Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines vagy dieseles autót...

Benzines vagy dieseles autót vegyek (és miért)? (kb.2000-2500ccm)

Figyelt kérdés
melyik a jobb szerintetek? pozitív és negatív tulajdonságokat várok...2.0 és 2.5 ccm kb. Köszi : )
2011. márc. 9. 22:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
diesel nem eszik annyit 2.5-os benzines leenné a gatyádat és biztositas is sok rá
2011. márc. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Valóban előnyösebb a diesel motor ilyen üzemanyagárak mellett,de ha abba egyszer bele kell nyúlni szerelés miatt, az húzós :D
2011. márc. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
ez is egy jó megközelítés..de az árak nem nagyon térnek el egymástól.. :) a szerelés meg lényegesen...
2011. márc. 9. 22:59
 4/13 T5- ***** válasza:

2.0, 2.5 köbcentis motor nem hiszom, hogy sokat eszik, egy 2 vagy 2.5 literes már többet :-)

De, igen, a dízel motorhoz nyúlni, nem olcsó mulatság, sőt.

Én igazából benzin párti vagyok. Gázolajjal fűteni kell meg szántani.

Viccet félretéve. Mire kell?

Benzin egyébként ugyanakkora lökettérfogat mellett, erősebb szokott lenni, szívó dízelek nem szeretnek forogni, -mondjuk a turbó se annyira- de nyomatékosak. Benzines szerintem közvetlenebb, virgoncabb, jobban autózható, mindamellett kiegyensúlyozottabb járású.

És igazából az üzemanyag árak is kezdenek összeérni.

Én 2 literes benzinest vennék.

2011. márc. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Dieselt mert kevesebbet fogyaszt,de ha nem számit a fogyasztás akkor válassz.
2011. márc. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha régebbi autó (kb 10 éves) akkor mindenképp csakis benzin 1.8-as vagy 2.0L-es-t.
2011. márc. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Attól függ,mire kell.Ha vonóhoroggal futózni,szállítani,tehát erősebb motor kell,akkor dízel.

Húzós hozzá nyúlni,legalábbis akkor,ha valami ritkaságod van.

De pl.az én ritkaságomban benne van 406 ezer kilométer,felújítva még nem volt.20 éves autóról van szó,2ezer köbcentis olasz turbódízel.Ha valahol "meg kell jelenni" ezzel megyünk.A mai napig gyönyörű.(Lancia Dedra,számozott szériás)

Hétköznapra meg Párom Suzukiját használjuk.Az is bőven elég volt eddig.Fogyasztást nem tudok egyikhez se pontosan,mert teli sose voltak még.De a Suzuki ezer köbcentis,kb 6 literrel jön ki,az enyém is úgy valahogy.

2011. márc. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nem akartam írni hogy milyen autóról van szó...mert akkor jönnek iránta az előítéletek. de leírom BMW:) E30 tehát nem mai, de nekem a kedvencem... ő róla lenne tehát szó és kérem a továbbiakban se az előítéleteket vegyétek figyelembe. a kérdésre koncentrálj.:) egyébként városba kell leginkább. de hosszútávra is gyakori használatban lenne...és ezért nem igazán tudok dönteni. a diesel, mint üzemanyag szempontjából olcsóbban jön ki. de ha akar egy kis javítani való mélyen a pénztárcába kell nyúlni. benzinnél drágább persze de a szerelés jóval költségkímélőbb. kérdés persze hogy melyik milyen időözönként szorul javításra...
2011. márc. 11. 13:08
 9/13 anonim ***** válasza:
2literes benzin városban megeszi a 10-12-litert diesel jobb
2011. márc. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
BMW E30-ban benzinest venném, dieseljének nincs sok értelme, 2400ccm, és nem fogyaszt keveset...
2011. márc. 13. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!