Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki lett volna a hibás? Többi...

Ki lett volna a hibás? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tegnap jöttem hazafelé egy kanyarban, ahol ötvenes a sebességhatár. A kanyarban oldalt, merőleges parkolók vannak. Akkor indultunk el egy lámpától, és a Waze szerint negyvenkettővel mentem, tehát a megengedett alatt, mert - bár a kanyar nem éles -, így éreztem biztonságosnak.

Ahogy haladtam egy autó a merőleges parkolóból kitolatott, úgy hogy satuval, csúszva kellett megállnom, úgy hogy kb. fél méterre voltunk a koccanástól. A többi parkoló autótól nem látszott az index, de amúgy is már lendületben volt kifelé. Mögöttem három autó jött, de nekik is sikerült megállni.

Ha megtörtént volna az ütközés, akkor ki lett volna a hibás?

Én betartottam a sebességet és még lassabban is mentem, mert így éreztem biztonságosnak. A parkoló autós azonban a parkolóból jött ki, tehát ő hajtott rá az útra, így szerintem neki kellett volna elengedni engem.

A parkoló autó elindult, egy legyintés nélkül, mintha minden a legnagyobb rendben lenne.



júl. 17. 10:12
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

29

Igen, senki nem állította, hogy te vagy a rossz, vagy a hibás. Ezért nem kellett volna senkit lepontozni, mert nem bírósági döntést hozunk, hanem a lehetőségeket mondjuk el egy kérdésre. Mivel, ahogy adott esetben egy rendőr vagy egy bíróság, bizonyítékok nélkül mi se tudjuk minden kétséget kizáróan eldönteni, hogy pontosan mi és hogy történt. Te állítasz valamit, a másik fél meg megint állít valamit.


27

Nincs olyan, hogy nagyobb bűn.

Ha kimegy helyszínelni a rendőr, akkor felveszi a tényállást, hogy a másik fél nem adott elsőbbséget, te meg relatív gyorshajtást követtél el be nem látható helyen. Ilyenkor az az alap, hogy mindketten megkapjátok a csekket az általatok elkövetett szabálysértésért, 100%-os árat fizetve. A két KGFB-biztosító pedig egymás közt eldönti, hogy melyiktek mennyire volt hibás, és ennek arányában csökkentett kártérítést fognak fizetni. Ha mondjuk téged 40%-ban hoznak ki hibásnak, a másikat 60%-ban, akkor te a károdnak csak 60%-át kapod.

Természetesen, ha a rendőrségi határozat szerint egyiktek a másik szabálysértése miatt nem tudta elkerülni a balesetet, akkor hozhatnak az egyik félre mentesítő határozatot, amit a biztosítók figyelembe vesznek.

júl. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:

#30 és 31 Igazából ismét végigolvasva, valóban nem tűnik támadónak a válaszok (egy pár kivétel van azért). Lehet csak nekem volt rossz napom. elnézést kérek tőletek, hogy ezt feltételeztem.


Nem pontoztam le senkit a haszontalan válaszokon kívül, most az előzőkre adtam zöld pipát, hogy javítsam kicsit a válaszokat.


Egyébként direkt nem mentem ötvennel, de ezek szerint a 42 is sok volt. Ezentúl ott lassabban megyek, jobban odafigyelek majd. Továbbá jeleztem az önkormányzatnak, hogy vizsgálják ki az adott utat, mert veszélyesnek tartom.


Köszönöm a részletes leírást, a rendőri intézkedésről. Őszintén megmondva, még hála az égnek nem volt ilyennel gondom, és lekopogom.


Köszönöm az össze hasznos válaszokat, és bocsánat, hogy vérpistike lettem a végére.

júl. 30. 09:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!