Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki lett volna a hibás? Többi...

Ki lett volna a hibás? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tegnap jöttem hazafelé egy kanyarban, ahol ötvenes a sebességhatár. A kanyarban oldalt, merőleges parkolók vannak. Akkor indultunk el egy lámpától, és a Waze szerint negyvenkettővel mentem, tehát a megengedett alatt, mert - bár a kanyar nem éles -, így éreztem biztonságosnak.

Ahogy haladtam egy autó a merőleges parkolóból kitolatott, úgy hogy satuval, csúszva kellett megállnom, úgy hogy kb. fél méterre voltunk a koccanástól. A többi parkoló autótól nem látszott az index, de amúgy is már lendületben volt kifelé. Mögöttem három autó jött, de nekik is sikerült megállni.

Ha megtörtént volna az ütközés, akkor ki lett volna a hibás?

Én betartottam a sebességet és még lassabban is mentem, mert így éreztem biztonságosnak. A parkoló autós azonban a parkolóból jött ki, tehát ő hajtott rá az útra, így szerintem neki kellett volna elengedni engem.

A parkoló autó elindult, egy legyintés nélkül, mintha minden a legnagyobb rendben lenne.



júl. 17. 10:12
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
63%
Ha már ki volt tolatva amikor megjelentél akkor te vagy a hibás, ha akkor indul, amikor te már ott vagy, akkor ő jön neked vagy jön ki eléd, ő a hibás.
júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
83%
Ja, valaki kitalalta, hogy allo autoval nem lehet balesetet okozni.
júl. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
#12 Egyébként ezt én sem értem. Valóban a legtöbb esetben nem lehet, de mi van, ha valaki egy éles kanyarban, keresztben hagyja az enyhén leharcolt autóját az úton, és valaki belemegy. Akkor ő okozta a balesetet, mert beláthatatlan kanyarban várakozott.
júl. 17. 13:37
 14/32 anonim ***** válasza:
88%

Nos, a büntetőjogi felelősséget és a biztosítás szerintit ketté kell (és lehet) választani.

A biztosító állapíthat meg osztott felelősséget, ha a közölt adatok alapján mindkét fél hibázott.

A hatóság meg egymástól függetlenül is elsikálhatja mindkettő. Ha tiltott helyen parkolt, ha figyelmetlenül indult el, ezzel balesetet okozott, felelős érte. Aki meg úgy közlekedett, hogy a belátható útszakaszon nem tudott megáll, balesetet okozott, azt is előveszik.

júl. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
67%
#10 ésszerű keretek között. Ha hirtelen kiugrik eléd egy gyerek bármikor bárhonnan harminccal se biztos, hogy megállsz, sőt.
júl. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
67%
Viszont ugyanakkor ha egy lerobbant autó áll az úton a kanyarban és te belemész, akkor nyilván megkérdezik, hogy épp melyik tiktok videót nézted vezetés közben.
júl. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Koplárovics Béci ***** válasza:
35%
Azért ha pontosan tudod, hogy 42-vel mentél, mert az órát nézed ahelyett, hogy az utat figyelnéd, akkor azért felmerül a te felelősséged is.
júl. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
13: van egy olyan KRESZ szabály, hogy meg kell tudnod állni az általad belátott távolságon belül. Ha belemész egy kanyar mögött álló autóba, akkor nyilván ezt a szabályt nem tartottad be. Nem kell, hogy otthagyják az autót, lehet hogy dugóban áll teljesen szabályosan.
júl. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

A mérleg szerintem a te javadra billen, hiszen elvileg szabályosan közlekedtél. A parkolóból indulónak számítania kellett arra, hogy azon az útvonalon 50-el közlekedik valaki, de jogilag lehet ezt csűrni-csavarni.


A KRESZ szerint "a jármű sebességét az (1)–(3) bekezdésben említett sebességhatárokon belül úgy kell megválasztani, hogy a vezető járművét meg tudja állítani az általa belátott távolságon belül és minden olyan akadály előtt, amelyre az adott körülmények között számítania kell."

(Forrás: [link]


Vélhetően számítottál rá, ezért sem lett baleset. De ha 50-el haladsz és belerohansz, és a másik fél nem ismeri el a felelősségét, akkor kezdődhetett volna a jogi huzavona, ahol a másik fél ügyvédje megpróbálja megérvelni, hogy te megszegted a fent idézett szabályt.


Tehát a veszélyes szituációk felismerése és az ebből fakadó balesetek megelőzése valahol a te felelősséged is, a másik hülyesége nem mindig mentség mindenre.

júl. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

A bíróságok jellemzően tekintetbe veszik, hogy ha valaki nem tartott ugyan be egy jogszabályt, de azért nem, mert a másik fél hibájából nem tudta észlelni, hogy ott neki elsőbbséget kellene adnia.

Ilyen dolog lehet, hogy te nem láthatod az indexet egy másik autó miatt, de a kitolató autós mégis úgy viselkedik, mintha már fél kilométerről észrevehetnéd. Ebben az esetben valószínűleg a te javadra döntenének.

De ha jelentős gyorshajtást, vagy relatív gyorshajtást követsz el (pl. az előző hsz-ban idézett paragrafus szerint), miközben a tolató autó lassan tolatott ki, akkor meg téged vehetnek elő, és a másik felet nem fogják megbüntetni, a szabálysértése ellenére se.

Ilyen esetben az eljáró rendőrtől, ill. ha nem értesz vele egyet, akkor végső soron a bírótól függ, hogy szerinte volt-e olyan résztvevő, aki a másik személy szabálytalansága miatt nem vehette észre, hogy ott valamit másként kellene csinálnia.

júl. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!