Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes még 20 éves autót...

Érdemes még 20 éves autót napi használatra venni vagy ezek már csak hobbiautók?

Figyelt kérdés

Audi A4

Audi A6

Volkswagen Passat B5

Volkswagen Bora

Volvo S60

Volvo S80


Ezek tetszenek. Napi 60km-t kéne autóznom. Úgy értve, hogy oda-vissza 30.

Újabb autóra nincs keret, kb 1 millió körül tudok a vételárra szánni. Meg legyen nagy autó és mindenképpen szedán.



2022. okt. 14. 21:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 anonim ***** válasza:
54%

30 éves mercibel járok elég sokat, teljesen jó.

Csak éppen az 1 millából nem jön ki.


Szóval a válasz: jók a régi 20-30 éves autók is napi használtra csak nem 1 millió ft-ért, hanem jóóóóval többért.

2022. okt. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 A kérdező kommentje:
Egy Skoda Superb-t is drága lenne fenntartani? Az már nem Audi kategoria
2022. okt. 15. 21:47
 53/81 anonim ***** válasza:
75%

Engedd el. Egy milláért 4-500 ezer km-re visszatekert példányokat kapsz.

És az alkatrészek sem olcsóak hozzá.


Miért van az, hogy ebben az országban mindenki egy-két kategóriával nagyobb autót szeretne, mint amekkorát megengedhet magának?

2022. okt. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 A kérdező kommentje:

Meg lehet nézni rendszám alapján a kormányzati weboldal nyilvántartásában, hogy mennyi km van az autóban.


Hát azért, mert egy ilyen autónak nagyobb presztízse van, azt fogják hinni, hogy nagy ember vagyok.

2022. okt. 15. 22:39
 55/81 anonim ***** válasza:
71%

Nem, nincs presztizse. Volt egy ilyen kérdés is a presztizsről, bár beteg és bizonyos hiányosságokat kompenzáló ember azt képzeli, hogy az autótól lesz valakivé.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__11..


Presztizse akkor lenne, ha egy szalonban vett Superbbel érkeznél meg.

Milyen presztizsről beszélsz egy lefingott 20 éves, félmilliót futott, egymillióba kerülő kocsin, amikor ma a legolcsóbb Suzuki is 6 millió körül van?


De mindegy, olyan embernek, aki azt képzeli hogy az autótól lesz valaki, nem adok tanácsot, mert csak az olyan emberek érdemlik meg az időt, akik autó nélkül is valakinek érzik magukat. Másrészt te már a kérdés kiírásakor eldöntötted, hogy fogsz venni egy rommá hajtott német vagy cseh (majdnem német) romot, itt csak visszaigazolást vártál. Mivel ezt a józanul gondolkodó és tapasztalt többség nem akarta megadni, kezdtél ebbe a szánalmas vergődésbe, hogy valahogy úgy alakítsad a témát, hogy dede, igen, olcsón fenntartható lesz egy ilyen öreg szar. Nem lesz az, és itt be is fejeztem, ez a hozzászólás is több annál, mint amit érdemelsz.

2022. okt. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 anonim ***** válasza:
85%

"Hát azért, mert egy ilyen autónak nagyobb presztízse van, azt fogják hinni, hogy nagy ember vagyok."


manapság minél nagyobb embernek TŰNIK valaki, annál nagyobb féreg inkább. :D :D :D

2022. okt. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 A kérdező kommentje:
Olyan nagy baj ez, hogy szívesebben ülök egy VW-ben, (vagy egy majdnemnémet Skodában) mint egy Suzukiban? Meg nekem sosem tetszettek ezek a szappantartó formájú autók, mindig is lépcsőshátú szedánt akartam. Merciből sem kéne A osztály.
2022. okt. 16. 00:45
 58/81 anonim ***** válasza:
77%

Vehetsz!

Ne hallgass senkire.

Minden autó egy darab lemez doboz 4 keréken...

Egy bajod lesz, senki nem akarja majd szerelni, kasznizni.

Én pár hónapja vettem a feleségemnek egy tigrát, 97-es 105ezer km.

Valszeg visszatekert.

Viszont a motorja gyönyörűen jár ezért ény szétbombáztam, karosszériát kijavítottam, és ma fogom festeni a javított részeket.

Mikor még ettük sehol egy rozsda nyom nem volt rajta!!!

Mégis mikor szétszedtem csomó lyukat találtam szőnyeg, kárpit alatt stb...

330ezer volt a vételár, kB 150ezer a szerszámok, gépek.

Megy int vagy 100k az anyag.

Még messze járunk az 1 millátol.

Naponta használjuk így is, azzal járunk dolgozni.

Neki megéri mert imádja.

Nekem nem annyira :D sok a munka vele.

Ezt neked kell mérlegelni.

Ha egy biciklit veszel azt is karban kell tartani..

Ami fontos, hogy te szeresd.

Teljesen mindegy milyen márka lóg az orrán ha használtat veszel az mindíg lutri.

20 év alatt mindegy milyen jó gazdája van egy darab vasnak ha nem szedi szét, hogy üregvédővel kifúj ja a kis zeg-zugokat akkor ott már biztos, hogy dolgozik a rozsda valahol.

Garázsban is rozsdázik.

Szóval én ha veszek autót ezt mindíg belekalkulálom...

2022. okt. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/81 anonim ***** válasza:
75%
@57, csinálsz amit akarsz, tanácsot kértél, kaptál, megfogadod vagy nem, az már a te bajod. Semmi gond nincs azzal ha nem Swiftben akarsz ülni, de 1 millióból nem fogod megkapni a legjobbat ezekből amiket felsoroltál az fix. Ha nem tudod ezt mondjuk 1-2 hónapon belül feltornászni 1.5 misire, akkor hogy fogod szervizelni az egykori prémiumautód, akinek egy darab szerviz lehet akár 100-200 ezer, és kellhet belőle egy évben akár több is? Ezen érdemes elgondolkodni, mert hiába kényelmesebb az A4 meg a Passat mint egy kisebb autó, ha napi használatra kell és áll mert nem tudod kövi fizuig kifizetni a javítást ha neghibásodik az nagy sz*pás.
2022. okt. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 anonim ***** válasza:
77%

59nek igaza van.

Ha nem tudod magad javítani akkor felejtős.

Eleve szerelőt nehéz találni aki vállalja.

Ha idős használtat akarsz mert nem tudsz fiatalabbak finanszírozni nem árt elgondolkodni rajta, hogy megéri e.

Én is kicsi pénzből gazdálkodik de konyítok a vashoz...

Ha nem értenék hozzá nem is vennék használt autót...

2022. okt. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!