Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért félek ennyire a vezetéstől?

Miért félek ennyire a vezetéstől?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok és holnap fogok menni a rutin pályára életemben először vezetni. De nagyon félek tőle, el sem tudom képzelni hogy fog ez menni nekem. Szerintem el sem fogok tudni indulni, a többiről ne is beszéljünk. Létezik olyan hogy egyáltalán nem fog menni és beégek? És ami még rosszabb az oktatóm családtag, és mindenki az én bénaságomon fog röhögni.:(
2009. aug. 17. 23:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Aki még korábban nem vezetett, az hidd el, hogy bénázott eleget az első alkalommal, mert a kuplung használatára rá kell érezni, ami nem 2 másodperc, hanem 2 óra, de van olyan, aki egész életében nem tudja megtanulni. És igen, nem fogsz tudni rögtön elindulni, ezt már most borítékolom Neked, kár is rajta agyalnod. Na de mire való szerinted az a 9 óra? Igen, pont erre! Többek között az egyik vizsgafeladat is ez: elindulás-haladás-célmegállás. Az első alkalom végére már simán menni fog hidd el! A bénaságodon meg senki nem fog röhögni, mert mint mondtam senki nem kormánnyal a kezében születik, tehát ezt bizony mindenkinek tanulni KELL. Akinek előtte nem volt lehetősége, annak a rutinon. És sok ilyen ember van.
2009. aug. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Senki nem fog nevetni! Teljesen egyetértek az elöttem szólóval,ezt tanulni kell és te meg is tudod tanulni!!! Az első órától ne várj csodát,még a másodiktól se,de hidd el,mindent meg fogsz tudni csinálni a vizsgáig.A városi vezetésen pedig vissza fogod sírni a rutin pályát. :) Na jó,nem paráztatlak,a városi vezetés is csak az elején izgi,aztán elfog a szabadság érzése,hogy vezetsz,hogy te irányítasz,isteni érzés!Nekem az oktatóm azt mondta,hogy a kocsi csak egy gép.Annak azt kell csinálni,amit te megengedsz neki,te vagy a főnök!
2009. aug. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ok, köszi! Én sem az átlagos bénázástól félek, tudom hogy nem fog elsőre menni mint a karikacsapás, hanem attól hogy még az átlagnál is szerencsétlenebb leszek és egy ős antitalentum vagyok:(
2009. aug. 17. 23:57
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, a barátnőm is visszasírja a rutint, ő most gyakorol forgalomban.:) Mindig mondja hogy milyen könnyű lenne egy kicsit visszamenni a rutinpályára!:)
2009. aug. 17. 23:58
 5/15 anonim ***** válasza:
tökjó neked h az oktatód családtag. így minden sokkal eccerűbb lesz. netudd meg h mennyire bunkó oktatók vannak...örülj neki h családtagod tanít vezetni, sokkal megértőbb lesz, figyelmesebb, és sokkal jobban fog rád figyelni, és megtanít jól vezetni. semmi okod az aggodalomra, a rutin pálya egyáltalán nem vészes, tökjó poén, én élveztem :D
2009. aug. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
23:51-es vagyok.Mintha magamat hallanám :)Szerintem mindenki így érzi,hogy ő róla tuti kiderül,hogy azt sem tudja,hogy merre van a bal és a jobb keze,hogy mennyi az a 20 centi hátra felé és még szemmértéke sincs. :) Jó lesz meglátod! Arra készülj,hogy sok vicces és emlékezetes szitud lesz és meg fogsz izzadni,de nem vagy tehetségtelen és bele fogsz szeretni a vezetésbe! :) Megtennél valamit? Holnap este elmesélnéd hogy hogy ment? Kiváncsi lennék :) Köszi!
2009. aug. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a biztatást! Legalább tudom hogy mindenki így kezdte.:) Holnap este beszámolok mit sikerült összehoznom!:)
2009. aug. 18. 00:12
 8/15 anonim ***** válasza:
Biztos menni fog! Nekem a 2. órán sikerült ráéreznem a kuplungra. Az elején biztos lesz 1-2 padlógázod meg lefulladásod, meg elinduláskor berángat a motor. De ezt gyorsan ki fogod nőni. Persze később is lesznek ilyenek, csak akkor már nem ennyire.
2009. aug. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nincs valami srác vagy csaj ismerősöd aki tanítana?? legalább annyit hogy el tudj indulni. Elhagyott utakon vagy bevásárló központok parkolójában. Én 14 vagyok nagyfaterom nagyon megtanított. Kb megy minden: kézifékről lejtőn felfele elindulni, parkolás, tolatás (jó nem mondom h forgalomban is ennyire boldogulnék) 14/f
2009. aug. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ne izgulj én ugyanígy mentem neki a vezetésnek, hogy úristen mit fogok én bénázni.de képzeld el nagyon jól ment. nem fullattam le, minden jól sikerült. aztán óra végén kérdezem oktatómat, hogy ő mit gondol mennyire voltam béna, és ő erre azt mondta, hogy egyáltalán nem voltam rossz. sőt, ha csak az 50%-val tudna így haladni az első órán mint velem, akkor az nagyon jó lenne.azt mondta szerinte elég lesz nekem a 9 óra. aztán végén csak 6-ot vezettem.
2009. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!