Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az hogy a benzines...

Miért van az hogy a benzines autò jobban gyorsul mint a dieseles?

Figyelt kérdés
2014. aug. 9. 15:11
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

[link]

erről az autóról van szó? ez eszik 200-220nál 7-8 litert, mikor nincs is annyi a max sebessége?

2014. aug. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
És ha megkérdem mekkora motor van az audiban? Mekkora a súsúlya? Lefogadom hogy kb 1,8-as 2200 kiló körül... Szólj ha tévedek
2014. aug. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
Pontosan erről és hidd el, megy ez annyival :) Legalábbis az Óra szerint... +-10 %. De mint mondtam én állok elébe egy jó kis bizonyításnak nem szeretek a levegőbe beszélni...
2014. aug. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
1,9T 3.0 dízel motor, nincs esély arra, hogy a te 10-15 éves 2.4es szivó benzined aminek gyárilag nincs 220 a végsebessége, jobban fogyasszon 220nál literekkel, mint egy dízel autó.
2014. aug. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezt a kemény 2.4-es benzines autót :))

Éppen a múltkor vitattuk meg, hogy nem nagyon van még olyan autó, amelyik 200-nél 10 liternél kevesebbet eszik. Errefel idejön egy kemény csávó egy régi ismeretlen autóval, és az eszik 7-8 litert. Ja és ráadásul benzines :))) Be*arás, a nap vicce ez volt :D

2014. aug. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
szerintem a nap vicce az, hogy paraszt köcsögök, kiröhögik a másikat... Az ajánlatom él, bárkit elviszek aki kétkedik, 7 liter benzin és pályamatrica árban. De tudjátok mit? Leszarom, nekem megteszi ez a fogyasztás, Ti meg űljetek a végletekig hegyezett új autóba ami 4-5 év múlva kileheli a lelkét. Innentől kezdve én off aki akar privátban megtalál.
2014. aug. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
Nagyon sötét vagy, reménytelen eset. Bár rájöttem már, hogy valóban 7 litert eszik az autód de 70 kilóméteren esetleg :))
2014. aug. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

Egy két napig égek a tengerparton és mik történnek... :D


"Jön amúgy a 240 lovas 2.0 TDI, az még a benzinesnek is necces lesz behozni. "

Nem akartam belekeveredni egy ilyen VW konszernen belüli háborúba, csak példának hoztam az elején mert azonos lökettérfogat mellett volt azonos teljesítményű benzinesük és dízelük.

Viszont más gyártók már évek óta 300LE fölötti két literes benzineseket is piacra dobtak :P


"Igen, átlagban eszik 2 literrel többet, ami nagyon sok szerintem, ráadásul ha én 160-180-al akarok ladni, akkor a benzines már nem 2 literrel fog többet enni, hanem sokkal sokkal többet. "

Szerintem ez sem feltétlen igaz - bár teszem hozzá, nem tudom mit fogyasztanak ilyen tempónál a dízelek. A saját autómról tudok nyilatkozni, az autópálya tempomat 220km/h sebességnél 14-18 közötti átlagot produkál. Ez egy feltöltött 2.8-as benzines, nettó ~1700kg. Egy hasonló méterű dízel A6 is be fogja kérni !szerintem! a 11-13 litert ennél a tempónál. Jobb esetben még hozható is a 2 liter difi :)


Az, hogy mennyire bonyolultak és költségigényesek a feltöltött benzinesek.. A TSI-kből láttunk már elég gyengén sikerült szériát. Azoknál a gyártóknál, ahol elég nagy hagyománya van a feltöltött benzineseknek ( pl Volvo ) ott azért nem szoktak idő előtt széthullni a motorok. Még ma is mennek az első generációs T5-ösök, pedig azok már közelebb vannak a 600 000-hez, mint a 250 000-hez. Ha a motor megkapja a törődést, akkor az általában még ma is túléli a kasztnit, akár dízel, akár benzines.


"Németben 200-220-as tempóban is 7,5-et evett, az osztrákoknál meg 4-et 130-nál."

Ezen jót derültem, ez tényleg a nap vicce volt. Mennyi kannát szoktál magaddal vinni? Mert ha 220-nál 7.5 litert eszik, 100-nál meg 4-et, akkor 60-as tempóban ez az autó már termeli a benzint és le kell fejteni:D


"Hjam és mielőtt még fikamikáznál, írtam hogy németben, német benzinnel. De ezzel a tempóval itt is kihozom 10-11 lityiből... "

Szóval már azt is tudjuk, hogy valami furcsa módon a Lajtán túl az üzemanyag energiatartalma kétszer annyi mint nálunk. Azt eddig is tudtuk, hogy valamivel jobb, na de ennyivel? :D


"Az ajánlatom él, bárkit elviszek aki kétkedik, 7 liter benzin és pályamatrica árban."

Én benne vagyok. Hétvégén talizunk a Nagykőrin az ÖMV-nél, előttem teletankolod az autódat, majd letekerünk egy BP - Szeged - BP-t 220-szal, és megint teletankoljuk. Ha megáll a 7.5 literes fogyasztás, akkor kifizetem a benzint és a matricát is, ha nem ... :D

2014. aug. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
Na voltatok tesztvezetni? Tankolni minek? Egy darabig csak 60al kell mennie, te mondtad az ugyis megtölti a tankot. :DDDD
2014. aug. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
Én is azt akartam kérdezni, voltatok-e egy körön?
2014. aug. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!