Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán besorolás elmulaszt...

Autópályán besorolás elmulasztása?

Figyelt kérdés

Ha autópályán megyek és nem tudom előre hogy hol kell letérnem róla, ezért figyelem a táblákat, de a külső sávban dugó van és amikor ki van táblázva az én lehajtóm, akkor már áll a kocsisor és nem tudok besorolni.

Mit lehet ilyenkor tenni?

A következő lehajtó meg már fizetős...


2017. dec. 5. 13:44
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
78%

Ha a külső sávban dugó van, akkor általában a belsőben is.

De azt csak tudod kb, hogy 5 vagy 50 km múlva kell lehajtanod? Akkor beállsz szépen a külső sáv végére a sorba, és ráérsz táblákat olvasgatni.

2017. dec. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
44%

Figyelni kell, mit gondolsz miért áll ott sorban a sok lúzer? Osztanak valamit?


Állj be a sor végére, ha máshogy nem megy a leállósávon. Vagy megteheted, hogy ott szerencsétlenkedsz az álló sor mellett, hogy valaki megszánjon és beengedjen, de ekkor azt kockáztatod, hogy valaki seggbe durrant rendesen, ha nincs szerencséd, akkor egy 40 tonnás vasaló és akkor ott befejezted a pályafutásod eme siralomvölgyben.

2017. dec. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Jó, akkor részletezem: 3 sávos és pár km-ként van a lehajtó az M0-on.

És a középső és baloldali sávban nem volt semmi lassulás.

2017. dec. 5. 14:01
 4/39 A kérdező kommentje:

Oké, akkor majd máskor beállok minden sor végére és majd kiszállok megkérdezni, hogy mire is várunk.


Köszi a hasznos válaszokat!

2017. dec. 5. 14:03
 5/39 anonim ***** válasza:
73%

4.


Kezicsókolom, ebből áll a vezetés, figyelni kell. Ma már ott a GPS meg minden szar, ha csak a külsőben áll a sor, és a lehajtó 2 km - re van, esélyes, hogy nem fogsz tudni kisorolni.


Szerinted más hogyan csinálja? Látja a jövőt?


És milyen választ vársz? Tovább nem mehetsz, mert fizetős, a sor áll, besorolni bajos, meg nem állhatsz, mert hátulról beléd rongyolhatnak.


Akkor mi legyen? Történjen csoda, és nyíljon meg a téridő, egy külön sáv csak neked?

2017. dec. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Másfél km-es dugónál a GPS se fogja hamarabb mondani, hogy soroljak be.



Én megálltam a leállósávba és visszatolattam és beengedtek.

Utánam más is csinált ilyet.

Tudom, hogy nem szabad, de ez van.



Arra gondolok, hogy pl ha forgalmi akadály miatt maradok a fizetősön, akkor nem kell pályadíjat/büntetést fizetni. Mint mikor rendőri elterelés van.


Hiszen az autópályán nem informáltak előre, hogy hol van az adott lehajtó.

Amikor táblával jelölve volt akkor már nem lehetett besorolni.

2017. dec. 5. 14:20
 7/39 10 deka farhát ***** válasza:
46%
Nyilván azért áll a sor, mert a lehajtó, ami neked kell, valami miatt nem halad. Ilyenkor nem érdemes tovább menni, hogy "majd úgyis lesz valami", mert abból általában az lesz, hogy a lehajtónál kuncsoroghatsz kifele, ha addig el nem gombáznak hátulról.
2017. dec. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
46%
Az 500 méteres tábla előtt óvatosan fékezel, közben jobb index és ha már látod, hogy a szándékodat észlelte a mögötted érkező, akkor erősen jobbra húzódva bekéredzkedsz. Ha nincsenek mögötted, akkor viszont menj tovább és fizess 15000 forintot, mert a temetés jóval drágább.
2017. dec. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

"Nyilván azért áll a sor, mert a lehajtó, ami neked kell"

már honnan a bánatból tudtam volna, hogy az az én lehajtóm, ha még táblázás előtt is álltak a sor?


Nyilván a többség ismerte a terepet, be is sorolt, de nem én voltam az egyetlen, aki nem.

2017. dec. 5. 14:29
 10/39 anonim ***** válasza:
64%

"Másfél km-es dugónál a GPS se fogja hamarabb mondani, hogy soroljak be"

De azt láthatod, hogy a következő lehajtón kell lemenned, és akkor már be tudsz állni a sor végére.


"Én megálltam a leállósávba és visszatolattam és beengedtek."

Hát, kr..va nagy szerencséd volt...



Ja, és a nullás nem autópálya...

2017. dec. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!