Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek? Faterom teljesen...

Mit tegyek? Faterom teljesen elveszi a kedvemet a vezetéstől!

Figyelt kérdés

Most szereztem meg a jogosítványt, bár már hosszú évek óta vártam...

Vettem autót is(rendeset, nem valami levedlett szart) én tartom fent magamnak.

Imádok vezetni, az oktatáson is nagyon vártam az órákat, illetve előtte vezetgettem már ahol lehetőségem adódott. Jól is megy, de tisztában vagyok még a rutintalanságommal.

Fater mondta, hogy arról ne is álmodjak, hogy egyedül mehetek bárhová is(amit még meg is értek, bár én máshogy terveztem, illetve nem értem, hogy hirtelen miért lettem ilyen fontos)...

a jogosítványt is magamnak fizettem, és ugye van saját autóm amire súlyos összegeket fizetek ki ,és ha fizetek/fizettem érte akkor nyilván használni is akarom, de ha fater mellettem ül, direkt keresi, hogy mibe köthet bele, és amibe tud abba bele is köt(főleg pesten, mert országúton nem tud mibe),

Ezzel max azt éri el, hogy elveszi a kedvemet az egésztől

Nos ha nélküle nem lehet, vele meg megalázó akkor mit tudok tenni?


baráti körből többektől is azt hallom, hogy xy ide vagy oda ment, ráadásul a szülők autójával.

17F


2011. máj. 13. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem tart ez örökké,mehetsz még épp eleget egyedül.
2011. máj. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Várd meg, amíg betöltöd a 18-at, utána már nem szólhat bele abba, hogy hová viszed a saját kocsidat. Addig pedig szorítsd össze a fogad és csukd be a füled, amikor a kocsiban osztja az észt. Tényleg idegesítő tud lenni...
2011. máj. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szard le, mit mond, amúgy meg hülyeség volt kocsit venni, ha tudod, hogy kretén a faterod. Enyém is az, 6 éve van jogsim, mégsem hagy vezetni. Minden megoldható, csak akarni kell, én titokban sofőrként dolgozok, vezetek is, pénzem is van belőle.

De 17 évesen még tényleg jogos, hogy ne menj egyedül, láttam már több bezúzott "apu autóját" abból a korosztályból. És emlékszem, hogy vezettem 18 évesen, még a szigorú sebességtúllépés-büntetés előtti időszakban...

2011. máj. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

pont valami szart kellett volna venni, hogy ismerd az autó normális viselekdését (no esp, abs, ...)

az a jó ha rutintalan vagy, mert ha valamit megszokásból csinálsz és jó, de vizsgán nem szabadna az már baj

2011. máj. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

volt már "ócska" autóm kb. 13 voltam(nyers 180 lóerő, minden elektronika nélkül 1100kg-ra), bár azt fater vette direkt ilyen célokra, és hétvégenként ha úgy adódott zárt pályán csúszkáltunk, akkor szerettem bele a vezetésbe.

ezért is gondoltam naívan, hogy most is támogatni fog, na nem anyagilag hanem a rutin szerzésben.


Mostmár, hogy legálisan is vezethetek, így- vagy úgy, de megtalálom a módját.

(titokban én is sofőr leszek, sikerült is leszerveznem)


köszi a válaszokat!

2011. máj. 13. 20:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én apám sem engedett egyedül vezetni amíg nem hajtottam bele a kocsiba 5000 km-t úgy, hogy ott ült mellettem. De azóta (8 éve) is mindig beleszól.

Ezért van, hogy ha együtt megyünk valahova ő vezet, én meg markolom a kapaszkodót a későn fékezések és veszélyes előzések miatt.

2011. máj. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk hál'isten minden simán ment.

Autósportban felnőtt család vagyunk, így a kölcsönös bizalom sosem volt gond.


Mikor kipostázták a jogosítványomat, boldogon adták át, mikor hazaértem a suliból.

Majd másnap reggel jött a telefon, hogy mennyek el a műhelyünkbe és hozzam haza az autót.

Mindezt 1 napos jogsival, és nem okozott gondot.

Soha nem volt kötelező úgy vezetnem, hogy ültek mellettem.

Persze a mai napig szoktak, ha el kell őket vinnem v.hova :D


Én örültem neki, hogy megbíztak bennem és bebizonyítottam nekik, hogy nem hiába ;)


A szülők nem egyformák, van ilyen is, olyan is.


Üdv.: T.

2011. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!