Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán besorolás elmulaszt...

Autópályán besorolás elmulasztása?

Figyelt kérdés

Ha autópályán megyek és nem tudom előre hogy hol kell letérnem róla, ezért figyelem a táblákat, de a külső sávban dugó van és amikor ki van táblázva az én lehajtóm, akkor már áll a kocsisor és nem tudok besorolni.

Mit lehet ilyenkor tenni?

A következő lehajtó meg már fizetős...


2017. dec. 5. 13:44
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
37%

'rendőr is azt fogja mondani, hogy van a sornak vége is, ott kellett volna besorolni.'

Akkor körberöhögöm és megkérdezem ,hogy idézze azt a paragrafust a kreszben ahol ez le van írva. Ha nincs záróvonal a két sáv közt ,akkor bárhol be lehet csatlakozni a másik sávba szabályosan.

2017. dec. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
41%
igen, csak másképp áll a helyzet, ha te egy ilyen manőverrel balesetveszélyes helyzetet alakítassz ki. vagy akkor meg majd ráfogod a többi autósra, hogy nem engedtek be a szemetek?
2017. dec. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
41%
ködben különösen bátor lehetsz, ha erre képes vagy. itt most nem a "seggtúrókról" van szó. ha indokolt az a lassítás(mint ahogyan le is írtad, baleset van, vad szalad át stb.), akkor nyilván egyértelmű a helyzet.
2017. dec. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
27%
Senkire nem fogom rá ,csak a hátsóra ha esetleg belémjön. Az oldalsó sávból meg úgyis beengednek : ezer éve vezetek és olyan még soha nem volt hogy 'tiszteletkört' kellett volna tennem mert senki nem engedett be percekig. Határozottan kell benyomakodni ennyi a titok. Mindig van egy két csakazértse ember aki nem enged be ,de az utánuk jövő meg beenged és csak röhögök a be nem engedőn ,hogy húúú de megszívatott :D
2017. dec. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
41%

igen, végülis tartson mindenki téged parasztnak, lényeg hogy nyertél 2 perc előnyt. 10 autóval előbb sem halad gyorsabban a forgalom, mint a sor végén.


egy dologban viszont biztosak lehetünk, csináld nyugodtan. ha valaki tényleg 130-cal belédszáll, és ő lesz a hibás, neked már úgysem fog számítani. :D

2017. dec. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

"Ne haragudj, de miért kellene előre belátnod kilométerek? Látod a táblán, hogy 5km múlva érsz a célodhoz. Mész előre egy keveset, látod, hogy dugó van. Akkor mit gondolsz hol lesz a dugó eleje? Nem tudom elhinni, hogy ennyi előrelátás nincs benned... "

Asszem a nullás délkeleti részén volt, ahol 8 km-en belül 4 azaz négy lehajtó van és ahol az egyik felhajtó volt, utána már nem sokkal később már volt a masszív, tömött kocsisor.


Eddig azt hittem, hogy lehet a táblákra hagyatkozni, amik 200, 500, 1000 méterre előre jelzik a letérés lehetőségét, de akkor ezek szerint azok csak dísznek vannak, mert mindenki fejben számolja a kilométereket.



"De a másik meg az, hogy ha dugó van, akkor az összes sáv érintett, szóval a dugóban állva nem fogsz csak úgy elmenni a lehajtód mellett."


Nem, nem és nem. Hülye vagy vagy troll?

Nem a nulláson a továbbhaladó sávokban volt torlódás, hanem a kihajtásnál volt valami baleset és nem tudott lemenni a forgalom a leágazásba.

Csak a kihajtó sávjában.

Miért kellene lassítani a másik két sávban?

Persze, ha nem nézzük a középső sávban lépésre lassító és bepofátlankodó autósokat.

Amit én nem mertem megjátszani...

2017. dec. 6. 17:54
 37/39 anonim ***** válasza:
65%

Jó, maradjunk akkor annyiban, hogy te nem tudsz ennyire előre gondolkozni.


"Asszem a nullás délkeleti részén volt, ahol 8 km-en belül 4 azaz négy lehajtó van és ahol az egyik felhajtó volt, utána már nem sokkal később már volt a masszív, tömött kocsisor."


Megkérdezem: Tudtad, hogy valahol ott kell majd lemenned? Láttad, hogy álltak az autók? Akkor miért mentél el mellettük a belső sávban? Én pont erről beszélek, hogy néha nem ártana előre gondolkozn. A táblázásból jó előre látsz mindent! Hacsak nem kezdő vezető vagy, akkor nagyjából be is tudod saccolni, hogy kb. még mennyi van hátra a lehajtóig. Az, hogy a felhajtó után állt a sor az egyébként miért fontos? Csak én nem értem vagy egy speciális helyről van szó?


"Eddig azt hittem, hogy lehet a táblákra hagyatkozni, amik 200, 500, 1000 méterre előre jelzik a letérés lehetőségét, de akkor ezek szerint azok csak dísznek vannak, mert mindenki fejben számolja a kilométereket."


Korábban mintha még arról akartál volna meggyőzni minket, hogy nincsenek ilyen táblák.

2017. dec. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

Azon a részen végig 3 sáv van.

A felhajtóból lesz a lehajtósáv.

Miért tolakodtam volna még a felhajtó kocsik közé ezzel balesetveszélyes helyzetet teremtve, ha még 2 km van a következő lehajtóig.

Na de menet közben derült ki, hogy nem tudok a következő 2 km-en besorolni, mert 1500 méteres álló kocsisor van.


"Korábban mintha még arról akartál volna meggyőzni minket, hogy nincsenek ilyen táblák."

Hol írtam, hogy nincsenek ilyen táblák?

Bshazatom az 500-1000 méteres táblát, ha 1500 méteres a sor.

Összeadás ment az iskolában?

Az 1500 nagyobb, mint az 1000 és én nem látok 500 méterrel előre. szóval, ha elvesszük az 1000-ból az 1500-at, akkor az negatív érték lesz.

Ha te látod a táblát, akkor vissza tudsz menni 500 métert a középső sávban, úgy hogy a seggedben van az utánad lévő kocsi?

2017. dec. 6. 19:24
 39/39 anonim ***** válasza:
0%

Na, kedves Kérdező, hogy tanulj is valamit a sok lecseszés mellett.


[link]


Nézd meg ezt a képet! Ez az M0 autóúton készült. Mit látsz rajta? Hogy a következő kihajtó a Szigetszentmiklós (Csepel) kihajtó. És még mit? Bizony, az az utáni kihajtó is szerepel rajta! Mégpedig a halászteleki kihajtó. Így már a 1000 m-es előjelző táblák előtt jóval tudhatod, hogy a következő kihajtó melyik lesz.

Remélem, hogy tanultál valamit.

2017. dec. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!