Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A jogosítványomon szemüvegre...

A jogosítványomon szemüvegre vonatkozó korlátozás van, viszont kontaktlencsém lett. Mi a teendő, hogy beleírják ezt is?

Figyelt kérdés
Elmegyek a háziorvoshoz, ad egy új alkalmassági papírt, majd azzal és a jelenlegi jogsimmal bemegyek egy kormányablakba? A neten nem találtam erről semmit. Milyen procedúra ez, mennyibe kerül?
tegnap 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Semmit nem kell tenned. De a tartalék szemüveg továbbra is kell a kocsiba!
tegnap 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A vezetői engedélyen bármilyen adatváltoztatás csak cserével lehetséges. Ahhoz, hogy a korlátozás kódja változzon, annak megfelelő egészségügyi alkalmassági igazolás kell, tehát új orvosi alkalmassági vizsgálatra van szükséged.

A díja életkorfüggő: ha az 50. életévet még nem töltötted be: 7200 Ft, ha az 50. életévet betöltötted, de a 60. életévet még nem érted el: 4800 Ft, ha a 60. életévet betöltötted, de a 70. életévet még nem érted el: 2500 Ft, ha a 70. életévet betöltötted: 1700 Ft.


Személyes igénylés esetén az új vezetői engedély kiállítási illetéke alapesetben 4000 Ft, de az öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött kérelmező esetében, illetve ha az egészségügyi hatóság előírása alapján a vezetői engedély érvényessége 1 év vagy annál rövidebb, akkor 1500 Ft.

Online igénylés esetén illetékmentes.


// 1-es válasz írója! Tartalékszemüveg csak akkor kötelező, ha a vezetői engedélyen szerepel a külön kódja, a 110. Több mint 30 éve szemüveggel vezethetek, csak ennek a kódja szerepel a vezetői engedélyemen, sosem szerepelt a tartalék szemüveg kötelezettségének kódja. Még régen megkérdeztem, azt mondta az orvos: ott van, hogy csak szemüveg használattal vezethetek, az én gondom, hogy hány szemüveggel oldom meg.

ma 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2.-ra.


- Gratulálok, hogy tudsz keresőzni, és másolni! >:)


- A kérdezőnek NEM kell semmit tennie.


- 110 KÓD. Ja, csak a mezei rendőr, ezt pont úgy kezeli, mint a pillangókést. Azaz gőze nincs, hogy NEM tilos. És ezért elkobozza, és szabálysértési bírságot szab ki. Aztán rámegy egy csomó időd, meg lóvéd, hogy töröljék. Mert hül** hozzá. Szóval nem érdemes ezzel spórolni, egy gagyi olvasó a kínaiból, és be a kesztyűtartóba.

ma 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele. Nekem is ez volt, 4 éves volt a jogsim, amikor először kontaktlencsére váltottam. Babonából mindig van nálam szemüveg is, ez már csak azért is szükséges, mert amúgy is van, hogy pl. az egyik szemem kiszárad és félrecsúszik a lencse, olyankor munkahelyen is kimegyek mosdóba, és ha nem sikerül jól visszamozgatni, akkor megy a kukába és a nap hátralevő részében szemüveg.


Majd ha lejárt a jogsid, a következő orvosi alkalmasságin jelezd, hogy szemüveg helyett a szemüveg vagy kontaktlencse kódot írja rá az orvos.

ma 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amúgy a milyen procedúra és mennyibe kerül részre: 7200 az orvosi vizsgálat és 4000 az új jogsi. De felesleges, hülyének is fognak nézni, nehogy megcsináld, amíg nem jár le.
ma 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!