Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Balra besorolás, jobbra...

Balra besorolás, jobbra kanyarodás?

Figyelt kérdés

Bringával megálltam macisajtos kereszteződésben a sáv jobb szélén, hogy elengedjem a keresztforgalmat, erre balról bekanyarodott mellém egy autó úgy, hogy ő is jobbra fordult. Ez mennyire szabályos?

Az út egyébként irányonként egy sávos.


2014. nov. 4. 10:23
 1/8 anonim válasza:

Tudtommal teljesen szabályos.

Körforgalomban is egymás mellett megy el az autós és a bicajos.

2014. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De akkor ennyi erővel egy egész sor mellém állhat én meg várhatom, hogy be tudjak kanyarodni.
2014. nov. 4. 11:04
 3/8 anonim ***** válasza:

"Körforgalomban is egymás mellett megy el az autós és a bicajos."


Ez a szokás, a KRESZ viszont egyértelműen tiltja körfogalomban az előzést. Ebbe beletartozik a kerékpáros is.


Ha az az egyirányú út párhuzamos közlekedésre alkalmas és az az út amire rákanyarodtatok jobbra is alkalmas párhuzamos közlekedésre, akkor nevezhető szabályosnak, különben nem az.

2014. nov. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Csináltam egy szép és méretarányos rajzot, hogy egyértelműbb legyen:

[link]

2014. nov. 4. 14:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Első:

A te rajzod nem körforgalom.Igazság szerint el kellene engedni a bicajost,de általában inkább fordítva van.

Másik:

A körforgalom lényegében egy egyirányú út és az erre vonatkozó szabályok vonatkoznak rá.

2014. nov. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom az első honnan szedte ezt a körforgalom dolgot :)
2014. nov. 4. 18:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem szabályos, de épp emiatt javasolt bringával kicsit beljebb húzódni kereszteződések előtt és úgy várni a továbbhaladás lehetőségét. A KRESZ-ben ez úgy jelenik meg, hogy az már nem írja elő a szoros jobbra tartást (de magát a jobbra tartást igen).
2014. nov. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, az autós magatartása nem szabályos, a kicsit beljebb húzódás bringával az.
2014. nov. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!