Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A nők miért nem tudnak autót...

A nők miért nem tudnak autót vezetni?

Figyelt kérdés

2014. nov. 28. 06:52
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
55%
A férfiak miért korlátoltak és előítéletesek?
2014. nov. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
94%

Tudnak egyesek, ismerek személyesen női autóversenyzőt is.

Az igaz, hogy a nők hajlamosabbak a figyelmetlenségre és a térérzékelésük is általában kevésbé kifinomult. De van nő, akinél nincsenek ilyen problémák.

2014. nov. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
62%

Most a nem vezető nőkre gondolsz vagy a vezetőkre?

A vezető nők jobban vezetnek, mint a férfiak, kisebb összegű biztosítást is kell ezért fizetniük a nőknek alapból sok országban pusztán a neműk miatt. Mert statisztika van róla, hogy jobban vezetnek.

Anyukám is 19 éve vezet és még nem volt balesete soha, és szabályt sem szegett meg soha. Egyszer volt parkolási büntetése, mert nem jól ítélte meg a 25 métert a táblától számítva.

2014. nov. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
69%

Én 33 éve vezetek, eddig EGY balesetem volt, amikor egy FÉRFI vezetö nem adta meg a stopttáblánál az elsöbbséget és belémjött oldalról.


Ezen kivül ha egy parkolóban megnézed az autókat, a férfiak jó része "dinamikusan" áll be, és elfoglal legalább másfél helyet, és eszébe sem jut, hogy még egyszer hátratolasson, hogy rendesen álljon.


Viszont amelyik nö tud vezetni (és ez nem kevés), azok ugyan nem beszáguldanak a parkolóhelyre, de rendesen állnak oda.


Mellesleg nálunk a családban mindig én viszem az autókat a mosóba, mert én állok be a legpontosabban EGY menetben, mert mindig tudom centire, hogy hol vannak az autó különbözö részei.

2014. nov. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
49%

Mert nem tudnak, és kész. Persze most egyből idegyűlt néhány önérzetes női vezető, hogy csakazértis megmondja a frankót. Sajnos őket is ki kell, hogy ábrándítsam. Tízből nyolc esetben ha valaki szuttyog, balf.szkodik előttem az úton, majd utolérem és benézek az ablakán, nőt látok a volán mögött. A maradék kettőből egy 60 feletti, ott már nemtől függetlenül gáz van, de az más kérdés.


Persze, vannak jól vezető nők, sőt, női autóversenyzők is. Kivételekként erősítik a szabályt...

2014. nov. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
76%

De nem a jó vezetés, ha valaki nem szuttyog, nem balfszkodik, hanem ha nincsen balesete és nem szeg szabályt.

Az a rossz vezetés, ha nyakára hajtasz egy ilyen balfszkodónak, szuttyogónak, és nem tartod be sem a sebességhatárt, sem a követési távolságot, sem nem indexelsz, amikor megelőzöd, sem azt nem nézed, ki elé vágsz be ilyenkor bosszankodós szuttyogómegelőző akciódban dühösen index nélkül, amivel baleseti helyzetet teremtesz több autós számára. NEM ezt nevezik jó vezetésnek, komám. Ezt életveszélyes vezetésnek nevezik.

2014. nov. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem hogy egy nő sem tud vezetni, hanem hogy a nők általában nem tudnak.
2014. nov. 28. 08:16
 8/40 anonim ***** válasza:
75%

Ik2, akkor mégis mi a rákért fizetnek a nők KEVESEBBET a biztosításért? A biztosítóknál, tudod, eléggé komoly kockázatelemzéseket végeznek rengeteg statisztikai forrást vetve össze. Ezek egyértelműen azt mutatják, hogy a nők ÁTLAGOSAN (!!!!) jobban,kevesebb balesetet okozva vezetnek, mint mi férfiak. Ez nem önérzet kérdése.



Példának okáért engem legalább annyira zavarnak azok a férfitársaim, akik a kooperáció leghalványabb jelét sem mutatva tartanak be a többségnek az utakon, furakodva, kereszteződésbe beállva, buszmegállóban parkolva, nevelőfékezgetve...


F/28

2014. nov. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ezt tapasztaltam. Nem kell összekeverni a vezetési ritmust és stílust a vezetés egészével. Inkább arról van szó, hogy egy férfi nemigen tudja egy nő ritmusát felvenni, ez keltheti a vezetni nem tudás érzetét. Engem például idegesít a feleségem vezetési stílusa és ritmusa, sokszor szinte hányingerem lesz a rángatástól, a folyamatos sávváltoztatástól, mégis a feleségemnek szinte soha nem volt még koccanása, horzsolása a kocsival, én meg figyelmetlenebb vagyok.
2014. nov. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
59%

9/10: "csak abban a statisztikában hiszek, amit magam hamisítottam", ismered a mondást?


Nézd, engem k.rvára nem érdekel, hogy mit, hogy számolnak a biztosítók. Az embernek egy biztos pont van az életében, és az a saját tapasztalata. Az pedig azt mondatja velem, hogy igenis a b.lfasz sofőrök döntő többsége nő.


Esetleg az lehet még, hogy engem csak a b.lfasz női sofőrök találnak be, a b.lfasz férfi sofőröket pedig mindig elkerülöm valahogy. Valószínű...

2014. nov. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!