Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megkülönböztető jelzés - ez...

Megkülönböztető jelzés - ez akkor hogy van? Nem lehet ebből nagy gond?

Figyelt kérdés

tehát leírom, amit mostanában valami új divatként látok, csak éppen ellentmond minden jogszabályi előírásnak:


rendőrautók egyre jobban szeretik a fényhidat úgy használni, hogy nem villogó üzemre állítják, hanem simán csak világít az egész híd.

Oké, sötétben még látható, csak éppen ez így jogszabályilag nem felel meg a megkülönböztető jelzés követelményeinek, sőt, kifejezetten tilos.

MKJ: "kék vagy kék-vörös villogó (!!!) fényjelzés és a sziréna együttes használata ..stbstb"


De olyan fényjelzést nem ismer a KRESZ és az IRM r. se, hogy csak simán világít pirosan vagy kéken. Pedig az Opel Astráka szerelt LED-es típusok tudnak folyamatosan világítani is, csak éppen maximálisan szabályellenes (egyes országokban van ilyen funkció, gondolom, gyárilag ezért van benne ez is, csak éppen a magyar KRESZ szerint tilos is).


Na most ha a rendőr így használja az MKJ-t (ami tehát így nem is MKJ már), és bele durrant valaki, akkor abszolút joggal hivatkozhat a másik fél arra, hogy márpedig ő nem látott semmiféle MKJ-t, sőt, pont azért történt a baleset, mert megtévesztette ez az elvileg nem létező fény a forgalomban.


Esetleg közlek. szakértő hogy látja ezt? És hogy mehet ki a forgalomba egy szabálytalan fényjelzéssel felszerelt jármű?


(azt már nem is kell hozzá tennem, hogy ilyen szabálytalanságokat véletlenül se látok se mentőn se tűzoltón, csakis rendőrautón ...)



2014. márc. 21. 20:50
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:

Nem kerestél rá, hogy rendészeti céllal milyen szabályokat lehet figyelmen kívül hagyni, és milyen esetekben.

Mondom felszínes a tudásod, és okoskodsz. Amit én mondok azt alá tudom támasztani törvényi hivatkozással, te nem.

A KöHém rendelet a civil autókra vonatkozik, ezt mentősként tudnod kellene.

2014. ápr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 A kérdező kommentje:

bocs, de egyáltalán nem!

az a rendelet a közforgalomban résztvevő gépjárművekre vonatkozik. majd jó hogy nem a rendőrautókra elég lesz 3 kerék is. bár egyszer ezt is megérjük ...

"KÖZÚTI KÖZLEKEDÉSBEN RÉSZTVEVŐ ..."!!!

2014. ápr. 26. 19:08
 63/64 anonim válasza:
Kedves válaszoló én csak azt nem értem az egészben,hogy hogyan használhatnak a rendőrök csak kék hídlámpát úgy közúti forgalomban ha felvezető kocsi ként vagy nagy terhelhetésű kamiont vagy trélert ami előtt megy egy rendőr csak kék fénnyel világítva és nem villogva meg a kamion vagy a tréler mögött is egy rendőr kocsi kék fénnyel úgy hogy nem is villog meg hangot sem ad ki.Ezt szerintem már nem MKJ,ha csak világítva megy előtte meg a háta mögött de egyik sem villog,és nem ad ki hangot.Hogy használhatnak ilyen módon mkj.t? Szerintem sehogy mert az egyfolytába világító fényrúd ha nem villog az felrúgja a szabályt.Vagy villogniuk kéne vagy pedig villogni+ hangjelzést kiadniuk.Mert ha csak folyamatosan világít és nem villog az a szabályt sérti.Mondjuk én már láttam egy TESCO parkolójában megállni rendőrautót a rokkantak részére fent tartva,és a rothadék beállt oda a rokkantparkoló helyre+ nem is volt Rokkantparkoló Igazolványa kitéve az ablakba láthatóan így ez azt jelenti nem is állhatott volna oda,és még kék világítást sem használt nem is villogott így be sem állhatott volna oda ha jól tudom.
2017. máj. 28. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 A kérdező kommentje:

nos igen, akár ez a példa is jó. gondolj bele, mekkora cirkusz lenne, ha baleset lenne egy ilyen túlméretes, túlsúlyos szállítmánynál ... na aztán lehet magyarázkodni utána, hogy is volt az a nemlétező MKJ ... természetesen teljesen jogszabályellenes, amit leírsz, ugye forgalomban haladva, csakis a villogó fény + hangadás együtt az MKJ, egy villogó fény pl önmagában csak arra jogosítana, hogy a tilosban parkoljanak (ahogy írtad a tesconál), semmi másra. nemhogy iylen veszélyes üzemnél, mint egy autópályán túlméretes járművek felvezetése ... az ember esze megáll na.


egyébként tegnap megint láttam eg yhajmeresztő dolgot: ugyan villogtak, de ketten is sunnyogtak át az összes piroson és még kiabáltak is az ablakból, hogy szerencsétlen autós nem állt félre időben ... nem tudom, hogy nem találták a sziréna bekapcsoló gombját (ugye náluk azért ez kihívás is lehet) vagy csak úgy gondolták, minek is az, de lényeg a lényeg, hogy keresztbe kasul a kereszteződések során csak fénnyel. NORMÁLIS, MARGIT? és ha balesetet csinálnak? egész egyszerűen mert az autós meg jön 60-80-al a kereszteződésben és nem hallja a szirénát, ha meg látja, az már késő?

egyszerűen szóhoz se lehet jutni, amit ezek művelnek tényleg. a legszörnyűbb, hogy ebben a fantasztikus jogállamunkban megtehetik, mert ha balesetet csinálnak, úgyis letussolják, hát könyörgöm volt már rá példa, és? kimosták mindet, holott egyértelmű volt, ki a hibás ... agyrém na. és ezzel akkor ennyit arról is h mennyit ér egy iü. szakértő, ha a rendőrt kell a trutyiból kiszedni. nem lehet mit tenni, rendőrállamban nincsenek jogszabályok ... vagy ha vannak, rájuk az nem vonatkozik. normális országban az ilyen húzásokból már sajtóbotrány lenne de hatalmas. de attól még messze vagyunk persze ...


az utolsó előtti válaszolónak pedig még: nem nem, szó sincs rendészeti célokról, az MKJ mindenkire vonatkozik, és egyébként ha lenne is eltérő belső szabályozás, akkor te is tudod, hogy az kapásból érvénytelen lenne, ha jogszabálynak mond ellent! ilyen egyszerűen nincs.

2017. máj. 28. 09:06
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!