Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért félek a vezetéstől?...

Miért félek a vezetéstől? Hogy tudnám leküzdeni?

Figyelt kérdés

nem is a vezetéstől, nem tudom nem merek beülni a kocsiba és egyszerűen elindulni, mert félek, hogy összetöröm ( elég drága 3 milkós a kocsi)

félek a forgalomtól is , hogy mi van, ha nem tudok megállni.

amíg tanultam a vezetést is eléggé szorongtam.


normális ez?

5 éve van jogsim és csak az autópályán vezettem eddig , párszor. mert ott nincs különösebb akadály.

lássatok el tanácsokkal kérlek.


2011. márc. 27. 08:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
20%

Lány e vagy ?


(igen)

2011. márc. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Kis forgalom kis távolságokról indulva

kis forgalom nagyobb távolságokon átjutva

eljutsz a nagy forgalom, bármekkora távolságig.

Ha így érzed, ne kapkodj. Akár fél-egy évet is szánj rá.

2011. márc. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

23 éves vagyok, Lány

18 évesen megvolt a jogsim

2011. márc. 27. 09:14
 4/21 A kérdező kommentje:
köszönöm , hogy írtatok
2011. márc. 27. 09:15
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha előbb teszed fel a kérdést, akkor páran azt válaszoltuk volna, hogy ne vegyél új autót első autónak. Engem is nyomasztana a 3 milla. A 300 ezer szabaddá tesz.
2011. márc. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Magától a vezetéstől én nem féltem soha, de amikor megszereztem a jogsit, én is féltem, hogy összetöröm a szüleim által összespórolt pénzből vett új autót. Mivel nem hitelre vettük, ezért nem volt a kocsin a hitel miatt kötelező casco. Én felajánlottam, hogy kössünk rá és én majd fizetem a díját a diákmunkákból szerzett fizetésemből. Onnantól kezdve nem is volt gond, mert tudtam, hogy ha valami kárt okozok, akkor nekünk is fizet a biztosító. Mondjuk én attól sosem féltem, hogy nem tudok megállni vagy karambolozok, inkább csak attól tartottam, hogy megkarcolom vagy lehorzsolom valahol a fényezést.
2011. márc. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
14%
Ne vezess ilyen egyszerű. Nemtudom miért gondolja mindenki, hogy az összes ember megfelel ennek a feladatnak. Én sem játszom a szakácsot, mert nemtudok főzni. Mindenki csinálja azt amihez ért, ne pedig másokat veszélyeztessen a bénaságával.
2011. márc. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A válaszok között volt a megoldás: köss Casco-t.

Nem fogsz szorongani az esetleges kár miatt, ha nem szorongsz, akkor nem is vonzod be a túlzott óvatoskodással.

A többi rutin kérdése, ami minden levezetett órával nagyobb lesz.

Előző: mindent meg lehet tanulni. főzést, vezetést.

Persze van, aki az anyja hasából úgy pottyant ki, hogy vezetni is tudott és főzni, a Mona Lisát bal kézzel is le tudta festeni csecsemő korában...

2011. márc. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

a kocsi családi autó, nem magamnak vettem a friss jogsira

igen lehet, hogy ha rutint szerzek több lesz az önbizalama ezen téren.

egyébként pont, hogy senkit nem veszélyeztetek a bénaságommal,kedves egyik válaszoló, mivel nem vezetek.


köszönöm a segítséget többiek.

2011. márc. 27. 13:03
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is probald meg elengedni magad, egy kicsit ellazulni, mert gondolom a kormanyt is olyan görcsösen fogod, hogy csöpög a viz a tenyeredröl.

A körforgalmakra közelits ra lassan es ne felj, hogy nem tudsz megallni, mert meg tudsz. Szerintem fel tudod merni a tavolsagokat es nem baj az ha lassabban mesz, mint a többiek, ha mastnem tedd ki a "T" betüt, ugy nem olyan agresszivan reagal a többi autos.


Jarj el kisebb utakra, a varosban, forgolodj, hogy erezd jobban az autot es a tavokat. Autopalyan nem erzed ugy.

A lenyeg, hogy ne idegeskedj, ne azzal törödj, hogy mennyi az auto, hanem azzal, hogy epsegben elerj A-bol B-be. Az auto mindig, csak a sokadik szempont marad, ha magadra vigyazol, akkor egyertelmüen az autora is.

2011. márc. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!