Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy autós jobbra indexel,...

Ha egy autós jobbra indexel, de nem kanyarodik be, én kimegyek és összeütközünk, akkor ki lesz a hibás?

Figyelt kérdés
Majdnem megtörtént a baj, egy hajszálon múlt, hogy nem mentem neki a hülyének. Lassan jött, indexelt jobbra, én meg láttam, hogy be fog kanyarodni ezért elindultam. De nem kanyarodott be. A jó reflexeimnek köszönhetem csak, hogy nem ütköztünk össze. Ha összeütköztünk volna, ki lett volna a hibás? Ha nem lenne fedélzeti kamerám, hogyan bizonyíthatom, hogy indexelt?

2021. jún. 28. 14:34
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
60%

"Az viszont látszik a válaszaidból, hogy nem vezetsz, csak az észt osztod, mert a válaszoknak köze sincs a valóságos helyzethez"


Még szerencse, hogy azt kérdezted, hogy ki lenne a hibás, nem pedig azt hogy mi mit csinálnák egy hasonló helyzetben...

2021. jún. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
71%
Azért ez nem az a kategória, hogy nem állsz meg nullára a stop táblánál, vagy 33-al mész 30-as korlátnál, ha valaki indexel de a lassulás cseppnyi jelét nem látod, akkor ha van egy kis eszed nem fogsz kihajtani elé.
2021. jún. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy-vagy kérdése a felelősség. Mindketten felelősek vagytok ilyen esetben.

Te azért, mert elsőbbsége volt az illetőnek, az irányjelzéstől meg minden mástól függetlenül. Olyan nincs semelyik paragrafusban, hogy "elsőbbsége van, kivéve, ha az irányjelzőjét helytelenül használja".

Ő meg azért hibás, mert a 3.§ (1) c) szerint:

"Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles (...) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse"

És ha elfordulásra utaló jelzést ad, amikor egyenesen megy tovább, az nagyon nincs rendben.

Ilyen esetben egy ütközésnél az történne, hogy a kiérkező helyszínelő rendőr mindkettőtöknek adna egy szép csekket, mondjuk, 30 E-ről. (Az összeg nem biztos.) Szóval, ha egyszer tényleg így jársz, és meg tudtok egyezni a másik féllel, akkor nem érdemes a rendőrt kihívni, mert sok pénzbe kerül az intézkedése.

Valamint a kettőtök KGFB-biztosítója megegyezik, hogy melyiktek milyen arányban volt felelős, és ez alapján fizetnének. Ha mondjuk 50-50 %-ban állapodnának meg, akkor mindkettőtök kárának a felét fizetné a másik biztosítója.

2021. jún. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

Ezért egy baromság ez az indexelés és nem is veszem komolyan. Soha nem kanyarodok ki senki elé, amíg meg nem győződők arról, hogy végrehajtja vagy sem. Neked is ezt kellett volna tenni...

Jah igen és a napi indexelős kérdés nem maradhatott el.

2021. jún. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
73%
Egyszer szegény nagyapám (isten nyugosztalja) járt így. Ő is azt vette figyelembe csak, hogy indexelt, aztán kiderült, hogy az okostojás a másik utcánál akart befordulni, és CSATT. Mondanom sem kell, hogy nagyapám vitte el a balhét, mert nem adta meg az elsőbbséget. Aztán mikor kitöltötték a papírokat, úgy váltak el egymástól, hogy ezt mondta neki: "Jól van, aztán majd ha én is legközelebb jövök haza Pestről, akkor már Komáromnál kiteszem az irányjelzőmet, aztán valamikor majd csak bekanyarodok Győrben!"
2021. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
52%
Kint maradt index miatt szabálytalanul vezetett. DE elsőbbséget kell adnod a védett úton haladónak akkor is, ha szabálytalan!
2021. júl. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!