszegtem a KRESZ-T, de akkor is autópályáról van szó. Ott még belefér... "

Tehát csak pályán megyek a megengedettnél 20-al többet. Máshol betartom. Ugyanis fentebb leírtam, hogy a KRESZ-t nem a semmiért találták ki.

2017. dec. 26. 22:55
 36/52 A kérdező kommentje:
És még azt kifelejtettem, hogy a kilométer órák +5km/h csalnak. Tehát a pontos sebességem 145 körül mozog.
2017. dec. 26. 22:57
 37/52 anonim ***** válasza:

Vitaalapot gyártasz egy olyan témában amiben tudod, hogy sárral fognak dobálni...


Azzal, hogy elmész a mentő mellett, amelyik vélhetően életmentés céljából használja valamelyik jelzését, önmagában tényleg nem veszélyeztet semmit. De egy korábbi kommentelőt idéznék:


"Egyébként pl. azért ne előzd meg, mert ha 2 km múlva lesz egy torlódás, akkor eggyel több barom lesz előtte, aki nem tudja, hogy merre kell húzodni, ha jön a mentő."


Ez viszon ma már, amennyi barom van az utakon, egyre inkább életszerű helyzet. Lehet, hogy pont egy baleset miatt van ilyen torlódás, ahol épp egy ártatlan életét mentenék meg, és ha hozzád hasonlóan még 30 rohadtul sietősen megelőzi a mentőt, akkor a kerülgetés és óvatos elhaladás a leállósávban is okozhat tragédiát.


Általában a mentő nagyon messzire nem megy a pályán, úgyhogy azt a rövid távot ki lehet bírni 130-al mögötte. Aztán szépen beállítod a tempomatot 170-re, ahogy a többi sietős is szokta. :)

2017. dec. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
0%

Én is sokat gondolkodom, hogy tulajdonképpen mennyi létjogosultsága van a 130 - nak manapság?


Ma este jöttem Miskolcról Pestre, majdnem mindenki 140 - 150 körül jött, kivétel egy - két öregebb, gyengébb autó, meg néhány "csakazértismegmutatommilyenszabálytisztelővagyok" típusú alak.


Meg kéne emelni olyan 160 - 170 - re a limitet ma már.

2017. dec. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, kérdező! Amikor utolérsz egy mentőt, nem tudhatod, mi zajlik a járműben. Lehet, hogy a szállított beteg állapota annyira kritikus, hogy azt egy hirtelen kormánymozdulat vagy erősebb fékezés is durván veszélyezteti. Ezért nagyon szépen kérlek, ne előzd meg, mert épp elég munka a mentő vezetőjének azt figyelni, hogy előtte tiszta-e az út és nem kell még a tükröt is folyton lesnie. Járulj hozzá egy embertársad életének megmentéséhez azzal a plusz 2 perc menetidővel. Nagyon szépen köszönöm!
2017. dec. 27. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 A kérdező kommentje:
#39 Na ilyen válaszra vártam. Végre valaki el tudta értelmesen magyarázni, hogy veszélyes. Így már értem. Tulajdonképpen ezzel az egy válasszal meg is elégedtem volna. De már tudom, hogy nem szabad ilyet kérdezném, mert csak szidnak húgyért, szarért.
2017. dec. 27. 10:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!