Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpárút keresztezi az útat...

Kerékpárút keresztezi az útat és ütköztünk egy autóval, ki a hibás? (részletek alább)

Figyelt kérdés

Egy 50köbcentis segédmotorom van, amellyel a kerékpárúton közlekedhetek. Pomáz fele közlekedve Szentendre felől kerékpárút vezet végig Pomázig. Egy részen keresztezi az útat ahol autók közlekednek. Van egy STOPtáblám, ahol meg kell állnom és utána mehetek keresztül a segédmotorral az úton. Képet mellékelek, ott bejelöltem a bicikliútat. A jobb sávban dugó van, a bal sávban senki nem volt. Jobb sávban elengedtek, bal sáv felé néztem senki nem jött, így elindultam, de nem vettem észre hogy egy bolond elkezdte szabálytalanul végigelőzni a dugót és ütköztünk, nekimentem az oldalának, felborultam, bokám kificamodott. Rendőrt nem hívtunk mert elküldtem mérgembe a francba, egyébként odajött hozzám, de így utólag rendőrt kellett volna hívni.


Kép: [link]



2021. szept. 10. 20:10
A kérdező szavazást indított:
Én voltam a hibás, mert jobban keresztül kellett volna nézni.
Az autós volt a hibás, mert elkezdte előzni a sort a kerékpárút előtt.
Mind a ketten hibásak vagyunk.
28 szavazat
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
A google mapsos kép egy régi kép, ott nincs feltűntetve az újonnan épített kerékpárút.
2021. szept. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
47%
Te voltál a hibás, jól jártál, hogy nem hívtál rendőrt.
2021. szept. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
84%
Én voltam a hibás mert egy autós szabálytalanul előzi a sort és a bicikliúton összecsattanunk??
2021. szept. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
6%
volt egy stop táblád
2021. szept. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
39%

"egy bolond elkezdte szabálytalanul végigelőzni a dugót"


Nem vagyok kresz szakértő, de miből jött az le, hogy szabálytalan volt az előzés?

1. Ahol te keresztezed az utat és utána csak az egyik oldalról van záróvonal (és ez "véletlenül" pont a másik oldal). Lehet magyarázni, hogy ő korábban megkezdte az előzést és ott még záróvonal volt, de az tökmindegy korábban mi volt, az ütközés helyén már NINCS záróvonal. Tehát ez pipa. De egyébként azt írtad, dugó volt és elengedtek. Tehát valószínűleg ÁLLT az az autó, aki előtt te áthaladtál. Álló autó esetén pedig nem előzésről, hanem kikerülésről beszélünk, ami még záróvonalon is szabályos!

2. Mivel a kereszteződésben tábla jelzi elsőbbségét (Te írtad, STOP táblád van) így ott szabad előzni.

3. Több autót (nevezhetjük "dugónak" az egymás után álló autókat, attól az még több autó) egyszerre előzni/kikerülni alapvetően nem szabálytalan, ha teljesülnek az előzés feltételei.

Tehát az előzés/kikerülés nem volt szabálytalan. Vagyis lehet hogy az volt, de az általad leírtak alapján nem lehet ezt egyértelműen kijelenteni, maximum tippelni tudunk.


Egyébként hab a tortán, hogy ha valóban szabálytalan volt az előzés, akkor is kizárólag te vagy a felelős a balesetért. STOP táblád van, te írtad. A stop tábla azt jelenti, hogy a VÉDETT ÚTON HALADÓNAK elsőbbsége van. Pont. Ennyi. Kész, vége. Nincs tovább. Nem az van leírva a kreszben hogy a védett úton a saját sávjában haladónak, vagy a védett úton szabályosan haladónak van elsőbbsége. Hanem a védett úton halónak. Ha valaki a dupla záróvonalon driftelve halad, akkor is elsőbbsége van. Mindegy hogy az útnak melyik részén, mennyire szabálytalanul halad. Az úton halad, ez számít.

Természetesen ez nem jelenti azt, hogy rendőri intézkedés esetén nem lenne "elkapva" az illető az (adott esetben szabálytalan) előzésért, de azt a konkrét balesettől güggetlenül fogják szankcionálni.

2021. szept. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
Nem kérdés, ha stop táblád van, a másik úton haladónak elsőbbséget kell adni. Teljesen mindegy, hogy előzött, vagy sem.
2021. szept. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Azért előzőtt szabálytalanul valami bolond mert te ezt így gondolod, vagy esetleg érvekkel alá is tudod támasztani?
2021. szept. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván záróvonalon nem lehet előzni. Mellesleg a kérdező egy szóval sem írta, hogy állt a sor, csak annyit, hogy dugó volt, ez jelenthet lassú araszolást is, mely esetben előzésről beszélünk. Nyilván az bolond, aki egy araszoló kocsisort záróvonalon át próbál előzni...
2021. szept. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
A balesetért mindenképp téged büntetnének. Esetleg ha tényleg szabálytalan volt a másik, akkor kap majd érte egy csekket.
2021. szept. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
71%
te voltal a hibas az, hogy hogyan kozlekedik a masik aki főuton van jelentektelen mivel te nem tudod bizonyitani. utolag orulj h nem hivtatok rendort.
2021. szept. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!