Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik külön kasszán voltak a...

Akik külön kasszán voltak a párjukkal hogy vásároltak a babának?

Figyelt kérdés
Hogyan osztották el hogy ki mit vesz, vagy hogy csináltátok?
2015. okt. 7. 13:25
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
41%
Hű, ez egy érdekes szitu lehet...
2015. okt. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
71%
bocsi, de ha külön kasszán lennénk, fel sem merülne bennem a gyerekvállalás. Én legalábbis úgy gondolom, hogy egy közös háztartásban egy kasszának kellene lenni. Félre ne érts, nem bántani akarlak ezzel, csak fura..
2015. okt. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
61%

Ezt hogy?

Olyat tudok elképzelni, hogy minketten betesztek havi 30-30 eft-ot egy dobozba, és ami a gyerekre megy, onnan veszitek ki. Hosszú távon nem megy, mert a gyerek költségei összemosódnak anyuka költségeivel.

2015. okt. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
53%

volt már erről elég sok kérdés.

a bajok sztem majd ott kezdődnek mikor gyed/gyes van, és ugye csappan anyuka bevétele.

2015. okt. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk a külön kassza úgy nézett ki, hogy volt egy fix összeg amit minden hónapban mindketten beraktunk egy közös "perselybe". Onnan fedeztük a közös kiadásokat, ebbe a gyerekekkel járó költségek is beletartoztak.
2015. okt. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Két generációs családi házban lakunk a szüleivel, amit haza kell adni azt elfelezzük és azt hazaadjuk. Az összes többi ami marad az az övé és az nyém a saját fizetésünkből. Már túl vagyunk az első uh-n tehát így vállaltunk gyereket. Csak nem tudom hogy kéne ezen osztozni. Ezért kérdeztem
2015. okt. 7. 13:30
 7/39 anonim ***** válasza:
63%

talán nem előbb kellett volna megbeszélni?

ha esetleg kiesel a melóból és nem kapsz semmit akkor mi lesz?

ha csak gyesed lesz, mi lesz?

te maradsz otthon a gyerekkel?


ezeket meg egy csomó kérdést kell letisztázni de gyorsan

2015. okt. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
67%
Tárgyaljátok újra! a külön kassza gyerekkel szerintem sok vitához vezet. biztos lesz olyan, amit csak egyikőtök ítél szükségesnek, azon hogyan osztoztok? vagy a terhesség (és a szülés) költségein? és később az ajándékokon? ezeket érdemes lenne végiggondolnotok már most
2015. okt. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
79%

Az orvosi vizsgálatok, szülés díját felezitek?

Ha (ne adja Isten) nem megy simán a szülés, és további beavatkozásokra lesz szükség? (Én így jártam, újra kellett műteni, és utána is volt még más, de nem ijesztgetlek, csak egy lehetőség, amivel számolni kell.)


Nem csak a babaágyat és pelust kell felezni akkor, hanem mindent. Főleg, ha te kapsz majd gyedet, ő meg dolgozik tovább, mintha mi sem történt volna. Ez hol jogos?


A gyerek családba érkezik. Nem fogjátok tudni felezni a kiadásokat, képtelenség. Majd idővel rájöttök. A gyerek örök kötelék, erősebb mint bármi más, és ennek köszönhetően a függetlenségeteknek is annyi. Csak be kell látni.

2015. okt. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Nyilván, ha megszületik akkor nem az lesz, hogy anya vette anyának elfogyott a pénze majd apa vesz ,anya meg éhen döglik stb stb. MOSTANRÓL beszélek! ARRÓL HOGY AMI MOST A BABÁNAK KELL azt ki hogy oldotta meg aki ilyen szituban van? Amit úgy érzem, hogy csak nekem fontos azt úgyis megveszem, mint más aki közös kasszán van, de jaj megláttam és megvettem.
2015. okt. 7. 13:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!