Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az hogy a benzines...

Miért van az hogy a benzines autò jobban gyorsul mint a dieseles?

Figyelt kérdés
2014. aug. 9. 15:11
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

Nem jelentkezett, hogy mehetünk...


így unalmamban kénytelen voltam egy E30-ban motort cserélni :D

2014. aug. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

"Nem engedhetem meg magamnak", hogy egy benzinessel szívassam ki a pénzt a zsebemből, ezért már évtizedek(!) óta dízellel járok.

(Meg is spóroltam néhány autónak az árát a különbözetből.)


A jelenlegi Mercimmel is kb. havonta megyek le az Adriára.

(Mindig adminisztrálva van a tankolás és a fogyasztás is.)

Míg a régebbi szívódízeles a 130-as tempónál benyelte a 7-8 litert,

addig az új 2700 cm3/170Le a 140-es tempónál (tempomattal), már csak 4,6 litert eszik.

Visszafelé meg 5,1 litert, a tengerszint-különbség miatt.

(Magyarul odafelé több a lejtő, visszafelé több az emelkedő.)


Ezeket nem vita képen írtam, hanem tényként.

(A benzinesek nálam nem játszanak.)

2014. aug. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
Ezis milyen autó? Csak mert a modern turbódízelek se esznek 6 alatt 140nél.
2014. aug. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
Parasztéknak üzenem itt az autó ami nem megy 200-al... Ajánlom a figyelmetekbe a fordulatszámmérőt! Kicsit messzebb van még a tiltás. Hamarosan megyek Németbe a kedvetekért megcsinálokegy videót is a tankolásról!
2014. dec. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
2014. dec. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

Már korábban is linkelt valaki adatlapot, a gyári vége 215 ( de megy többet is ). Azt vitatták inkább, hogy idézem:


" Németben 200-220-as tempóban is 7,5-et evett, az osztrákoknál meg 4-et 130-nál. De köztudottan, nálunk szar a benzin hozzájuk képest!"


Tehát a te csodaautód 130-nál 4 litert eszik. Világos :D


A tankolást felesleges videóznod, én is oda tekerem az órát, ahova akarom. Ha jól emlékszem fel lett neked ajánlva egy tesztút, ahol még az üzemanyagot is fizettem volna, az nem volt jó? Na persze, majd a Sony Vegas megoldja:D


Amúgy szép a videó,hiába messze még a tiltás, a 150 lovas motor gyenge, tökmindegy ki gyártja. Úgy kell neki könyörögni 180-nál, hogy menjen - persze a 150 lovas motor nem is Hockenheimre való.

2014. dec. 29. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!