Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért félek a vezetéstől?...

Miért félek a vezetéstől? Hogy tudnám leküzdeni?

Figyelt kérdés

nem is a vezetéstől, nem tudom nem merek beülni a kocsiba és egyszerűen elindulni, mert félek, hogy összetöröm ( elég drága 3 milkós a kocsi)

félek a forgalomtól is , hogy mi van, ha nem tudok megállni.

amíg tanultam a vezetést is eléggé szorongtam.


normális ez?

5 éve van jogsim és csak az autópályán vezettem eddig , párszor. mert ott nincs különösebb akadály.

lássatok el tanácsokkal kérlek.


2011. márc. 27. 08:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
13%
Vezetni nem kötelező! Ha nem mersz akkor ne vezess. Járj busszal vagy vonattal, esetleg vitesd magad egy családtaggal.
2011. márc. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
52%
Ha ilyen gondjaim lennének én nem is csináltattam volna jogsit a helyedben, de ha szerzel egy kis magabiztosságot és kimész a forgalomba, T betűt nagyon nem ajánlom.
2011. márc. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
21%

Az a nagy helyzet, hogy nem, nem mindenki tudja megtanulni a vezetést, nem tudom ki bizonygatta ezt. Lehet, hogy átmegy a rutin és forgalom vizsgán, mert ott ül az oktató mellette és tudja, hogy így nem fog bajt csinálni és leteszi a jogsit, de az 5 év után már ugyan nem normális dolog, hogy fél és csak görcsöl a kormány mögött. Nem jó. Akkor más a 10-20 milliós kocsival a segge alatt miért mer vezetni?

Ne erőltessük, ami ennyire nem megy, ennyi.

2011. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 T5- ***** válasza:
68%

Gondolkoztam, hogy írjak-e, de láttam, másoknak is ez a véleménye mint nekem.

Szerntem sem kell feltétlenül vezetned. 5 éve megvan a paírod és még mindig félsz vagy ha forgalmat látsz? Ez nem természetes. Ha eddig kibírtad, hogy nem vezetsz, meg nem jelentett problémát, akkor ezután sem fog szerintem. Lesz, vagy van párod, akinek van autója, és valószínűleg ő fog majd Téged meg majd a gyerekeket hurcolászni. Nem vagy ezzel egyedül, nehogy azt hidd, sok ilyet ismerek.


De, ha mégis minden áron közlekedni karsz, akkor én a helyedben csakis úgy szoktatnám hozzá maga, hogy valaki tapasztalt ül melletted, és folyamatossan ellát tanácsokkal. Meg ahogy mondták is, próbálj meg kihalt kis településeken menni elősször. Vagy este, meg hétévégente amikor kissebb a forgalom és sem magadat, sem mást nem veszélyeztetsz az esetleges (már ne haragudj, de ezt szűröm le a szavaidból) döntésképtelenségeddel, vagy rutinod hiányával.

Ez a "T" betű meg elég vitatott dolgo. Sokan sokfélék vagyunk az autakon, van aki toleránsabb, ha meglátja, meg van akinél pont az ellenkező reakciót váltja ki.

Veszélyes üzem ez az autózás, és sok mindenre kell figyelni, ezt mindig tartsd szem előtt.

Egyébként majd írd meg, pár hónap vagy év múlva mire jutottál :-)

De csak fokozatosan! Ez szerintem nálad a legfontosabb.

2011. márc. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
12%
na ezért van ilyen sok elmebeteg az utakon. Nem is a gyorshajtókkal van a baj, hanem veletek akik fosnak a forgalomban. Bocs, de azt tudom mondani erre, hogy taxi, busz, vonat, bicikli, gyalog, talicskában, stb
2011. márc. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

sokak nem fogják fel, de leírom még egyszer, hátha megértik.

nem közlekedem az utakon, én nem okozom zavart.


viszont szeretnék vezetni, csak egyszerűen görcsölök, hogy mi lesz ha...

2011. márc. 27. 18:48
 17/21 anonim ***** válasza:
12%
Felfogja mindenki, csak te nemfogod fel, hogy jól van ez így h nem vezetsz. Tartsd meg jó szokásodat saját és mások testi éppsége védelmében...
2011. márc. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Megis hogy szerezzen rutint ha nem vezet??

Az autopalya egyebkent csaloka dolog... nagyon nyugisnak tunik, de epp azert veszelyes. Ugyanis ha valamit ott lepni kell, akkor azt nagyon hamar kell, es ha 130nal elrantod a kormanyt akkor vege a dalnak. Kenyelmesnek latszik, de nem ez az igazsag.


Hasonlo volt velem is mikor elkezdtem vezetni, nem az szamit hogy mennyi ideje van "papirod", mert ha nem volt lehetoseged vezetni evekig, akkor ugyanugy nullarol indulsz.


Tanacs: eloszor a rutin, gyakorolgass valami parkoloban, beallas, kiallas, manoverek. Ha ugy erzed hogy mar jobban megy, kerj meg valakit hogy uljon be melled neha, en is ugy csinaltam eloszor.

Kisebb forgalomban, hetvegente, esetleg keson. Tanulj meg jol egy utvonalat (mondjuk munka-otthon) es jarj autoval, minel gyakrabban.


Utana idovel belejossz. Lehet hogy nem leszel egy Shumacher, de nem is az a cel, azt tanuld meg hogy biztonsagosan juss el valahova, es kozben lehetoleg ne tarts fel masokat.

2011. márc. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

probálj ezektol a gondoktol eltekinteni, probálj a vezetés nyújtotta örömökre gondolni, ne azon parázz hogy mi lesz ha..

igaz még csak 17 vagyok, de énis igyvoltam, csak a motorral, megvolt már a jogsim meg minden, nemis akartam egyáltalán motorra ülni, aztán kaptam 1 APRILIAt ,eleinte nagyon féltem hogy ehhez én hülyevagyok, el fogok esni. Azóta rájöttem hogy milyen jó ez a motrozás,ki nem hagynám 1 nap sem.. :DDD

Sok Sikert.

2011. ápr. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda parasztok vannak itt...


Járj el este és hétvégén kis forgalmú helyekre (ahol nem akadnak ki a fenti rettentően jól vezető, intelligens, segítőkész, fejlett közlekedési kultúrával és önkritikával rendelkező kollégák azon, ha az 50es táblánál csak 47-tel mész) és szépen gyakorolj. Esetleg vidd magaddal apukádat, párodat, bárkit, akiben megbízol, és aki bátoríthat, segíthet, de csinálhatod egyedül is. Szerintem lehet, hogy valójában tudsz te jól vezetni, csak önbizalmad nincs. Ha szép nyári estéken kis forgalomban begyűjtesz egy csomó pozitív élményt az úton, akkor bátrabb leszel, és idővel minden rendben lesz! A fanyalgókra meg ne hallgass.

2011. ápr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!