Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A gyalogosnak vagy az elektrom...

A gyalogosnak vagy az elektromos rolleresnek van igaza ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Legutóbb kerékpárúton gyalogosként közlekedve az egyik oldalon (folyamatos autóforgalom közben nagy zaj), hátam mögül szinte alig hallható hang jelzéssel(nem olyan jól hallható mint kerékpár csengő) jön egy elektromos roller kb 15-20 km/órás sebességgel a kerékpárút közepén és ordítja teli torokból hogy húzodj le az útról a fűbe ba.zzzd meg.

A tag közben semmit sem hall mert airpods fülben, korban meg egy tini göndörített hajú szakadt ruhás fiú.


Szóval a kérdés gyalogosként ilyenkor tényleg nem elég az hogy útszélén megyek alapból (tehát el kellene tudnia menni a másik oldalon a rolleresnek) Egyáltalán szabályos e az hogy rolleres az útközepén megy?


Ezenkívül lehet én vagyok süket de maga roller hangtalan és a hang jelzés is nehezen érzékelhető reagálható és a gyors sebességgel már ott is van pillanatok alatt.


Kicsit feldühített ez a beszéd stílus a kölyök esetén, de gondolom megérdeklődöm lehet tényleg el kell hagynom e az utat ha egy elektromos roller jelez? Mi erre a szabály?



máj. 14. 08:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Gyalogosként miért a kerékpárúton mész? Ha az út szélére húzódva gyalogsz, akkor hogyan nem tud elmenni melletted az út közepén száguldó rolleres? Én értem, hogy a legjobb védekezés az, ha elferdítjük a valóságot, de legalább akkor úgy tedd, hogy ne legyen benne nyilvánvaló ellentmondás.
máj. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 bazaltkaroly ***** válasza:
25%

A kerékpárút milyen volt pontosan? Gyalog és karékpárút, vagy sima? Volt járható járda egy vonalban vele?

Fontos, mert ha volt járda, és az út csak kizárólag kerékpárút volt ,akkor ott rolleres járhat, viszont gyalogos nem.

máj. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%

Ha nincs ott járda, akkor jogosan veszed igénybe a kerékpárutat gyalogszerrel, de csak ebben az esetben.

A stílus elfogadhatatlan.

Az öltözködése miként kapcsolódik a közlekedési eseményhez?

máj. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Mert azon a részen csak kerékpárút van, és út az autóknak. Nincs csak járda.


Ezt nem értem hogy miért nem tud elmenni.

máj. 14. 08:31
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Nincs szabály még ezekre az elekromos kütyükre. Legközelebb vágd gyomron. Napi szinten látom a városban, hogy milyen sebességgel mennek. Amíg el nem ütnek valakit.....
máj. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nincs járható járda
máj. 14. 08:32
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Hol van ez az útszakasz?
máj. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 MGéza ***** válasza:
64%
Az elmondottak alapján abszolút neked volt igazad, a kis majom meg nem ismeri a KRESZ-t. Lehetőség szerint az út szélére húzódni köteles vagy, de leállni mellé és megvárni amíg elhajt, na arra nem kötelez semmi, ha ő meg nem tudja egyenesben tartani a járművét akkor ne vezesse, ennyi.
máj. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Röviden egy falut és kisvárost köt össze, régen csak autóút volt. Pár éve épült használják azóta kerékpárosok, gyalogosok semmi gond nem volt soha eddig . Mostanában meg kezd elterjedni az elektromos roller is, és szinte mindig nagyon bunkók azt használók, problémásak.
máj. 14. 08:41
 10/16 bazaltkaroly ***** válasza:
58%

Ha nincs járda a közelben, akkor szabályos voltál, hogy a kerékpárúton mentél, de ő is jogosan ment ott. Ebben az esetben a rolleres volt a bunkó, a trehány megnyilvánulása miatt. Ezt udvariasan meg lehet oldani, pl. szólni, hogy "Bocsi, elmehetek melletted?", vagy egyet-kettőt csengetni, és kész.


Mondjuk meg kell hagyni, hogy jelenleg nincs szigorúan szabályozva a roller, mert egyesek szerint a kerékpárúton mehetne, de félig-meddig segédmotoros kerékpárnak számítanak, így nem mehetne. Ezt sajnos nem lehet stabilan leszögezni, amíg nem hoznak új rendeletet. De szerintem nem is lenne ebből baj, ha az emberek tisztességesen szólnának egymáshoz, és kulturáltan kommunikálnának az úton.

máj. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!