Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A nők miért nem tudnak autót...

A nők miért nem tudnak autót vezetni?

Figyelt kérdés

2014. nov. 28. 06:52
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem az a helyzet,hogy nagyon sok pillanatnyi beérkező információt kell egyszerre "automatikusan" kezelni,szabályozni az agynak,és mindezekre azonnal reagálni is kell cselekvés formájában.Főleg városban,nagy forgalomban.

Én úgy gondolom,hogy a női agy ezen a területen nem tud olyan jól teljesíteni.

Persze ez csak általánosítás,vannak kivételek,és van férfi is,aki alkalmatlan a jó járművezetésre,de nagyrészben én úgy látom,ahogy a fentiekben írtam.

2014. nov. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
61%
11/13: hát épp ez az, hogy nem tudják felvenni a forgalom ritmusát. Ha egy sofőr erre képtelen, akkor jobbára a többieken múlik a potenciális balesetek megelőzése. Ez az, ami a statisztikákból kimarad, mert nem mérhető.
2014. nov. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem én vezetek én inkább egy női sofőr mellé ülök be.:)Ennyit erről,hogy szerintem ki vezet jobban.28/F
2014. nov. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
57%
Egészségedre, te életed, azt csinálsz vele amit akarsz...
2014. nov. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 Beviz Elek ***** válasza:
64%

Ne keverjük össze a statisztikát a valósággal. A statisztikában az egy évben okozott balesetek száma számít.


Mi van, ha anyuci elvezet évi 5ezer km-t a bolt és az óvoda között, apuci pedig a munkája miatt vezet évi 30-40ezret.


Nem kell ész nélkül bedőlni a statisztikáknak, elég kimenni az utakra és figyelni a sofőröket. A nők nagyobb átlagban tartják fel a többi autóst, előzni nem tudnak, csak maguk elé néznek, nem gondolkodtak előre, stb.


Persze mindkét nemben vannak jó és rossz sofőrök, de nagy átlagban a nők rosszabbak.

2014. nov. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
82%

Az a nemfőggő dolog, hogy olcsóbb lenne a nőknek a biztosítása, onnan ered, hogy a férfiak agresszívebben, agilisebben vezetnek és az emiatt okozott nagyobb károk miatt jelentenek nagyobb kockázatot. De még ez sem teljesen igaz, mert vannak kivételek. Van nyugodt férfi vezető és agreszív női.

A nők is okoznak kisebb dolgokat, de inkább úgy, hogy meghúzzák a másik autóját amikor az parkol, vagy rányitják az ajtót, ilyesmik, amikről ki sem derül, hogy ki volt, nemhogy a biztosítóhoz is elérjenek ezek az ügyek. Ugyanez a helyzet az idősebb vezetőkkel is. Persze férfiak között is vannak olyan parasztok, akik nem foglalkoznak a másik autójával és amikor kiszállnak, belegyógyítják a másik autójába az ajtajukat.

Tehát a nők a kisebb értékű, inkább parkolásos balesetekben ludasak (ha egyáltalán kiderülnek az ilyenek), a férfiak a jelentősebb összegű ütközéses károkban. Megesik ennek a fordítottja is mindkét részről, de ritkábban.

2014. nov. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
48%
Jó látni, hogy legalább néhány ember érti, miről van szó...
2014. nov. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha nálunk is csak férfiak vezethetnének...
2014. nov. 28. 09:59
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez bőven túlzás.


Lehetne szigorítani kellene az autóvezetői tanfolyamok követelményein, ezáltal kiszórni azokat a női (és férfi!) sofőröket, akik nem érnek el egy bizonyos szintet...de az a baj, hogy a tanfolyam eleve inkább csak arra tanít, hogy hogyan kezeld a járművet, "vezetni" igazából nem, ahhoz rutin kell.


Így aztán sokan vannak, akik megszerzik a jogsit de aztán néhány havonta egyszer, vagy még ritkábban ülnek autóba, akkor meg remegő kézzel vezetnek. Ezt kellene valahogy megfogni, pl néhány ismétlő vizsgát tenni legalább az első néhány évben, aminek a költségét visszatéríthetnék ha sikeresen átmentél, vagy vmi hasonló. Ezzel talán ki lehetne szűrni legalább egy részét azoknak, akik átbukdácsolnak a tanfolyamon aztán meg 35-el szuttyognak a körúton.

2014. nov. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
36%

Szégyellhetnéd magadat "kedves" kérdező, ezt férfiként mondom neked... ásd el magad jó mélyre.

11-es: pont ez az a területe a női agynak, ami jobban teljesít mint a férfi agy, és ez evolúciós tény. Ha megfigyeled (már ha van kin) amíg Ő telefonál, figyel a gyerekre, addig összedob egy tökéletes vacsorát is, addig mi csak nézzük a meccset és isszuk a sört, ha közbeszól már mérgesek vagyunk. Vezetésnél is azért van, hogy férfiként "jobban megy" nekünk a gyorshajtás, az előzés, a másik "agresszív" letolása az útról, mert egy pontra jobban tudunk koncentrálni (Evolúció: Férfi vadászat - vad követése), de ezzel több balesetet is okozunk. Nekik viszont jobb a térlátásuk (evolúció: Nők gyűjtögettek fel kellet térképezni az egész erdőt), ezért városban jobbak nálunk ez el kell ismerni.

Persze kivételek mindkét nem esetében vannak... de általánosságában ez megfigyelhető, amit leírtam és nem csak a volán mögött...

2014. nov. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!