Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán kit veszélyeztetek...

Autópályán kit veszélyeztetek ezzel?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy megyek a pályán 150-el és utolérek egy megkülönböztető jelzéssel haladó mentőautót, amely 130-al halad a külső sávban.

A KRESZ szerint nem előzhetem meg ebben az esetben a mentőautót. És KRESZ nyílván azért van, mert be kell őket tartani. Hiszen más ember életének veszélyeztetésének minősül ezeknek a megszegése.

Na de visszakanyarodva a témára. Kit veszélyeztetek én azzal, ha figyelmesen elhaladok mellette a belső sávban?

Most mindenki mértékelje a sebességét 130-ra? Szerintem ez hülyeség. Feltorlódna 2 km-es kocsisor. Aztán meg arról nem is beszélve, hogy biztosan nem egy autós haladna el mellette 160-al. Mi baj történhetne?

De ha rosszul gondolom, akkor javítsatok ki.

És ne gyertek ezzel, hogy 150-el nem is mehetnék rajta. Meg a többi hülyeséggel. Igen, tudom, hogy már ezzel is megszegtem a KRESZ-T, de akkor is autópályáról van szó. Ott még belefér... A kérdésre szeretnék választ kapni.


2017. dec. 26. 15:54
1 2 3 4 5 6
 11/52 tothp ***** válasza:
46%
A mentő simán haladhat látszólag indokolatlanul lassan, mert éppen szülés zajlik bent. Vagy bármilyen beavatkozás, ami miatt lassan kell menni, de a mentő teljes megállása nem kívánt késedelmet okozna.
2017. dec. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
56%

"Na, most tegyük fel, ti haladtok 130-al a pályán.(Szabályosan)"

Tegyük.


"és beértek egy megkülönböztető jelzéssel haladó mentőt, amely halad 70-el a külső sávban, akkor ti komolyan ott fogtok tötymörögni mögötte?"

Bizony. Én ugyanis tisztában vagyok azzal, hogy a mentő nem viccből teszi ezt, hanem épp életet ment, és mivel nekem kutya kötelességem ezt segíteni - többek között azzal, hogy nem teremtek váratlan szituációt -, ezért hiszti és nyafogás nélkül haladok mögötte hetvennel, méghozzá nem a seggében, mint te, hanem tisztes távolságot tartva.


"Szerintetek ebben az esetben hányan mennének el mellette a belsőben?"

Szerintem legfeljebb egy-két idióta, mint te.


"Le merem fogadni, hogy még 1-2 kamionos is megelőzné"

Fogadjunk. Elbuknád.

2017. dec. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:
#10 Nem hinném, hogy bármit is veszítene a mentős. Bármikor vissza tudja hozni azt a -1 percet. Hallottam már olyan esetről, hogy a járdán hajtott keresztül a mentős, ezzel is időt spórolt magának. Tudják ezt az életmentők. Ha meg annyira nagy baj van, akkor gondolom nem 130-al fog menni. Pl. Strokehoz vagy egy fuldokló kisgyermekhez, ahol minden perc számít
2017. dec. 26. 17:22
 14/52 anonim ***** válasza:
78%

"Bármikor vissza tudja hozni azt a -1 percet."


Kérdező, itt bennem elszakadt egy cérna. Ez egyszerűen undorító hozzáállás, hogy a te szabálytalankodásod (előzés), majd a bénázásod után még elvárod, hogy a mentős oldja meg. Ez pofátlanság, gerinctelen, sunyi dolog!


Ha egy infarktusos betegnél nem számít az az egy perc - mint írtad, úgyis visszahozza azt -, akkor neked, mint egészséges embernek sem nagy kiesés.

2017. dec. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
55%
De nyugodtan menjél 130-as táblánál 150-el, mert 3 perccel előbb odaérsz valahova. Hajrá.
2017. dec. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
34%

Bírom azokat az értetleneket, akiknek köze sincs a kérdéshez, villog a fejében, hogy a kérdező nem a megengedett sebességgel halad, hanem a tolerancián, amitől máris a leggonoszabb ember a Földön...


Elárulom, hogy a mentők és kísérőik általában 160 km/h-val haladnak autópályán, amennyiben használják a megkülönböztetett jelzésüket (ezt mentős ismerősöktől tudom)


És most jön a csattanó, mert én is 150 km/h-ra állítom a tempomatot...


A kérdésre is válaszoljak: kellő odafigyeléssel ilyen esetben elmehet mellette kedves kérdező. Számtalanszor előfordult, hogy kék lámpát használó rendőrkonvojok haladtak 110 km/h-val, vagyis akkor mellettük sem szabadna elmenni, és mindenkinek kötelező 110-zel menni.

2017. dec. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:

#16 ezt én is így gondolom.


Mellesleg meg nem számolom a spórolt időt. Csak az egy kényelmes tempó. Út minősége egész jó. Nehogy már ne haladhassak 130 helyett 150-el.

2017. dec. 26. 17:53
 18/52 A kérdező kommentje:

Nem értem néhány embernél a felfogást. Miben zavarom meg, ha elhaladok mellette ?

Gondolom nem fogja a kormányt rángatni menet közben.

2017. dec. 26. 17:56
 19/52 anonim ***** válasza:
74%

"Elárulom, hogy a mentők és kísérőik általában 160 km/h-val haladnak autópályán"

Elárulom, hogy a kérdés nem az általábanra vonatkozott, hanem egy konkrét esetre, amikor lassabban halad a mentő mint a kérdező szeretne.


"És most jön a csattanó, mert én is 150 km/h-ra állítom a tempomatot..."

Kifszt érdekel. Irreleváns.


"A kérdésre is válaszoljak: kellő odafigyeléssel ilyen esetben elmehet mellette kedves kérdező."

fszt. A kresz 42. § (3) egyértelműen tiltja a megkülönböztető jelzéseket használó gépjármű előzését.


"Számtalanszor előfordult, hogy kék lámpát használó rendőrkonvojok haladtak 110 km/h-val, vagyis akkor mellettük sem szabadna elmenni, és mindenkinek kötelező 110-zel menni."

Ez így van.

2017. dec. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem néhány embernél a felfogást. Miben zavarom meg, ha elhaladok mellette ?

Gondolom nem fogja a kormányt rángatni menet közben."


Nem fogja rángatni, de épp elég, ha egy mazsola rosszul mozdul, ekkor a mentősofőr vagy egyből reagál, vagy elkezdi sasolni a tükröket, hogy jön-e valami fsz. Ez utóbbi esetben csattan, mindmeghal.


Egyébként pedig teljesen irreleváns, hogy te mit szeretnél, mit hiszel, mit gondolsz mit képzelsz vagy mit hallottál.


A kresz egyértelműen leírja, mit tehetsz, és neked kutya kötelességed (lenne) azt betartani. Ha nem teszed, akkor

a) nem történik semmi, nyertél egy percet,

b) balesetveszélyes helyzetet teremtesz, amit a másik fél elővigyázatossága miatt esetleg elhárít, ez esetben anyádat

c) balesetet okozol, és

ca) meghalsz

cb) mindenki meghal

cc) mások halnak meg

cd) csak sérültek lesznek

ce) csak anyaghi kár keletkezik.

Bármelyik eset következik is be, súlyos következményei lesznek - és akkor már hiába jössz ide kérdezősködni, hoyg hogyan lehetne utólag megúszni vagy kidumálni.


A közlekedés szabályait nem azért kell betartani, mert azonnali világvége lesz, ha megszeged, hanem mert úgy lehet mindenki számára biztonságosan közlekedni. Ha egyvalaki elkezdi megszegegetni a szabályokat, azzal folyamatosan egy veszélyzónát képez maga körül, mivel senki nem sog arra számítani, hogy valaki szabálytalanul közlekedik.

2017. dec. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!