Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miskolcon Járok vezetni a...

Miskolcon Járok vezetni a Gömbicz Gyula autósuliba és már 4x húztak meg forgalmivizsgán még egy és mehetek pestre mit tudnák tenni, hogy ezt elkerüljem? És átudjak menni!

Figyelt kérdés

2013. nov. 29. 07:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
a vizsgán mindenki azt mondja, hogy nagyon jól vezetek a vizsgabiztosok is, de mégis meghúznak nagyon kicsi apróságokért. Nagyon magam alatt vagyok ezért elég ügyes vagyok mindenbe , de itt meg leblokkolok! Mikor nem vizsgán vezetek hibám sincs, de a vizsgán mindig egy pici apróságért meghúznak. És tényleg igaz, hogy pesten szigorított van 2db vizsgabiztossa?
2013. nov. 29. 07:26
 2/13 anonim ***** válasza:

toltál egy kis lét a zsebbe?

Mert ha tényleg jól vezetsz (ami ugye szubjektív) akkor csak ez lehet a bibi

2013. nov. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Anno én is így voltam, már vagy 13 éve :-) Semmi baj nem volt alapból a vezetésemmel, mindent tudtam, de a vizsgákon leblokkoltam. Borzasztóan feszélyezett, hogy ott ülnek mögöttem és lesik minden apró mozzanatomat. Általában kb. fél óra elteltével, vagy nagyon a vége felé uralkodott el rajtam a para és akkor csináltam valami apró bakit. Szerintem már alapból onnan indult a probléma, hogy nem úgy ültem be az autóba, hogy magára a feladatra koncentráljak, hanem az járt a fejemben ,hogy csak túl legyek már rajta. Most nem tudom hogy van a páv, de anno nagyon laza volt, megnyugtatott a pasi, hogy aki ide eljut, és nincs egyéb problémája a vizsgadrukkján kívül, az úgyis kiderül, és legtöbb esetben átengedik. Így is lett. Akkor szégyelltem és nem is nagyon dicsekedtem vele, de azóta annyi idő eltelt és olyan rutint szereztem ,hogy manapság már mosolygok rajta. Sok sikert neked is, próbálj meg a fejedben rendet tenni és menni fog. Lehet meg kéne fordítanod a dolgot és arra gondolni, hogy nincs tétje annak a kis városi vezetgetésnek, amit úgy hívnak, hogy vizsga.
2013. nov. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de amint te is mondod 13 éve vizsgáztál az már nagyon rég volt !!!!Most már szerintem a pávon is sokkal szigorúbban mert a viszgák is sokat szigorodtak azóta mivel anyukám 8 éve vizsgázott le és akkor még sokkal könnyeb volt azt mondta!!!!!! Egyéb ötletek mindent nagyon köszönök!!!!!
2013. nov. 29. 12:06
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze te nagyon jól tudsz vezetni, csak a vizsgabiztos a hülye. Mindegyik bukott diák ezt mondja.


10 éve van B jogsim, tavaly vizsgáztam motorra, elsőre megvolt mindkettő. A motoros jogosítvány megszerzése ugyanolyan "nehéz", mint az autós (csak ott nincs oktató melletted aki megment, ha elszúrsz valamit).


Kezdjük az alapoknál: te NEM tudsz jól vezetni. Egy tanuló sem tud. Majd talán 300.000 kilométer után elmondhatod, hogy van egy kis fogalmad a témáról, addig csak óvatosan az ilyen nyilatkozatokkal. Az a szerencséd, hogy a forgalmi vizsgán nem is azt nézik tudsz-e vezetni, hanem, hogy a KRESZ szabályait betartva az autó alapvető kezelésére képes vagy-e.


A vizsgára amit én javasolok:

- ne izguljál! Fölösleges, mert nincs tétje. Ha megbuksz, a pótvizsga díja fog csak fájni, meg az időkiesés. A jogosítványba már nem kerül be hanyadikra mentél át.

- csak lassan! Ez nagyon fontos. Soha ne közelítsed meg a megengedett sebességhatárt. 60 helyett 50, 50 helyett 42-43, 30 helyett 25, stb. Ezzel sok időt hagysz magadnak a forgalmi helyzet felismerésére. Ha nagyon feltűnően teszed, akkor majd kapsz ezért egy hibapontot, de sokkal többtől megóv.

- egyirányú utcák! Ezek nagyon szemetek. Minden utcában biztosra kell menned nem egyirányú-e, mert ha a végén jobb oldaláról kanyarodsz balra, rögtön megbuksz. Kimagyarázni sem lehet ezt. Ha bizonytalan vagy és balra kell fordulni, nézzed az utca végén van-e kör alakú tábla (behajtani tilos hátulja) és nézzed meg hogyan parkolnak az autók.

- figyeld a táblákat! A legfontosabbak a kék négyszög alakú táblák, ezek mutatják a sávok hogyan fognak változni, ezáltal segítenek a tervezésben, ami rá is visz a következő pontra:

- tervezzél előre! Ne hagyjad, hogy bármi váratlanul érjen (értelmes keretek között értve). Tudjad mikor melyik sávban kell menned, hol kell besorolni, stb.

- Nézzed meg eddig miért buktál. Ha van olyan hiba ami többször előjött, arra nagyon figyelj oda.

2013. nov. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!!!!!!! Ha valakinek van még ötlete írjon!!!!
2013. nov. 29. 22:17
 7/13 anonim ***** válasza:
vács oktatot meg keres egy dublört
2013. dec. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én novemberben vizsgáztam B-ből, és elsőre meglett, úgy, hogy 0 rutinom volt előtte, mert vezetőként még autóban nem ültem addig, még próba szinten sem.
2013. dec. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Gratulálunk 8.
2013. dec. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Köszönöm!

Bár nekem nagyon türelmes, és jófej oktatóm volt. Az is sokat számított.

2013. dec. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!