Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik külön kasszán voltak a...

Akik külön kasszán voltak a párjukkal hogy vásároltak a babának?

Figyelt kérdés
Hogyan osztották el hogy ki mit vesz, vagy hogy csináltátok?
2015. okt. 7. 13:25
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

mi külön kasszán voltunk gyerek előtt, és 2 éves koráig is viszonylag. bár nem vettük szigorúan, de mindketten gazdálkodhattunk a pénzünkkel.


mikor terhes lettem akkor férjem vállalta az orvost, uh-ok költségét. én imádok vásárolni, megvettem többnyire mindent, nem kértem el a felét... :) de volt olyan, leginkább a nagyobb dolgok (pl. kiságy) amihez kellett ő is, hogy hazavigyük, akkor ő fizetett.

mondjuk mi előtte se számolgattunk semmit, ő fizette az összes csekket ami jött én meg a bevásárlást.


mikor megszületett a gyerkőc, akkor maradt ez a felállás, de ha sok volt a kiadásom akkor kértem, férjem meg szó nélkül adott.

aztán letelt a gyed, úgy beszéltük meg, hogy otthon maradok még egy évet, az első hónapban szó nélkül tette le a fizetését az asztalra, hogy osszam be :)

azóta én is visszamentem dolgozni, de maradtunk így, hazaadja a fizetését (persze eleve kevesebbet ad, amire szüksége van az marad nála), én meg továbbra is intézem a kiadásokat, vásárlást, stb. én 6 órában dolgozom, ő 10, így neki is jobb, nekem is, nem is értem miért ilyen sokára alakult ez ki :) pedig 14 éve élünk együtt :D

2015. okt. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
39%
Én nem értem, közös gyereket vállalnak, de közös kasszán nem lesznek? Ha a másik fél többet keress és félre rakja, akkor az csak az ő megtakarítása lesz? Bejelentitek, hogy a saját pénzből kifogytatok és kértek tőle, ő ezt számon tartja?Vagy a fölös pénzét, ami marad, kizárólag magára költi, vagy trényleg nem értem? Ha szigorúan nézzük ezt a külön kasszát, szerintem borzalmasan kiábrándító egy kapcsolat lehet, főleg, ha már gyerek is van.
2015. okt. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
37%

jajjj a világ legnagyobb baromsága ez a külön kassza,ez teljesen elidegenedett embereknél jól mehet,de ahol két ember szereti és tiszteli egymást,ott ez teljesen ellentmondásos.ha elfogy a férjed pénze,majd KÖLCSÖNKÉR tőled????!! na nee.

nálunk úgy működik,hogy teljesen mindegy,hogy ki mennyit keres.Lerakja ő is meg énis a fizut.Összeszámolom a kiadásokat,azt félreteszem,kifizetem,utána bevásárolunk,és mindent ami marad megy a szekrénybe,és bárki bármikor bármire kivehet belőle.szeretjük egymást,bízunk egymásban feltétel nélkül,tehát miért is kellene külön kasszán lenni?Ha nagyobb dolgok vásárlásáról van szó leülünk és megbeszéljük h belefér-e az adott hónapban.Én nem tartom jó párkapcsolatnak azt ahol külön kassza van.ott valami sántít.

2015. okt. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
68%

En viszont ugy nem szeretnek elni, hogy ha megtetszik vmi akkor ne vehessem meg, mert elotte azt meg kell beszelni, vagy "engedelyt" kell ra kerni a paromtol

Lattam es hallottam jo par ilyen szituaciot es nekem meg ez nem tetszik! (Vagy h pl. A fel aki vett vmit alig merte elmondani otthon, vagy az arat nem vallotta be, stb)

Szeretem es tisztelem a parom, de engem az elet arra nevelt, hogy ha arrol van szo, igenis kepes legyek egyedul is megelni, sajat labamon allni. En mindenhez igy allok hozza!

Biztos sokan nem ertenek meg, ahogy en is sok embert nem ertek, de ettol fuggetlenul senkit nem itelek el azert ahogy el, ugyhogy kedves ertetlenkedo valaszolok, kerlek Titeket Ti se itelkezzetek "felettunk", azert mert mashogy elunk mint ahogy a tarsadalom elvarna!


26-os voltam

2015. okt. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Mi külön kasszán vagyunk, nálunk működik. Mi egy excel táblába vezetjük a közös ktgeinket. Nyílván két péksütit nem írunk be, de pár ezer forint feletti tételeket igen. A fennmaradóból mindketten fizetjük a kocsinkat, "saját" költségeinket (ruhák, hobbik, akármi). Amíg itthon voltam a babánkkal, addig azért nem vettük komolyan a felezést, párom több költséget vállalt. Mióta újra dolgozom (1,5 évet voltam otthon), azóta felesbe megy újra minden. Nálunk ez működik, bevált már 10 éve.
2015. okt. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Hát ez egy jó kérdés. Sok válasz érkezett ugyan, de én is leírnám a véleményemet. Mi 2 éve élünk együtt, gyerek még nincs, de hamarosan hátha lesz. Igazából mi se vagyunk közös kasszán! Párom jóval többet keres nálam, így a nagyobb kiadásokat mindig ő állja, ahogyan a csekkeket is. Lakásfelújításokat szintén, mivel ugye valójában övé a ház. Én inkább a vásárlásokat intézem, de ott is van, hogy ő fizet. Sokat gondolkoztam már azon, hogy mi lesz gyerek mellett. Végül arra jutottam, gyűjtök egy kis pénzt, amihez majd hozzá tudok nyúlni, a baba mellett. Persze a nagyobb dolgokat nem fogom tudni megvenni neki, de minden mást igen. Azokkal meg mondjuk beszáll apuka. De igyekeznék én állni a költségeit a gyereknek, amennyire csak tudom. Természetesen úgy, hogy azért másra is jusson, anyagilag ne nullázzam le folyton magam.
2015. okt. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%
tehát konkrétan magadnak szülsz utolsó.
2015. okt. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
36-os vagyok. És az előző kérdésre válaszolva, ezt azért így nem mondanám. Páromat még az anyagiaktól való félelem tartja vissza a dologtól, azt hiszem ezért gondolkozok így. Nem szeretnék anyagilag tőle függeni, hiszen az én kiadásaim arra az időre drasztikusan meg fognak nőni. Amíg ő fizeti a rezsit, a nagyobb kiadásokat, bevásárlásokat, én állhatom a gyerekholmikat. Költségmegosztás, szerintem ezzel nem írtam semmi rosszat...
2015. okt. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
szép kis párod van. ő csak öt perced meg egy kis spermát ad a gyerekhez?
2015. okt. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!