Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jó néhány autósnak ok...

Miért jó néhány autósnak ok nélkül lassan menni, és feltartani a sort?

Figyelt kérdés

Gondolom mindenki látott már ilyet: delikvens csúcsidőben 60-nal csapatja neki lakott területen kívül, jó látási- és útviszonyok között.

Ennek mi értelme?

Ha fél az autóban, minek ül bele?

Vagy a személyes kedvencem: van a környéken 4 település, amik egybe vannak épülve. Ezeken keresztül vezet egy főút, végig 50-es sebességkorláttal, valamint megy a települések határán kívül egy elkerülő út, 100 km/h korlátozással. Rendre kijönnek az elkerülőre, és mennek 50-60 között. De mi okuk van rá, ha ennyivel bent is mehetnének a városban? Minek kell akkor feltartani másokat?

Arról nem is beszélve, hogy ez a kresz szerint is szabálytalan..

Ezek az emberek valamit meg akarnak mutatni a többi közlekedőnek, vagy rajtuk akarják levezetni a stresszt, vagy élvezik ha másnak rossz?

Ez valami lelki probléma jele?


2017. nov. 20. 10:54
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:

"nagyon csikar a hasa"


én akkor megyek mint a meszes :D

nem akarok bef***ni a kocsiba

2017. nov. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%
Én pl azért szoktam lassan menni, mert rosszul látok. Jobb lenne ha vaksin száguldoznék?
2017. nov. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:

#22

Mondjuk szerintem aki nem lát megfelelően, az ne vezessen...

Orvosi vizsgálaton hogy mész át?? Nem is értem.. szemüveged nincs?

2017. nov. 20. 12:21
 24/50 anonim ***** válasza:
49%
Nehogy már azért vezessek gyorsabban, mint amit biztonságosnak érzek, mert te sietsz. Lehet te 90-nél magabiztosan és balesetmentesen meg tudsz állni, ha kiugrik eléd valami, de én, és feltételezem még jó néhányan nem érezzük úgy. Képzelheted, hány perccel lesz hosszabb az utad, ha teljes útzár lesz, mert a magadfajta kedvéért gyorsabban mentem az általam biztonságosnak megítélt sebességnél, és egy kamionra felkenődöm
2017. nov. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:

#24

Nem az én kedvemért, hanem benne van a kreszben, amit köteles vagy betartani :)

Az egy dolog, hogy nem büntetnek érte (pedig kellene), de ez kb ugyanaz a kategória, mint aki árkon-bokron-kanyaron keresztül előzget kétszázzal, mert épp nincs ott rendőr = nem büntetnek....

+ Aki 90-nél fél, az ne üljön autóba! Szüttyögni lehet busszal is + egy sofőr, aki fél az autóban, sokkal balesetveszélyesebb, mint aki "száguldozik" (vagyis megy annyival, amennyivel megengedett)

2017. nov. 20. 12:43
 26/50 A kérdező kommentje:
Ja, azt pedig ez se magyarázza meg, hogy akkor mi a túróért megy ki a gyorsforgalmi útra, ha utána meg fél menni...
2017. nov. 20. 12:47
 27/50 anonim ***** válasza:
66%

Köteles vagyok betartani valóban. De a 90-es tábla nem a minimum haladási sebességre kötelez. És, ha én úgy ítélem meg , hogy 90 helyett 70-nel megyek, mert azt érzem megfelelőnek, akkor bizony senki kedvéért nem megyek többel- és nem szegek vele szabályt. Mert az nem indokolatlan feltartás. Ha 40-nel mennék, jogos lenne amit mondasz, azt hiszem az már valóban annak minősül.

A te problémádon az segítene, ha mindenki elmenne egy ilyen vezetéstechnikai tréningre, ahol nagyjából minden olyan körülményt megtapasztal, ami igazán balesetveszélyes. Aláírom, nem lenne hülyeség. De amíg ez nem kötelező, addig legyél türelmes, mert valóban nem tudhatod miért mennek előtted lassan- vagy csikar a hasa ( :) ), vagy én haladok előtted, mint kezdő frissjogsis. Én pedig annyit tehetek érted, hogy nem okozok balesetet, mert akkor bizony fél napig ott fogsz üldögélni az autódban az út szélén.

(Plusz: nekem épp ugyanolyan jogom van vezetni, mint neked vagy a 80 éves szomszédbácsinak. Te azért teszed, mert gyorsabb, ő azért, mert kényelmesebb. Én pedig mert megtehetem!:))

2017. nov. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:

Hogy a fenébe ne lenne indokolatlan feltartás?

Amúgy ha olyan szituációba kerülsz, ahol 90-nel haladva felkenődsz egy kamionra, ott mit segít, ha 70-nel mész? Egyáltalán milyen helyzet az, ahol 90-nél kutya bajod se lesz, 70-nél meg beledurransz és komoly baleset lesz?

Cserébe olyan simán előfordulhat, hogy valakit felhúzol a hetvennel, nekiáll előzni ott ahol nem kéne, balesetezik, amiből meg te is kapsz...

Sokkal biztonságosabb a táblán szereplő sebesség, főleg, hogy rendszerint túl vannak szabályozva az utak (pl ahol 90-es tábla van, ott olyan 110 körül is lehetne biztonságosan közlekedni)

A friss jogsinak meg nem tudom, mi köze a szüttyögéshez.. esetleg annyi, hogy vizsgán azonnali bukás az indokolatlan lassú haladás, így friss jogsival pont, hogy nem szabadna ilyet csinálni..

2017. nov. 20. 13:10
 29/50 A kérdező kommentje:
Fordítva sikerült: szóval hetvennel kutya bajod, kilencvennél meg komoly baleset, így értettem.
2017. nov. 20. 13:23
 30/50 A kérdező kommentje:

Kedves priviíró!

Ha hirtelen kiugrik eléd valami, akkor a 32 méteres féktávval nem vagy igazán kisegítve (átlag féktáv száraz úton 70 km/h sebességnél).. akkor már csináljuk rendesen, és legyen 30-as tábla mindenhol lakott területen kívül, mert hátha kiugrik valami, és akkor csak jobb a 6 méteres féktáv!! :D

Lett már balesete közúton nem egy, nem két ismerősömnek, egyiküknek se azért, mert kilencvennel mentek kilencvenes táblánál!

(Egyébként én pl harminccal se szeretném, ha elém ugrana egy szarvas, így alap, hogy vadsíp van a kocsin.)

2017. nov. 20. 13:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!