Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A nők miért nem tudnak autót...

A nők miért nem tudnak autót vezetni?

Figyelt kérdés

2014. nov. 28. 06:52
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
50%

Vannak kivételek, nem lehet igazából átlagot vonni.


Bár láttam már női sofőrt aki zebrán ütött el valakit, meg aki hátulról nekihajtott az autónknak, meg ma is családtag előtt női sofőr durrant neki valakinek (meg majdnem a mi autónknak is mert elkezdett gyorsan, hirtelen tolatni).

2014. nov. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
77%

Nos statisztika addig nem érdekel, mig 10 szembejövő autóból 8-at férfi vezet. A nők alapból keveset vezetnek, a párkapcsolatokban is általában mindig a férfiak vezetnek.

A vezetéshez szükséges bizonyos szintű műszaki érzék. Ez nincs meg a nőknél, csak nagyon kevésnél. Ezért sok nő nagyon jól viselkedik a forgalomban, viszont az autót nem kimélik, értsd rángat az autó váltásnál, nagy gázzal indulnak, nem tudnak gazdaságosan vezetni, stb.

Például a lány uncsitesóm nagyon ügyesen vezet, tehát ha kell sportosan vezet, ha kell, beparkol szűk helyre, stb. De az autót nem tudja kimélni.

2014. nov. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 murmancs válasza:
Mert rástresszelnek az egészre...
2014. nov. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
50%
A nejem nagyon jól vezet, csak az a qrva kupplung...nos megoldottuk, kapott egy automata százlóerőst. probléma leküzdve. soha nem fullad le, nem szuttyog, megy mint a szél.
2014. dec. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom miért nem tudnak :D A nő rokonaim szerintem nem mernek még 100km-re se elmenni autóval.

Ráadásul kevés nőt ismerek aki gyűjtött pénzt és vett magának autót. A legtöbb a férje autóját használja. A fiatal nőknek meg max jogsijuk van, autó csak akkor ha a szülők vettek. Igazából nem is törekednek hogy megtanuljanak vezetni, míg a férfiak versengenek hogy ki a jobb sofőr, ki vezet jobban.

2014. dec. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
76%
35-ös, jól mondod, és ez szerintem jól is van igy, igy van rendjén, a férfiakat az autók érdeklik, a nőket pedig egyebek, a főzés, takaritás stb, ami minket nem érdekel, de ha kell megcsináljuk, ha nem is jól, de úgy, ahogy.
2014. dec. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

Mert a többségét nem érdekli, de aki közülük tud, az tud elég rendesen.

De ők legalább nem vagánykodnak, nem nyomják le a másikat, udvariasak.

Bár találkoztam már idegbeteg női sofőrrel is. Abban valami pali veszhetett el...

2014. dec. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
69%
Miért emelteted ki folyamatosan ezt a barom hülye kérdést?
2014. dec. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Én állandóan vezetek a munkám miatt. Helyszíni felméréseket végzek az ország egész területén, csaknem tizenöt éve van jogosítványom, és nem vagyok lassú vezető (az idő pénz a munkában). Budapesten is közlekedek a belvárosban is. Mégsem törtem össze soha semmit, és főleg senkit, ellenben belém jöttek egyszer hátulról és egyszer oldalról. Mindkét esetben férfi volt a károkozó. És akkor hány olyan helyzet volt még, amikor majdnem történt baleset... pl: Nemrég az M0-áson egy Porsche majdnem összetört egyszerre vagy 3 autót, amit rögzített a fedélzeti kamerám, és bizony férfi volt. Tegnap egy pasi belement a telizöldbe, és karambolozott a szemből érkezővel, ott voltam mögötte, fel is vettem. A sebességhatárt maximálisan betartókkal nincs bajom, simán csak megelőzöm őket, nem bántanak ők senkit, de a veszélyeztetőkről a felvételt mindig elmentem magamnak. Az bizony már jogsértő magatartás. Börtön is járhat érte. A túl lassan közlekedőket nem szokás börtönbe dugni tudomásom szerint, és ennek oka van. A biztosítók sem hülyék, és a jogalkotók sem hülyék.

N/32

2021. jún. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Ugyan van jogsim, de általában biciklivel járok.

80%-ban női vezetőkkel volt problémám, viszont érdekel, hogy miért. Úgy látom, hogy sokkal bizonytalanabbak, lassabban döntenek.

Például ha zebrán akarom áttolni a biciklit, a férfiak többsége egyértelműen jelzi, hogy átenged-e, a nőknél többször volt olyan, hogy összevissza lassítgatott, mintha nem tudta volna eldönteni, átenged-e.

Férfiaknál szerintem inkább a túlzott lazaságból, bátorságból fakadnak a balesetek, de összességében sokkal jobb sofőrök.

2023. febr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!