Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik külön kasszán voltak a...

Akik külön kasszán voltak a párjukkal hogy vásároltak a babának?

Figyelt kérdés
Hogyan osztották el hogy ki mit vesz, vagy hogy csináltátok?
2015. okt. 7. 13:25
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
71%

Igen, én is azt akartam írni amit a 9-es. Eddig ez lehet hogy működött, de a Te bevételeid most drasztikusan csökkenni fognak, a gyed nem valami sok, akkor ezután is elfeleztek mindent amit hazaadtok, és ami marad abból kell majd megélned, úgy, hogy akkor ezek szerint a gyerek miatt felmerülő költségek felét is neked kell állnod?

Szerintem is ideje közössé tenni a kasszát ha már egy család lesztek...

2015. okt. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
53%
ha ezt sem tudjátok megbeszélni, mi a jóistennek nektek egy gyerek?! normális ember letisztázza ezeket mielőtt belevág a projektbe.
2015. okt. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
76%
A gyerek költségeit közösen kellene fizetni. De érdekes egy szituáció lehet, ha pl apuka keres 250ezret, neked meg lesz mondjuk 80 a gyed, később meg huszonéves valamennyi a gyes... Plusz terhes gondozás maganorvosnal, szülés ára, babafelszerelesek.... Ezt meg most meg kellene beszélni, érdemes lenne a közös kassza.
2015. okt. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
88%
ha még csak az első uh-n vagytok túl, akkor a GYEREKNEK MOST SEMMIRE nincs még szüksége. a kismamának van szüksége egészséges ételekre és esetleg vitaminra (aztán meg terhesruhákra).
2015. okt. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk az se mindegy, mennyit kerestek most, menni lesz a gyeded, gyesed. párod hogy akar fizetni stb.?

többet kell most leadni anyósodnak?

2015. okt. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
70%
Nem mondanám, hogy külön kasszán vagyunk, de mindkettőnknek megvan a saját bankszámlája. Terhességem idején szinte minden babacuccot én vettem (a nagyobb tételeket megbeszéltük előre, de aztán én szereztem be), fizettem az orvosomat, szülést és hasonló női dolgokat, de pl. a kocsim műszakiját vagy a TV vásárlást a párom intézte. Sosem feleztünk vagy osztottuk el szigorúan a költségeket, éppen ahogy az adott szituáció hozta, úgy fizettünk. Jelenleg már csak gyed-en vagyok, így az én bevételem jelentősen csökkent ugyan, de nem érzem magam ettől kevesebbnek és nem kell filléreznem sem emiatt.
2015. okt. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
40et adunk le minden hónapban, meg egyszer elmegyünk nagybevásárolni ahol felesben fizetünk párommal. én olyan 70körül fogok kapni gyedet. Most se sokkal többet kapok kézhez. Párom ha épp jó hónapja van akkor 130körül hoz haza de átlagban 110körül keres. A vitamint eddig is én vettem magamnak, sőt a ruháimat is magamnak vásároltam, néha kaptam 1-1 ruhát. Mert nem szoktam nagyon vásárolgatni. Amikor már lehet vásárolni ruhát, ágyat, babakocsit ilyenre gondoltam, hogy így hogy lehet megoldani.
2015. okt. 7. 13:55
 19/39 A kérdező kommentje:
Kedves 17-es köszönöm szépen!!!
2015. okt. 7. 13:56
 20/39 anonim ***** válasza:
61%

mondjuk %-os arányban beleadni?

vagy majd írjátok hogy ki hány pelust vett?!


miért nem beszélitek meg?????

2015. okt. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!