Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes még 20 éves autót...

Érdemes még 20 éves autót napi használatra venni vagy ezek már csak hobbiautók?

Figyelt kérdés

Audi A4

Audi A6

Volkswagen Passat B5

Volkswagen Bora

Volvo S60

Volvo S80


Ezek tetszenek. Napi 60km-t kéne autóznom. Úgy értve, hogy oda-vissza 30.

Újabb autóra nincs keret, kb 1 millió körül tudok a vételárra szánni. Meg legyen nagy autó és mindenképpen szedán.



2022. okt. 14. 21:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 A kérdező kommentje:
Havi 150-200-at félre tudok rakni a jelenlegi fizetésemből
2022. okt. 16. 12:55
 62/81 anonim ***** válasza:
61%
Akkor inkább szerintem még gyűjts pénzt :)
2022. okt. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/81 anonim ***** válasza:
74%

5 éve azt mondtam volna, hogy 1 millából lehet venni értelmes autót. Sajnos nagyon elszaladtak az árak mostanában. 1,5-2 millió alatt napi használatra én nem mernék venni.


Havernak S60 van úgy, hogy ő gyári munkás. Tényleg szuper autó de ha javítani kell zsebbe nyúlós. Nagyon nagy előny ha tudja az ember otthon is szerelni.

2022. okt. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem a Volvo még 30 évesen is egy “jó” autó, nem olyan tömeg szar mint az Audi, meg az ötös Passat.

Ha már Passat akkor hatos, vagy nyolcas.


De a régi Volvok, szerintem jók napi használatra, megtarthatod, és később ha lesz pénzed megcsinálod hobbiautónak, vagy eladod.

2022. okt. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 anonim ***** válasza:
61%
@61 - akkor szerintem dobj még rá, rakj egy kicsit félre. Hidd el, sokkal jobb alapból tényleg jól tartott példányt venni és azt szinten tartani, mint egy problémásat venni és megpróbálni helyrerakni. Én csináltam már mindkettőt többször is, tapasztalatból mondom. 1,5 körül ezekből már kapsz olyat ami tényleg tiptop, az is fog vinni 1-2 százezret fixen évente mert öreg és nem egy minimálautó, de legalább akkor olyan is lesz.
2022. okt. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 anonim ***** válasza:
61%
Ja, bocs - azért A6-ból nem. :) Passatból, A4-ből van rá esélyed.
2022. okt. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/81 A kérdező kommentje:

“ Sajnos nagyon elszaladtak az árak mostanában. ”


Tavaszra lejjebb mennek az autóárak?

2022. okt. 17. 12:43
 68/81 anonim ***** válasza:
21%
#64 azon gondolkoztál már, hogy a tömeg szarok mitől lettek tömeg szarok?Nyilván attól hogy “szarok”
2022. okt. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/81 anonim ***** válasza:
63%
@68 - attól lettek tömeg szarok, hogy megveszi őket újonnan nyugaton az ember akinek van rá pénze, használja ameddig egy jó autó, eladja a gyrososnak még ott nyugaton, ő is használja még ameddig nem nagyon kell rá költeni, aztán behozza a nepper Magyarhonba, megveszi itt valaki akinek nincs pénze fenntartani és még a vételárra is rokonoktól meg Cofidistől jött a pénz egy része - hiszen nálunk nagyon nagy "státuszszimbólum" az autó, akkor is ha 10-12 évesen most dobta ki a svájci, szóval MUSZÁJ erőn felül autót vásárolni ugyebár mert attól leszel valaki -, aztán meg sírnak hogy "hát jaaaj hát nem jó az autó, hát rá kellett költeni párszázezer forintot most így 12 évesen 200 ezer kilométerrel ami simán lehet hogy a kétszerese csak vissza lett tekerve, jajjajjaj hát a NÉMET AUTÓ EGY SZAR". Nem a német autó szar. Aki megveszi és azt hiszi hogy majd csak megy magától, az a szar és az a hülye. Érdekes módon ahol van pénz fenntartani, ott soha nem hallod hogy szar lenne. :)
2022. okt. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 anonim ***** válasza:
79%

Felmentem a hahura, nagy lépcsőshátú autó 950.000-1.050.000 között jellemzően mind félmillió körül futottak. Nem azért adják el, mert megunták, vagy kinőtték. Nem. Most kezd jönni a "sokat ráköltős" szakasz. Megveszi a madár egymilláért, aztán az első évben beleborul még egy, ha úgy szeretné megcsináltatni, hogy még 5-6 évig jó legyen.

De nem baj, mert legalább német vagy svéd vas, nem valami olcsó szar távolkeleti...

2022. okt. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!