Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van -e olyan szabály hogy ha...

EagleHUN kérdése:

Van -e olyan szabály hogy ha valahol meg lehet állni (parkolni) de külön kialakított parkoló nincsen akkor hogy a fél úttestet le ne zárd fel kell állj az útpadkára legalább 2 kerékkel?

Figyelt kérdés

Nekem rémlik valami ilyesmi régről.


Vica versa ha valahol nem tilos megállni ott elzárhatod -e a két forgalmi sávból az egyiket?

Vagy mindenképp úgy kell és lehet ezt megtenned hogy minél több helyet hagyj meg és nem csak a megmaradt forgalmi sávból hanem a saját sávodból is?


Tudom az egyirányú utcáknál van ilyen szabály hogy hány métert kell meghagynod ha mindkét oldalon parkolnak, illetve ahol valami belóg az úttestre pl épület sarka ott is megvan hogy mennyinek kell maradnia.


De van -e erre általános szabály ami a kétszer 1 sávos utcákra is vonatkozhat?



#parkolás #várakozás #megállás #úttest sávjának lezárása #útpadkára felállás
máj. 29. 12:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Van. 3 métert kell hagyni az úttesten. Járdára, padkára csak akkor állhatsz rá, ha ezt a tábla külön engedi, mert az autónak az úttesten van a helye. Egyirányú utcában ha a menetirány szerinti bal oldalra állsz, akkor a 3 helyett 5,5 métert kell hagyni az úttest jobb széle felé.

Kereszteződésben meg az van, hogy előtte 15 méter, utána 5 méter. Ha zebra közelében állsz, előtte 5 méter, utána bármennyi. De amúgy ha van jogsid, neked ezeket kívülről kéne fújni!

máj. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi #1


Nem olyan helyen élek (Nem BP) ahol ezeket napi szinten kellene fújni.


2x1 sávos tehát kétirányú utcában ahol nem tilos parkolni az úttesten sokan csinálják is, a menetiránynak megfelelő egyik oldalon megálltam én is.

De jó fej akartam lenni és a jobb oldali két kerékkel felléptem a padkára is, gondolván a maradék forgalmi sávban maradjon azért több hely.


Nos a közterületes meg fecnijét az autómon hagyta emiatt merthogy én ezzel zöldfelületen parkoltam.


Tehát nem volt se megállni se várakozni tilos tábla, sem más ami tiltaná az abban a körzetben való parkolást (pl Lakó Pihenő övezet tábla sem ).

A menetiránynak megfelelő oldalon álltam meg.

Semmi egyéb tábla nem jelzi hogy a padkára nem mehetek fel mert akkor az zöldfelületen parkolásnak számít.

Ezt így gerincből kellene tunom hogy az adott településen az önkormányzat ezt külön megtiltotta.


A járművem kb 70%-a így is az úttesten volt.

Ezen zsörtölődöm. Legalább tábláznák ki...vagy tudomisén...

Ezt az értelmetlen szabályt és ilyetén értelmezését egyértelműen pénzbeszedésre találták ki.

Mert értelme semmi, főleg így hogy csak két kerekem volt fent nem is az egész jármű.

máj. 30. 01:50
 3/15 A kérdező kommentje:

Valami ürügy lett volna jó amivel jogilag is visszadobhatom nekik ezt a "labdát".

De ezzel a mondatoddal sajnos szertefoszlanak a reményeim, már ha ez valóban kb szó szerint így van a kresz -ben is leírva.

"

Járdára, padkára csak akkor állhatsz rá, ha ezt a tábla külön engedi, mert az autónak az úttesten van a helye.

"

máj. 30. 01:53
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
"Nem olyan helyen élek (Nem BP) ahol ezeket napi szinten kellene fújni." Tudtommal tök mindegy, hol élsz, Magyarországon a magyar jogosítvánnyal ugyanazt a KRESZ-t kell betartani, és mellesleg kb. egész Európában ugyanazok a szabályok. Nem kifogás, hogy nálatok faluhelyen nincsen rendőr, ezért hülyén viselkedsz.
máj. 30. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
Padkára állhatsz amúgy, járdára nem. Padkára akkor nem állhatsz, ha a megállni vagy várakozni tilos kiegészítő táblája szándékosan megtiltja a padkára állást. De járdára meg csak akkor állhatsz, ha a várakozóhely tábla kiegészítő táblája és a felfestések mutatják, hogy a járdán hova álljál, mennyire lóghatsz rá autóval, párhuzamosan, merőlegesen vagy srégan. Nem kell ehhez sok ész, nem is értem, hogy van jogosítványod, ha ennyit nem tudsz. Csoda, hogy ennyi ésszel szabadlábon, volán mögött még embert nem öltél.
máj. 30. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
"Tehát nem volt se megállni se várakozni tilos tábla, sem más ami tiltaná az abban a körzetben való parkolást (pl Lakó Pihenő övezet tábla sem )." Ezt sem értem, lakó-pihenő övezet is kb. olyan gumiszabály, mint a "kivéve célforgalom", ugye ha a lakó-pihenő övezetben lakó emberhez látogatóba érkezel, már egyből be szabad hajtanod és szabad parkolnod. Csak ugye úgy, ahogy a KRESZ engedi. Összevissza hadoválsz, összemosod az almát a körtével, fogalmad sincs a közlekedésről vagy a járművezetésről.
máj. 30. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
A padka és a zöldterület között meg azért van különbség. Ha nem tudod a kettőt egymástól megkülönböztetni, meg is érdemled a büntetést. Igen, a közteresek olykor háklisak erre a zöldterület dologra, és megjegyzem, hogy amúgy baromi jogosan, mert különben mindenki úgy tenné le az út szélén az autóját, ahogy nem szégyelli.
máj. 30. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mutathatnál azért egy Google-utcaképet az adott padkáról, lássuk, miről is van szó. Azt írod, "fel" kellett állni a padkára. Ha ilyen kiépített, magasított az út széle, akkor az már ott nem minősül padkának, padka ezen a helyen nincs, egyből a zöldterület van az úttest mellett.

Városokban (legalábbis a nagyobbakban) általában van olyan helyi rendelet, ami tiltja a zöldterületre való ráhajtást. Faluban még ilyennel nem találkoztam, meg kicsi 4000 lakosú városban sem.

máj. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
#8 Nem, mert faluhelyen az idióta vénasszonyok, vénemberek elhajtanak mindenkit, aki nem ismeri a saját jogait. :) Oda nem kell rendőr, megteszi a szomszéd.
máj. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%

9

Nem csak idióta vének, hanem mindenki elhajtja a kártékony állatokat, aki egy kicsit is igényes a környezetére.

Előttünk van egy széles füves rész, szemközt meg csak egy kocsibejáró. Az ott lakók, hogy ne kelljen beállniuk az udvarra, hanem az utcán tárolhassák mindhárom autójukat (de ne az út szélén), ezért rendszeresen beálltak a házam elé a fűre. Ill. egy idő után már csak nagy sár volt ott, nem fű. Aztán persze nyáron fű lett, letaposva, de a nagy keréknyomok miatt kínszenvedés volt levágni. (Ők természetesen egy szálat se vágtak le, mert ha azt mondják, hogy karban tartják ők azt a részt, akkor rábólintok.)

A kaviccsal, sóderrel leszórt kocsibejárómat, ami már 10 éve masszív volt, egy tél alatt szétvágatták, mély kocsinyomokban állt a víz meg a sár. Mivel lejt a kapum felé, így szóló autóval még lendületből fel tudtam menni, de utánfutóval már nem, emiatt is szopkodtam egy csomót.

Az árok melletti rész régi, törött betonlapokkal volt kirakva, hogy a föld ne mosódjon az árokba, erre rendszeresen rátolattak (mert ennyire megy nekik a tolatás), hetente találtam egyet-kettőt az aránylag mély árokba esve, ebből se raktak vissza egyet se.

Ők is ezzel jöttek, hogy nekik joguk van. Hát kva anyjuk van nekik, nem joguk. Meg rendszeresen a kapubejárómban álltak, mikor jöttem haza, ott kellett félórákat csengetni meg dudálni, mire kimászott valamelyik, elállni a kapumból.

máj. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!