Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy autós jobbra indexel,...

Ha egy autós jobbra indexel, de nem kanyarodik be, én kimegyek és összeütközünk, akkor ki lesz a hibás?

Figyelt kérdés
Majdnem megtörtént a baj, egy hajszálon múlt, hogy nem mentem neki a hülyének. Lassan jött, indexelt jobbra, én meg láttam, hogy be fog kanyarodni ezért elindultam. De nem kanyarodott be. A jó reflexeimnek köszönhetem csak, hogy nem ütköztünk össze. Ha összeütköztünk volna, ki lett volna a hibás? Ha nem lenne fedélzeti kamerám, hogyan bizonyíthatom, hogy indexelt?

2021. jún. 28. 14:34
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
60%
Ez kb olyan, minthogy kikanyarodsz valaki elé, mert messze van, csak gyorshajtást követett el. "Biztos úr, dehát ő 70-nel jött. Ott is te lennél a hibás, hiába megy gyorsabban a megengedettnél
2021. jún. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
71%

Azok a piszok jó reflexeid. Azok.

Aztán, mi újság van a KRESZ ismeretekkel?

Te lettél volna a hunyó, teljesen jogosan.

2021. jún. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
63%
Valami észlény megint végig mínuszolta az összes választ. Remélem, csak unatkozik, és nem téves ismeretekkel vezet.
2021. jún. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
85%

Sok olyan helyzet van, amiben az indexelésből nem fogod pontosan tudni, mit fog tenni a másik, legfeljebb azt, hogy mit nem.


Példák:

- rögtön a kereszteződés után meg akar állni a védett úton haladó. Muszáj már a kereszteződés előtt indexelnie

- két út torkollik be ugyanarról az oldalról. A védett úton haladó érkezési iránya felőli betorkolló úton várakozva csak egy jobbra indexelő autót látsz, de hogy ő melyik útra kanyarodik, azt nem.

- Balra Kanyarodó- és visszaforduló sáv. Balra indexel valaki ebben a sávban. Nem fogod tudni, hogy megfordul előtted vagy balra kanyarodik.

2021. jún. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
#14: Van ilyen példa, de ez a kérdés nem erről szólt, hanem egy sima kereszteződésről, ahol ilyen nincs.
2021. jún. 28. 17:44
 16/26 A kérdező kommentje:
#6: Önnek teljesen igaza van, a vizsgás szituáció tökéletes példa volt. Pont azt akartam én is szemléltetni, hogy az élet nem az, amire itt a sok okoskodó kitér. Nem a speciális esetekről szóltam, hanem egy tök átlagos élethelyzetről, ahol logikusan gondolja bárki, hogy a másik be fog előtte kanyarodni. Ha megvárja, amíg tényleg bekanyarodik a balról érkező, úgy mazsolának nézik, rosszabb esetben meg is lincselik a mögötte lévők.
2021. jún. 28. 17:48
 17/26 anonim ***** válasza:
68%

Kár, hogy a modi nem tudja megfékezni a szórakozásból pirosat nyomókat.

De téged sem értelek. Egységesen mindenki azt írja, hogy a védett úton közlekedőnek elsőbbsége van. Pont. A KRESZ-ben nincs olyan, hogy csak a szabályosan közlekedőnek.

Azt is írtuk, hogy az irányjelzés nem mentesít az alól, hogy meggyőződj, merre megy ténylegesen, és a jelző csak tájékoztat a szándékról.

2021. jún. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
50%

" 16/17 A kérdező kommentje:

#6: Önnek teljesen igaza van, a vizsgás szituáció tökéletes példa volt. Pont azt akartam én is szemléltetni, hogy az élet nem az, amire itt a sok okoskodó kitér. Nem a speciális esetekről szóltam, hanem egy tök átlagos élethelyzetről, ahol logikusan gondolja bárki, hogy a másik be fog előtte kanyarodni. Ha megvárja, amíg tényleg bekanyarodik a balról érkező, úgy mazsolának nézik, rosszabb esetben meg is lincselik a mögötte lévők."


Innentől nem vagy érdemes a válaszokra. Troll vagy fogyatékos vagy.

Még egyszer és utoljára: a védett úton közlekedőnek elsőbbsége van.

De ha hamis választ vársz, legközelebb írd bele a kérdésbe, hogy csak hülyeséget akarsz olvasni.

2021. jún. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
#18: Lehet letrollozni meg alpári jelzővel illetni a másikat, de ez téged minősít. Az viszont látszik a válaszaidból, hogy nem vezetsz, csak az észt osztod, mert a válaszoknak köze sincs a valóságos helyzethez. Javaslom, hogy próbáld ki, hogy hétköznap reggel egy forgalmas kereszteződésben megvársz minden jobbra indexelőt, hogy valóban bekanyarodik-e, miközben a seggedben ott van a kisebbségi a bömbösével.
2021. jún. 28. 18:21
 20/26 anonim ***** válasza:
59%

Drága bogaram a 19. megnyilvánulásodban!

Te azt kérdezted, ki lett vola a hibás (jog szerint).

Mi arra feleltünk. Az pedig egyértelmű: Te.

Nem praktikus tanácsot kértél.

Lenne egy kérdésem:

Ha meghal valaki, akkor azzal vígasztalod, hogy bömös állt mögöttem?

2021. jún. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!