Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jégdarabok röpködnek le a...

Jégdarabok röpködnek le a kamionpótkocsik tetejéről. Miért nem takarítják le?

Figyelt kérdés
Szóval hétvégi havazás vagy eső és fagyos este után,mondjuk hétfő reggel sok kamiont látok közlekedni,kanyarokban vagy körforgalomban nem ritka hogy 10 centi vastag jégdarabok hullanak le a ponyvás pótkocsikról. Volt,mikor egy kamion után haladó autó szélvédőjére vágta a menetszél a jeges tömböket. Szóval ha ilyenkor betörik a szélvédő,vagy káreset történik az autóban,mi a teendő? Balesetről nem is beszélve. Én mindig jócskán lemaradva,vagy óvatosan közelítem meg a kamionokat,de azért mégis.. Tudom hogy nem egyszerű,de nem kéne ezt a pilótáknak valahogy megoldaniuk? Mi a megoldás?
2013. jan. 16. 14:24
1 2 3
 11/29 szántóvető ***** válasza:
ha 4m-re mászol akkor nem látod a tetejét,tehát magasabbra kell menni.
2013. jan. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

Jól látod a problémát, azonban nem nagyon van megoldás sajnos. A kamion 4m magas, viszont a létra általában csak 3-3,5m, mert annak csak az a célja, hogy a ponyvát be tudjad fűzni.

Valóban, ha nem rakott, akkor nincs gond. Felmegy a sofőr a raktérbe, és egy deszkával bentről, ha nehezen is, de meg tudja oldani a helyzetet.Ha rakott, akkor már nagyobb a gond, mert vagy nem fér hozzá belülről, vagy az egész rakományt össze kéne mászkálnia, de ez nem mindig megoldható. A megoldás az lenne, amit a németeknél láttam több helyen, hogy direkt hó, és jégmentesítő rámpát/állást/ építenek a parkolóban, amiről kényelmesen le lehet lökni a havat, jeget. Szerencsére ez engem kevésbé érint, mert tartállyal járok, ennek viszont fel lehet menni a tetejére, de ezen amúgy is csak a hó áll meg.

Üdv: egy kamionos

2013. jan. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 szántóvető ***** válasza:
Én még nem láttam ilyen rámpát.hol van ilyen?hofokban?
2013. jan. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm.. Megértő vagyok..


Viszont nem megértő a hanyagságra.. Vagy a "nyugaton minden másképp működik válaszokra".


Mert előbb-utóbb itt fog valaki megdögölni,nem nyugaton..

2013. jan. 16. 17:22
 15/29 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

Szántóvető: ismétlem, a németeknél láttam ilyet, de nem tudok pontos koordinátákat mondani.


Kérdező: értem a felháborodásodat, azonban jelen pillanatban nincs jó megoldás. Nyugati összehasonlításról szó sem volt, nem kell eltúlozni a dolgokat. Most ez van, de reméljük, hogy előbb-utóbb lesz jó megoldás.

2013. jan. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Kedves Agytörzsi,kívánom hogy igazad legyen.. Hogy minél hamarabb találjanak megoldást a problémára,hogy ne holnap történjen ez miatt baleset..
2013. jan. 16. 17:33
 17/29 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

[link]


41. oldal alja. Ice protekt, a jégmentes ponyvatetőért. Talán ez lesz majd az elterjedő megoldás.

2013. jan. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Ez elég érdekes téma mert tavaly én is ezt kérdeztem, hogyan lehet megoldani csak én voltam a kamionos és rajtam volt a jég... ha felmászol a tetőre beszakad ezért azt nem lehet azt mondták kollégák belülről felemeled a ponyvát valami rúddal és majd lecsúszik hát rohadtul nem... meg a ponyvát is csak pár centire tudod kinyomni, hogy ne szakadjon szét. így hát belülről amennyire tudtam kis darabokra összezúztam a jeget aztán egy kihalt részen egy körforgalomban kerültem kettőt és lecsúszott magától szépen az út mellé a fűre. ez így elég biztonságos megoldás lett, bár szerencsém is volt, hogy pont olyan helyen voltam. elég problémás dolog sztem ez...
2013. jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
18as! Legalább Te megoldottad a dolgot valahogyan,jól tetted. Sajnos mások abszolút nem foglalkoznak vele..
2013. jan. 17. 10:57
 20/29 anonim ***** válasza:

"Kedves "5"-ös! Amíg rárakják a plombát van idő sok mindenre.. Nem?"

Kedves kérdező amikor rárakják a plombát még lehet, hogy azon a helyen nem volt se hó se eső (ami megfagyott volna) tehát akkor még nem kellett letakarítani a havat.

Később meg már nem igazán tanácsos a plombát leszedni tehát a belső ponyvaemelgetéssel már nem lehet letakarítnai.


Találj ki valami ésszerű megoldást a korlátozott lehetőségű gépjárművezetőknek, hogy megoldják a problémát!

Korlátozott alatt azt értem, hogy létrát a cégek nagy többsége nem biztosít esetleg egy-két kivétel van, de biztos nem olyan magasat, hogy a ponyva tetején összegyűlt havat, jeget le lehessen takarítani. A másik hogy mivel tolják le a havat, jeget mert ilyet pláne nem biztosítanak a cégek.

2013. jan. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!