Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A modem hibás, vagy az asztali...

A modem hibás, vagy az asztali pc-m LAN bemenete? Több, mint egy éve bizonytalan olykor a csatlakozás. A többi: lent!

Figyelt kérdés

Több, mint egy éve fennálló problémáról írnék.


Előzetesen elsorolom a modemem led feliratait, balról jobbra:

POWER, DS, US, ONLINE, LINK.


A power led (sárga fényű) mellett négy led található még a modemen, ezek normális esetben sötétkéken égnek, pontosabban az utolsó, a LINK feliratú normális esetben kb másodpercenként négyszer villan, és így az asztali pc-m LAN csatlakozóján (bemenetén) is ilyen sűrűn villog a bal oldali zöld led, jó esetben (míg a pc LAN bemenetén a jobb oldali narancs led nem villog, hanem ég).


A probléma a következő:


Ha ugyebár nem ég a modem bekapcsolásakor az összes led, az külső hálózati hiba, azaz nem az otthonomban van probléma a nettel olyan esetben.


De most nem ilyen esetről van szó.


Az a fura, hogy időnként (átalg naponta egyszer) ahogy visszakapcsolom a modemet, MINDE LED ÉG, ekkor bedugom a LAN kábelt a pc-be, nem villog, hanem ég ez a két led csupán, és nincs net! Általában ha kihúzom ekkor a LAN-t a pc-ből, majd ki-bekapcsolom a modemet, és visszadugom a LAN-t, ha már ég minden modem led, akkor már működni szokott (azaz vibrál a két bizonyos led és van net), de néha csak harmadszorra működik.


Amikor nem működik a net, mégis minden úgy villog, ahogy szokott működő netnél és minden további led ég, ahogy kell! Mégsincs net minimum napi egyszer, ilyen esetben.


De a legfurább, hogy tegnap ráadásul ilyen esetben órákig nem volt net, tehát miközben az összes moden led ég! Habár nem villogott, hanem folyamatosan égett, amiknek villognia kéne. Órákig próbálkoztam, vagy tízszer, sikertelenül.


Elvileg pedig az otthonomban a probléma, mégpedig a led szerint a LINK a baj, azaz a LAN kábel nem jól csatalkozik.


Na most, tegnap ezek után az évek óta használt LAN kábelt direkt kicseréltem egy vadi újra, de ezek után még egy órán át továbbra se volt net, mire végre igen.


Ma megint a szokásos volt a menet a vadi új LAN kábellel: ha bedugom a LAN-t a pc-be, minden rendben villog, de nincs net. Kihúzom, modem ki-bekapcs, és viszadugom a LAN-t és minden rendben a nettel végre.


Ez tehát több, mint egy éve fennálló probléma! De immár, tegnap óta új LAN kábellel!


Mi lehet a baj ezekkel az akadásokkal? Mi lehet az oka?

A PC-m LAN bemenete lehet hibás? Nem jól érintkezne valami?

Mi tudok tenni?



2023. jún. 8. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Azt ne mondd, hogy csak egy UTP aljzat van rajta... Mondjuk azt se értem, mi a lóphasznak kikapcsolni az ilyeneket egyáltalán.
2023. jún. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért kapcsolom ki a modemet időnként, mert napjában többször kikapcsolom az asztali számítógépemet is (meg vissza).

Hogyan tudom megállapítani, milyen aljzat van rajta?

Mi lehet a probléma és mit tudok tenni? Mi lehet az oka?

A modem lehet hibás vajon, vagy az asztali pc-m LAN bemenete?

2023. jún. 8. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

"Azért kapcsolom ki a modemet időnként, mert napjában többször kikapcsolom az asztali számítógépemet is (meg vissza)."


A kettő közt mégis mi a fene az összefüggés?


"Hogyan tudom megállapítani, milyen aljzat van rajta?"


Úgy, hogy kinyitod a szemed és megnézed...

2023. jún. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Normális válaszokat szeretnék. Nem értek a hardverhez, tehát semmire nem megyek avval, hogy kinyitom a szemem. Nem értek hozzá, tehát fogalmam sincs, a nyitott szememmel hogyan állapítsam meg az aljzat típusát, hiszen azt se tudom, mi az aljzat és mire szolgál.


A kettő között az az összefüggés, hogy így szoktam eljárni, de ha kinyitnád a szemed, látnád, nem ez volt a kérdésem.


Nem kell szakértelem a szövegértelemzéshez, se a kötözködésed mellőzéséhez. Az aljzat típusához viszont már szakértelem kell, és nekem ahhoz nincs. ÉPP ilyesmik MIATT ÍRTAM KI A KÉRDÉST.


Megköszönöm, aki korrekten fog válaszolni.

2023. jún. 8. 20:57
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Tehát full dilettáns vagy a témában, de egy éve szabtál szakértőt hívni? Gratulálok.


"Nem értek a hardverhez, tehát semmire nem megyek avval, hogy kinyitom a szemem"


Tehát nem veszed észre, hogy az aljzat, amibe a gépedet dugtad, pont ugyanaz, mint a mellette levő 2-3? Újfent gratulálok.


"A kettő között az az összefüggés, hogy így szoktam eljárni"


Remélem a bojlert is kihúzod ilyenkor, mert kb annyi értelme van ennek.

2023. jún. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!