Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jó néhány autósnak ok...

Miért jó néhány autósnak ok nélkül lassan menni, és feltartani a sort?

Figyelt kérdés

Gondolom mindenki látott már ilyet: delikvens csúcsidőben 60-nal csapatja neki lakott területen kívül, jó látási- és útviszonyok között.

Ennek mi értelme?

Ha fél az autóban, minek ül bele?

Vagy a személyes kedvencem: van a környéken 4 település, amik egybe vannak épülve. Ezeken keresztül vezet egy főút, végig 50-es sebességkorláttal, valamint megy a települések határán kívül egy elkerülő út, 100 km/h korlátozással. Rendre kijönnek az elkerülőre, és mennek 50-60 között. De mi okuk van rá, ha ennyivel bent is mehetnének a városban? Minek kell akkor feltartani másokat?

Arról nem is beszélve, hogy ez a kresz szerint is szabálytalan..

Ezek az emberek valamit meg akarnak mutatni a többi közlekedőnek, vagy rajtuk akarják levezetni a stresszt, vagy élvezik ha másnak rossz?

Ez valami lelki probléma jele?


2017. nov. 20. 10:54
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
#23 tudom fejből a táblát ;)
2017. nov. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:

Engedd meg, hogy óvatos legyek, nekem családtagom maradt ott az úttesten.

És akkor tulajdonképpen nem is kellenek sebességkorlátozó táblák.. minek?

Az meg, hogy engem meg akar előzni valaki, mert nem tudja felmérni, hogy befér-e, és ebből lesz baj..hát sorry. Aki annyira labilis idegileg, hogy nem bírja ki a 70-es tempót, és mindenképpen kockáztat, holott látja, hogy jönnek szembe, az vagy menjen egy zárt pályára versenyezni, vagy adja le a jogsiját. (Ja és majd nézd már meg, hogy mennyit nyersz időben azzal, hogy x km-en keresztül 90-el mész nem 70-el. Kb.pont annyit, hogy nullára futsz, ha a következő körforgóban eléd kerül a 80 éves szomszédbácsi)

2017. nov. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
100%

Külső szemlélőként miből látod azt, hogy az illető ok nélkül halad lassabban a megengedett sebességnél?

A megengedett azt jelenti, hogy max annyi lehet, nem több, de kevesebb igen, ha a vezető bármi miatt azt érzi biztonságosnak.

Indokolatlan, ha tud biztonságosan gyorsabban is haladni, de nem teszi meg, csakhogy ezt külső szemlélőként nehéz felmérni.

Az idösebbek nem azért haladnak sokszor lassan, mert alkalmatlanok a vezetésre, hanem azért, mert úgy érzi biztonságosnak.

Az meg, hogy csak az vezessen, aki 100 százalékos egészségi állapotban van, azt jelentené, hogy 60 fölött senki nem vezethetne, de sokan már jóval korábban búcsút mondhatnának a josositványnak, vagy alapból vezetésre alkalmatlan minősítést kapna.

Innen már csak egy lépés, hogy a gyalogos közlekedéstől is eltiltsd azokat, akik nem az igényed szerint cselekednek :-)

2017. nov. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:

Tegnap is volt egy előttem pont. 7-80km/h-val közlekedett a 90 helyett, de a településen belül is 70el ment. Olyan, mintha belőte volna a tempomatot 70re aztán árkon-bokron át ezzel a sebességgel haladt.

Szintén tegnap gyorsforgalmi úton ment az Audi 80km/h-val, a mellette haladó főútvonalon úgy elmentem mellette, hogy csak na.... Minek megy ilyen fel a 110km/h autóútra, ha csak 80-al döcög rajta???

2017. nov. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 A kérdező kommentje:

#31

Ez igen szomorú.


#32

Mint írtam, nekem is balesetezett már családtagom, édesapám elvesztette a lábait, nemrég eg, rokonunk elhunyt, "kisebb" balesetek (árokba borulás, hasonlók maradandó sérülés nélkül) pedig sokszor történtek... Egyikük se ment 60-nál gyorsabban!!!


A 70-et meg nem én hoztam fel, csak a válaszolónak példálóztam vele, aki maga említette.

Én úgy látom, az 50-60 jellemzőbb.

Múlt héten pl késtem le előre megvásárolt jeggyel mozifilmet, mert 60 km-t, aminél az út nagyrésze lakott területen kívül ment, kicsit több, mint másfél óra alatt sikerült megtenni. Ezt pedig nem tartom normálisnak.

Arról pedig már lemondtam, hogy a tőlem 60 km-re lakó szüleimet autóval látogassam meg, mert rendre 2 óra körül van az út, annál pedig gyorsabb a vonat, viszont szomorúnak tartom, hogy más indokolatlan marháskodása miatt kell fagyoskodnom vagy sülnöm a megállóban, fizetnem a nem olcsó jegyet (a kocsi fenntartása mellé), és elviselni a zajt és bűzt a vonaton, annak ellenére, hogy én közlekednék szabályosan.


Aki veszélyes helyen előz, arra sehol nem írtam, hogy igaza van, viszont ez a valóság, nem értem, miért nem egyszerűbb normálisan haladni, és nem felhúzni másokat. (A delikvens is jól jár, az esetleges balesetből ő is kap)


#33

Szerintem szuper lenne, ha a jelenlegi jogsival rendelkezők kb felétől elszednék a jogosítványt. Rengetegen balesetveszélyesen vezetnek. Igen, a vaksi idősek is közéjük tartoznak, épp pár hete csinált egy ilyen úriember egy ronda balesetet (kb negyvennel haladva), belement egy motorosba.

Azt pedig MÉG MINDIG nem mondta meg senki, hogy ha valaki az 50-et érzi biztonságosnak, és van út ahol amúgy is 50 a határ, akkor mi a bánatért megy ki ötvennel tetvészkedni a százas táblához? Én ebben esetleg rosszindulatot tudok találni, ha a miértekre próbálok rájönni.


Mondjuk az nem fér a fejembe, hogy ha valaki fél 90-nel menni, akkor minek akar jogsit egy olyan járműre, ami az idő nagy részében potenciálisan 90-nel megy.

Én félnék motoron, ezért nem is ülök rá. Ha félnék az autóban, akkor nem járnék azzal...

2017. nov. 20. 14:12
 36/50 anonim ***** válasza:
100%

Az elég nagy öngól lenne, ha mondjuk minden jogosítvánnyal rendelkezőt szigorú alkalmassági vizsgának vetnének alá, mert akár az is lehet az eredmény, hogy pszichológiai okok miatt alkalmatlan. Az alacsony ingerküszöb, türelmetlenség sokkal rosszabb vezetést befolyásoló.

Én sem örülök, ha feltünöen lassan haladó miatt kényszerülök mögötte cammogni, mert nincs lehetőség előzésre, de sokkal jobban bosszantanak az indokolatlanul agresszívan vezetők.

2017. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
Én sokat autózok, de igazság szerint nagyon ritka az ilyen eset, hogy valaki indokolatlanul lassan haladjon. Ha van is valami ritka eset, akkor is annak megvan az oka rá. Túlságosan fel van fújva ez a téma.
2017. nov. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:

Mondjuk az érdekes, hogy mikor az agresszív autósokról írtam ki kérdést, akkor is én lettem a hü lye, meg most is, mikor a lassú autósokról :D akkor ennyi? Aki értelmesen, normálisan szeretne közlekedni, az adja fel? Esélytelen? Szabályosan közlekedni baromság?


Mondjuk még két dolog érdekelne:

- aki tudja, hogy ötvennel akar menni, az miért vág ki olyan elé, aki halad szabályos 90-100-as tempóval, hogy annak satuféket kelljen nyomnia?

- aki 50-nél érzi jól magát, az miért találja meg a gázpedált és miért megy százzal mégis abban a pillanatban, hogy a mögötte menő elkezdi (szabályosan) előzni?

Ilyenek is vannak - nyilván nem mindenki csinálja ezt, aki nem "száguld", de van ilyen, ezeket meg végképp soha nem fogom megérteni. (A belső sávban szüttyögőket se, de az személyesen nem érinr engem, nem járok többsávos utakon.)

2017. nov. 20. 16:33
 39/50 anonim ***** válasza:

Csak egy jó tanács....

autópályán ne vezess! :D

2017. nov. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:

"hogy mikor az agresszív autósokról írtam ki kérdést, akkor is én lettem a hü lye, meg most is, mikor a lassú autósokról :D"


Én alapból hülyének tartom azokat az embereket és sofőröket, akiknek mindenkivel van valami bajuk, szóval fején találtad a szöget: veled van a baj.

2017. nov. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!