Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jó néhány autósnak ok...

Miért jó néhány autósnak ok nélkül lassan menni, és feltartani a sort?

Figyelt kérdés

Gondolom mindenki látott már ilyet: delikvens csúcsidőben 60-nal csapatja neki lakott területen kívül, jó látási- és útviszonyok között.

Ennek mi értelme?

Ha fél az autóban, minek ül bele?

Vagy a személyes kedvencem: van a környéken 4 település, amik egybe vannak épülve. Ezeken keresztül vezet egy főút, végig 50-es sebességkorláttal, valamint megy a települések határán kívül egy elkerülő út, 100 km/h korlátozással. Rendre kijönnek az elkerülőre, és mennek 50-60 között. De mi okuk van rá, ha ennyivel bent is mehetnének a városban? Minek kell akkor feltartani másokat?

Arról nem is beszélve, hogy ez a kresz szerint is szabálytalan..

Ezek az emberek valamit meg akarnak mutatni a többi közlekedőnek, vagy rajtuk akarják levezetni a stresszt, vagy élvezik ha másnak rossz?

Ez valami lelki probléma jele?


2017. nov. 20. 10:54
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
100%

7/8

Cuncukám a kamionnak főúton hetven a max hiaba a százas tábla. A traktor meg nem TUD többel menni.

Ne keverjük az indokolatlanul szédelgők közé őket.

2017. nov. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:

Friss jogosítvánnyal nem mindenkinek van tapasztalat gyorsabb tempónàl.. de erre kedves kèrdező gondolom azt mondod hogy akkor ne üljön kocsiba. Te is, én is, mindenki friss jogsival nem száguldozott. Lehet szájhősködni hogy de meg ö nem csinàlt semmit. Csinàlt!


Ha meg egyszerűen a tapasztalt sofőr nem megy és feltart, akkor egyszerűen KÖCSÖG! Mert azzal benzint sem spórol(100felett számít a lègellenállas is)


Mondjuk ha veszünk egy öregembert az azért nem siet mert nem lát a szürkehályogtól. Neki tényleg nem kéne autóba ülni, mert sok balesetet csinálnak. De a tömegközlekedés magyarországon úgy szar ahogy van.


Meg még mondanék pàr dolgot. Az oktatók... lefizetik a vb-t és TUDÀS nélkül jogsit kapnak. Màsik oldalról meg oktatás közbe az oktató úr kiszáll bevásárol a tacskóba és utána megy az óra.mint az MZ iskola ahol egy átlag jogsi 150 vezetési órát igényelt.


Ámen!

2017. nov. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:

Én sofőrként melózom egy nem túl acélos 1.6-os astrán de azzal is simán meg lehet oldani az ilyen szituációkat.


Saját vasam egy öreg merci, azzal már okosabbnak kell lenni, de sima ügy azzal is.


Jövő tavasszal ha szerencsém lesz limuzinsofőr leszek...

na ott már lesznek gondok ilyen téren :D

más egy 4.5 méteres 1.2 tonnás meg más egy 7 méteres 2.5 tonnás döggel előzni.

2017. nov. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem ez csak neked okoz lelki problémát és ez abból jól látható, hogy képes voltál ide beírni egy kérdést ilyen piti dolog miatt.

Érdemes lenne felkeresned egy közlekedéspszichológust, mielőtt súlyosbodna az állapotod!

2017. nov. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:

Friss jogsival is mentem annyival, amennyi a sebességkorlát. (Ez miért száguldozás?) Az oktatóm rám szólt, ha lassabban mentem, plusz viszgán is hibapont a lassú tetvészkedés.


Én értem, hogy őket nem érdekli más, meg stb, de a kresz se? Akkor viszont tényleg nem kellene autóba ülnie.


Lehet, hogy másnak ez piti dolog, én nem szeretek 2-3-szor annyi ideig ücsörögni az autóban, mint amennyi idő lenne az út, ha nem lennének ezek a világtalanok. Rendszeresen 30-60 perccel tovább tart az utazás nekem.

Lehet, hogy más ráér, és hobbiból autózgat, én szeretnék eljutni az úticélomhoz minél előbb, ezért megyek kocsival, nem gyalog....

2017. nov. 20. 11:45
 16/50 A kérdező kommentje:
Az előzést meg engedjük már el, ha szembe jönnek, akkor se fogok előzni, ha egy Ferrari van alattam és profi sofőr vagyok...
2017. nov. 20. 11:46
 17/50 anonim ***** válasza:
36%

Időpont ma 11:35


cuncukám, attól, hogy neki annyi a max, nekem nem, tehát feltart, független attól miért. tudok tőle haladni, vagy nem? Nem. A két eset ugyanaz. Mindkettő esetében sor keletkezik.

2017. nov. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
56%

ez valami lelki probléma jele?


minden előfordulhat..ilyenkor én megelőzöm, és megnézem a sofőrt..a látvány(és a testbeszéd) mindent megmagyaráz..


egyre több az autó, egyre nagyobb a forgalom, egyre jobban kell alkalmazkodni. Nekem is erős autóm van, de nem tudnak felbosszantani, megyek utána türelmesen...mert sosem tudni az előttem haladó problémáját.


Lehet, hogy útközben tudta meg, hogy meghalt az anyukája, megszökött a lánya, megcsalja a neje, nem kap fizetésemelést, leégett a háza, most oltják, vagy nagyon csikar a hasa, esetleg útszéli lányokat keres...stb...stb...

2017. nov. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:

#17

A kérdésben benne van, hogy "ok nélkül".

A kamion sebbességkorlátozása, meg a traktor maxsebessége szerintem "ok"-nak számít.

2017. nov. 20. 11:53
 20/50 anonim ***** válasza:
valóban, az ok nélkült nem láttam, úgy persze igen.
2017. nov. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!