Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki lett volna a hibás? Többi...

Ki lett volna a hibás? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tegnap jöttem hazafelé egy kanyarban, ahol ötvenes a sebességhatár. A kanyarban oldalt, merőleges parkolók vannak. Akkor indultunk el egy lámpától, és a Waze szerint negyvenkettővel mentem, tehát a megengedett alatt, mert - bár a kanyar nem éles -, így éreztem biztonságosnak.

Ahogy haladtam egy autó a merőleges parkolóból kitolatott, úgy hogy satuval, csúszva kellett megállnom, úgy hogy kb. fél méterre voltunk a koccanástól. A többi parkoló autótól nem látszott az index, de amúgy is már lendületben volt kifelé. Mögöttem három autó jött, de nekik is sikerült megállni.

Ha megtörtént volna az ütközés, akkor ki lett volna a hibás?

Én betartottam a sebességet és még lassabban is mentem, mert így éreztem biztonságosnak. A parkoló autós azonban a parkolóból jött ki, tehát ő hajtott rá az útra, így szerintem neki kellett volna elengedni engem.

A parkoló autó elindult, egy legyintés nélkül, mintha minden a legnagyobb rendben lenne.



júl. 17. 10:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%
Aki a parkolóból kitolatott.
júl. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%
Aki tolat, annak nincs sehol elsőbbsége! Szóval a kitolató lett volna a hibás.
júl. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
52%
Egyáltalán hogy merül fel a kérdés...? Nincs jogosítványod?
júl. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

#1 & #2 Köszönöm a válaszokat!


#3 Nekem van. Abból nem esik le, hogy én voltam a szabályos?

júl. 17. 11:12
 5/32 anonim ***** válasza:
48%

Ezt kérdezem én is. Minek írsz ki ide ekkora baromságot, mikor totál egyértelmű a szituáció...?

Legközelebb azt is megkérdezed, hogy pirosnál meg kell állni, mert láttál valakit, aki nem állt meg?

júl. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
36%
5. Volt rá példa. :-(
júl. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
#5 Itt inkább az volt a kérdés, hogy ilyen kanyarban nem húznnák-e rám, hogy nehezen belátható kanyarban ütköztem. Szerencsére ilyen szituációkkal nem volt még dolgom, és remélem nem is lesz.
júl. 17. 11:36
 8/32 anonim ***** válasza:
32%
Mert talán tilos nehezen belátható kanyarban közlekedni, vagy honnan született a gondolat...?
júl. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
87%

Az övé.

Ha nem látjuk kiparkolásnál, hogy jön-e valaki, akkor centinként óvatosan kezdünk el gurulni, nem kövér gázzal...

júl. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

#8 Benne van a KRESZ-ben, hogy nehezen belátható úton úgy kell haladni, hogy meg tudj állni. Az a baj ezzel, hogy mivel nincs semmi pontosítva, így félő, hogy az ártatlanra ráhúzzák a balhét. Pát éve olvastam egy cikket, ahol egy autósnak elvették a jogosítványát, mert szabályos sebességgel közlekedve, a zebra nélküli úttesten elütött egy gyalogost, aki kiszaladt elé.

Ilyen történetek után mindig bennem van a kételkedés.

júl. 17. 12:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!