Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy autós jobbra indexel,...

Ha egy autós jobbra indexel, de nem kanyarodik be, én kimegyek és összeütközünk, akkor ki lesz a hibás?

Figyelt kérdés
Majdnem megtörtént a baj, egy hajszálon múlt, hogy nem mentem neki a hülyének. Lassan jött, indexelt jobbra, én meg láttam, hogy be fog kanyarodni ezért elindultam. De nem kanyarodott be. A jó reflexeimnek köszönhetem csak, hogy nem ütköztünk össze. Ha összeütköztünk volna, ki lett volna a hibás? Ha nem lenne fedélzeti kamerám, hogyan bizonyíthatom, hogy indexelt?

2021. jún. 28. 14:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%
te (pontosabban aki nem adta meg az elsőbbséget), mivel az index nem kötelez semmire, csak jelzés.
2021. jún. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Akkor meg mi értelme van az indexnek? Ez esetben teljesen felesleges.

Viszont falun, ahol kevés az autó, lehet hogy érdemes megvárni, hogy valóban elkanyarodik-e a hülyéje, ha kitette az indexet vagy sem, de Budapesten, ahol a nyakadon áll tíz másik autó és ha nem mész ki egy ilyen esetben, akkor rögtön örült módon dudálni fognak, rosszabb esetben a bömbösből még ki is szál megnevelni a kisebbségi, hogy miért nem indulsz már el, amikor kanyarodik a másik, már nehezen betartható ez a szabály.

2021. jún. 28. 14:39
 3/26 anonim ***** válasza:
85%
Indexxel nem tényt közlünk, hanem szándékot jelzünk. A szándék változhat. Az elsőnek van igaza. Nagyon kell figyelni..
2021. jún. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%
Az irányjelző a szándékot jelzi. Tahóság, meggondolni magad közben, de attól még joga van hozzá és te leszel a hibás, mert elsőbbséget kell adnod.
2021. jún. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%

"Akkor meg mi értelme van az indexnek? Ez esetben teljesen felesleges."


Nem felesleges. Az indexre úgy tekints, mint egy tájékoztató jelzés. Mint például a féklámpa. Az sem felesleges, ugye? Semmilyen plusz jogot, kötelezettséget, felelősséget nem ad/nem vesz el, mégis van értelme.

2021. jún. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%

A KRESZ nem foglalkozik a szabálytalanokkal, és megoldást sem nagyon kínál. Az előnyt élvezőnek akkor is elsőbbsége van, ha szabálytalan. A megtévesztő irányjelzés szabálytalan, de nem mentesít az elsőbbségadási kötelezettséged alól.


Magánvélemény: vizsgán nehéz helyzet. Jobbra indexelő autó tőlem balra. De addig nem mentem ki, amíg nem bizonyosodtam meg róla, hogy kanyarodik. Hibavonal, és a vizsgabiztos rákérdezett, mire várok. Ha meg nem így teszek, mégsem kanyarodik, akkor mi van?

2021. jún. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
93%
Az elméleti oktató azt tanította, hogy amíg az autó mozgásából nem egyértelmű a helyzet addig vársz. A józan paraszti és is ezt diktálja egyébként szerintem.
2021. jún. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%

Ha bizonyítható, hogy indexelt, biztosító biztos megpróbálja 50-50-re kihozni.

Egyébként súlyos hiba ez, körforgalomnál többször tapasztaltam, hogy indexel, de mégse hagyja el.

2021. jún. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Beviz Elek ***** válasza:
83%
Mi van ha a szüleim egy sarki házban laknak és hozzájuk mentem? Index nélkül nem állhatok meg, időben jelezni kell a megállási szándékot.
2021. jún. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
72%
Vagy mi a helyzet akkor, ha két utcai is összefut ott. Nem megy tovább, de nem is mellém kanyarodik?
2021. jún. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!