Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán kit veszélyeztetek...

Autópályán kit veszélyeztetek ezzel?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy megyek a pályán 150-el és utolérek egy megkülönböztető jelzéssel haladó mentőautót, amely 130-al halad a külső sávban.

A KRESZ szerint nem előzhetem meg ebben az esetben a mentőautót. És KRESZ nyílván azért van, mert be kell őket tartani. Hiszen más ember életének veszélyeztetésének minősül ezeknek a megszegése.

Na de visszakanyarodva a témára. Kit veszélyeztetek én azzal, ha figyelmesen elhaladok mellette a belső sávban?

Most mindenki mértékelje a sebességét 130-ra? Szerintem ez hülyeség. Feltorlódna 2 km-es kocsisor. Aztán meg arról nem is beszélve, hogy biztosan nem egy autós haladna el mellette 160-al. Mi baj történhetne?

De ha rosszul gondolom, akkor javítsatok ki.

És ne gyertek ezzel, hogy 150-el nem is mehetnék rajta. Meg a többi hülyeséggel. Igen, tudom, hogy már ezzel is megszegtem a KRESZ-T, de akkor is autópályáról van szó. Ott még belefér... A kérdésre szeretnék választ kapni.


2017. dec. 26. 15:54
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
56%
És mit nyersz azzal, hogy 130 helyett 150-el mész? Kiszámoltam, kb. 10 perccel előbb érsz oda a célodhoz, miközben az üzemanyag fogyasztásod magasabb, szóval nem spóroltál meg vele semmit.
2017. dec. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 D. Brasco ***** válasza:
67%
Kérdező ezt a provokatív baromságot hanyszor fogod még megkérdezni?
2017. dec. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:

A mentő hátuljában haldokló simán be tudja hozni bármikor azt a pár másodpercet. Ha pedig nem, akkor induljon el előbb...


Persze ennyire nem fekete-fehér a történet. Egy mentős sosem fogja szándékosan akadályozni a forgalmat, ha 70-el megy akkor jobbra tart ahol tud.

Itt pedig kellő körültekintéssel akár meg is előzheted. Tehát lelassítasz, felméred mi megy előtte, akár mész 70-el is egy kilométert. Ha pedig úgy látod hogy nincs szüksége a másik sávra, gyorsítasz és megelőzöd.


Más kérdés, hogy ha kicsit zavarod is, nem fog utánad menni, megbüntetni. De ha netalántán ültél már mentőautóban, pontosan tudod hogy mennyit számít az a néhány fékezés, irányváltás...

2017. dec. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:

"Itt pedig kellő körültekintéssel akár meg is előzheted."

Amennyiben úgy érted, hogy fizikailag képes rá, akkor igen. Ha azonban úgy érted, hogy szabad neki, akkor tévedés. Tilos. Továbbra is. Akár tetszik, akár nem.

2017. dec. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
Tilos, valoban. De ugyanigy tilos 150-el menni is. De inkabb ezeket a szabalyokat szegje meg, mint mondjuk a kotelezo haladasi iranyt a palyan...
2017. dec. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyen inkább a felmenőkkel folytatott szexuális kapcsolatok erkölcsi tilalmát szegje meg.
2017. dec. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 Alex Fly ***** válasza:
72%

Ha mész 150ynelb akkor a 130-al haladó mentőt nyugodtan megelőzheted. Mivel a KRESZ szabályait alapból lesz@rod, így nem kell, hogy érdekeljen, tilos-e.

Most egy szabálysértéssel több vagy kevesebb -nem mindegy?

Aztán remélem, a mentősofőr értesíti a hatóságokat, akik a legközelebbi lehajtónál majd megvárnak és gratulálnak a közleked€si kultúrádhoz.

2017. dec. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 A kérdező kommentje:

Gondolom te sem vezettél még pályán.

Menjél már fel az M3-asra és haladj rajta 130-al. Aztán számolj be róla, hogy hányan előztek meg.

2017. dec. 26. 21:08
 29/52 anonim ***** válasza:
Értem, tehát ha más lop, akkor nekem is szabad? Ha láttam már mást verekedni, akkor megüthetlek téged is? Helyes a gondolatmenetem?
2017. dec. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
79%

Továbbra sem fér a fejembe, hogyha a sebességkorlátot nyíltan telibeszarod, akkor miért foglalkozol holmi előzési tilalommal?


Egyébként pl. azért ne előzd meg, mert ha 2 km múlva lesz egy torlódás, akkor eggyel több barom lesz előtte, aki nem tudja, hogy merre kell húzodni, ha jön a mentő.

2017. dec. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!