Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Macska elütése vs. parkoló...

Macska elütése vs. parkoló autóval való ütközés, személyi sérülés nélkül? Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés.

A közelmúltban olvastam hasonló kérdést, hogy mi történik, ha az úton átfutó macskát nem kerülöm el, helyette balesetet okozok, akkor arra jutott az a kérdés, hogy inkább a macska elütése, mint a szembejövő autóban ülők sérülése, neadj'Isten halála. Tiszta sor.

Viszont abban az esetben is inkább a macskát kell elütni, ha helyette az út szélén a parkoló autónak mennék neki, mert mondjuk arra kapom a kormányt? Mivel a parkoló autóban jó eséllyel nem ülnek így nem sérülne meg senki vétlen. A kötelező biztosítást meg úgy is erre fizeti az ember + jobban érdekel az állat élete, mint az autó aminek nekiütközök esetlegesen.

A kérdésem, hogy ilyenkor, ha azt fel tudom mérni, hogy személyi sérülést nem okozok, ilyenkor már neki lehet valóban ütközni másik autónak, vagy egyéb tárgynak, vagy inkább üssem el az állatot minden esetben?



ma 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Rád van bízva.

Én egy kistestű állatot nem kerülgetek a kormányt rángatva az biztos.

Szándékosan nem ütöm el egyiket sem, de ha úgy alakul, nem lesz tőle lelkifurdalásom.

Nálam ezek nem számítanak családtagnak és nem vagyok budhista sem.

ma 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
macskát nem ütünk el. pont.
ma 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Padlófék és amivel nem lehet elkerülni az sajna ennyi. Nem fogok azért biztosítózni, sok kártérítést fizetni mert egy macska ugrándozik. Pedig nagyon szeretem a macskákat.
ma 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a parkoló autónak mész sanszosan nem tudod bizonyítani, hogy egy macska miatt tetted, de ha mégis akkor se kerül elő a macska gazdája vagy ha elő is kerül se fizet. A biztosító meg az általad okozott kárt fizeti, bár visszasorol.

A te autódban keletkezett kárt viszont senki sem fizetni.


Úgyhogy őszintén én a macskát ütném el.

ma 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Az a probléma, hogy macska kontra autó megoldásban gondolkodsz.

Inkább azon kellene agyalni, miként tudod megoldani a helyzetet, hogy senki/semmi ne sérüljön.

ma 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
81%

Ha van időm kormányt rángatni, satu fékre is van időm. Elméletedben parkoló autóról van szó, tehát lakott területen belül játszódik.

Ahol 50 a megengedett, de én 40-el szoktam menni. Ekkora sebességről hamar meglehet álni.

Ha a macskát féktávolságon belül látom meg, akkor fékezek. Ha azon belül, akkor már csak a rwakció idő miatt is elcsapom ha rángatom a kormányt ha nem.

De ha még elkerülhető is a dolog akkor sem vezetem az autót egy másik autónak, mert az én egészségem fontosabb. Ha egy emberrők volna szó, akkor zokszó nélkül. De macska miatt biztos nem.

ma 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Macska, és nem a kár miatt, hanem a saját biztonságod érdekében.
ma 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A macskát max lemosod és kész, ha olyan sebességgel mész, hogy nem tudod elkerülni a macskát, akkor az ütközés súlyos károkkal járna, valamint nem is biztos, hogy egy sima koccanással megúszod.

Még tanítják is, ha állattal találkozol akkor nem kapkodod a kormányt, mert az sokkal nagyobb kockázat, mint ha telibevernél egyet. Hiába mondja a sok Fittipaldi, hogy ő bezzeg kikerülte '78-ban a vaddisznót és így nem lett totálkáros a kocsija.

ma 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és ha van annyi időd, hogy fel tudod mérni, hogy a kormány elrántással ütközöl, de abból nem lesz személyi sérülés, akkor kétszer is meg tudsz állni a macska előtt
ma 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én tuti nem hordanám szervízbe, karosszériáshoz meg biztosítóhoz a kocsit egy ilyen miatt. Sajnos én már ütöttem el macskát, pont szaladt át az úton közvetlenül a kocsi előtt, esélytelen volt megállni, egy kisebb huppanás volt csak, és mentünk tovább. Persze tök kellemetlen érzés volt utána, de még mindig jobb így, mintha mondjuk belehajtottunk volna az árokba vagy ilyesmi.
ma 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!