Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jégdarabok röpködnek le a...

Jégdarabok röpködnek le a kamionpótkocsik tetejéről. Miért nem takarítják le?

Figyelt kérdés
Szóval hétvégi havazás vagy eső és fagyos este után,mondjuk hétfő reggel sok kamiont látok közlekedni,kanyarokban vagy körforgalomban nem ritka hogy 10 centi vastag jégdarabok hullanak le a ponyvás pótkocsikról. Volt,mikor egy kamion után haladó autó szélvédőjére vágta a menetszél a jeges tömböket. Szóval ha ilyenkor betörik a szélvédő,vagy káreset történik az autóban,mi a teendő? Balesetről nem is beszélve. Én mindig jócskán lemaradva,vagy óvatosan közelítem meg a kamionokat,de azért mégis.. Tudom hogy nem egyszerű,de nem kéne ezt a pilótáknak valahogy megoldaniuk? Mi a megoldás?
2013. jan. 16. 14:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Baleset esetében megbüntetik a teherautó sofőrt, ugyebár semmi nem potyoghatna az autóról. De a gyakorlatban ezt nem is olyan egyszerű letakarítani. Veszélyes, mert főleg egy ponyvás kocsi tetején akár több centi is lehet a jég vastagsága, és ha az onnan lezúg, nem lennék alatta. Csak létráról lehetne indulás előtt lepiszkálni a jeget, de hogy ezt mennyien teszik meg?
2013. jan. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 szántóvető ***** válasza:
kötelező lenne megoldani.Le is csukják a sofőrt ha baj történik.akkor van gond ha rakottan állt meg hétvégén mert a rakománytól nem fér hozzá a tetejéhez.
2013. jan. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Ez a sofőr sem sokat vesződött a takarítással.

http://www.youtube.com/watch?v=1_iyWStMi4Y

2013. jan. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Tegyük fel,hogy egy kamion után haladok 70km-rel. Leesik egy jégtömb,betöri a szélvédőt,épphogy megállok,kiszállok,(mert ugye első blikkre nem inalok a nyomába),mire felocsúdok a kamcsi messze jár.. Vajon kinek jut eszébe repedt szélvédővel utána menni,mikor épp örül hogy megúszta.. De utána eszembe jut,hogy felelősségre kéne vonni a bajt okozó sofőrt..
2013. jan. 16. 14:57
 5/29 Beviz Elek ***** válasza:

Tökéletesen megértem, hogy mi a gondod, igazad is van. De gondolj bele az ők helyzetükbe is.

Tegyük fel beteszek a pótkocsiba egy nagy létrát (hová máshova?) Elmegyek rakodni, rárakják a plombát, nem tudom kivenni a létrát.

Te mit csinálnál? Nem megoldás, hogy megvárod míg leolvad.. Esetleg egy benzinkút parkolójában kiveszed a pihenőt, beállsz az épület tövébe, felmászol az épületre, onnan a kamionra, letakarítod, leugrasz, mész. Reális:D

Nem vagyok kanionos, de megértem őket. Persze nem a linkelt videón szereplőt!

2013. jan. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Csak belülről lehet letakarítani? Nemáá..
2013. jan. 16. 15:28
 7/29 szántóvető ***** válasza:
létrát lerakod a hóba és felmész 4,5m magasra?
2013. jan. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Melyik kamion 4.5 méter magas?
2013. jan. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Igen,lerakom vazze. Után nyugodtan ülök 3 méter magasan.. :) Nehogy már ez akadály legyen,kb 5 ször kell egy évben megcsinálni,akkor erőt vennék magamon..
2013. jan. 16. 16:52
 10/29 A kérdező kommentje:
Kedves "5"-ös! Amíg rárakják a plombát van idő sok mindenre.. Nem?
2013. jan. 16. 16:54
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!