Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik külön kasszán voltak a...

Akik külön kasszán voltak a párjukkal hogy vásároltak a babának?

Figyelt kérdés
Hogyan osztották el hogy ki mit vesz, vagy hogy csináltátok?
2015. okt. 7. 13:25
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
Én ebben az esetben a keresetarányos költségmegosztást ajavslom, tehát ha a párod többet hoz haza, akkor arányaiban annyival többen is szálljon be. Mi főleg közös kasszán vagyunk, ami úgy néz ki, hogy mindent, ami mindkettőnknek kell (utazás, kaja, rezsi), azt egy közös számláról fizetjük, ezen kívűl meghagyunk a keresetünkkel arányosan zsebpénzt a saját számlán, a fennmaradó rész pedig megy a közös megtakarítási számlára.
2015. okt. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
Hol írtam, hogy nem beszéltük meg??? Az érdekelt, hogy hogy vásároltak azok akik külön kasszán votlak. Felesben fizetünk mindent ezt beszéltük meg. De annyi értelmes ember van itt hogy az hihetetlen...
2015. okt. 7. 13:59
 23/39 anonim ***** válasza:
28%

ja a felesben addig megy, amíg ua a fizetés

neked lesz 70 neki 120, majdnem a duplája

arra van terv okoska?

mert itt ugye mindenki buta, csak te vagy okos.

2015. okt. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy bevásároltok és felesben fizettek, mint eddig, csak a bevásárlókocsiban lesznek babacuccok is. Ezen mi olyan bonyolult?

(Félreértés ne essék, természetesen mi nem így élünk.)

2015. okt. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
52%

"Felesben fizetünk mindent ezt beszéltük meg. "

Elvált szülőknél is ez a bevett módszer...

2015. okt. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

En sem igazan ertem, hogy ezt most miert kellene ujra beszelni.

Eddig is nagyjabol ennyit kerestel, azt irtad, es ez igy nektek mukodott. Tehat tovabbra is mukodni fog, nem fog erzekenyen erinteni, hogy te kevesebbet keresel megis feleztek mindent.


Mi kulon kasszan vagyunk. Parom talalta ezt ki, meg a kapcsolatunk elejen, az en vedelmemre, mivel en joval tobbet kerestem nala.

Most varjuk a 2. Babankat es igaz, h most o keresi a tovbet, de megis kijovok a penzembol en is. Persze van megtakaritasom, de eddig meg nem kellett hozza nyulnom, csak a nyari nyaralas alkalmaval vettem ki egy kisebb osszeget.


Annyi valtozas meg tortent, h a csaladi potlekot egy boritekba tesszuk minden honapban es ami kell a fiunknak elsodlegesen abbol fizetjuk. Ha elfogy akkor ugyanugy felezzuk azokat a kiadasokat is, mint minden mast.


A terhes ruhakat, ugyanugy mint barmely mas ruhamat magamnak veszem meg, ugy mint a vitamint is.

A gyerkoc ruhait, ajandekait illetoen nem igazan szol bele, vagyis nem ellenkezik azzal kapcsolatban, hogy mit es mennyiert akarok venni neki. Mindennek adja a felet. :-)


Szerintem ez nem bonyolult, ha eddig is igy csinaltatok, tovabbra is menni fog! :-)

2015. okt. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

Mi a rezsit mindig felezzük. De a bevásárlásoknál soha nem számolgatunk; egyszer egyikünk fizet, aztán másikunk, nagyjából. Így csináltuk a baba dolgaival is; pl

egyszer én fizettem az uh-t, utána a férjem. De ez sem volt aranyszabály. Elég rugalmasan kezeljük ezeket a dolgokat. Nyilván mindig függ attól is h éppen ki hogy áll anyagilag.

2015. okt. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi ezt hogyan oldanánk meg...

nekünk pont fordítva van...közös bankszámla, arra megy minden bevétel és innen vonnak mindent (rezsi, házhitel, biztosítás stb) társkártyával mindketten ezt használjuk.

4 gyereket nevelünk, nekünk ez tökéletesen bevált.


Nektek szerintem, ha eddig működött, akkor a bevásárlások alkalmával babcuccok is lesznek a kosárban és ahogy eddig felesben fizettek. Babakocsi kocsiba gyerekülés) légzésfigyelő, kiságy...igazából ezek a nagyobb tételek, a többi ami egy újszülöttnek kell, nem nagy összeg....

2015. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim válasza:
62%
Nem ertem, miert van mindenki kiakadva a kulon kasszan? En a fizetesemet bankszamlan kapom, a parom kis cegnel dolgozik igy o kpban - mashogy nem is kaphatnank, a parom pedig nem szereti szamlan tartani a penzt. En kicsit tobbet keresek, de o maszekol otthon, igy kb ugyanannyi a bevetele mindkettonknek. Mar egyutt elunk 1 eve, most fog megszuletni a kisbabank es meg soha semmilyen hatranyunk nem szarmazott a kulon kasszabol. A felretett penzunkhoz neha o ad egy kisebb-nagyobb osszeget, neha en. A boltban felvaltva fizetunk, a csekkeket, biztositast stb. szinten. Ha epp valami nagyobb koltseg lep fel, pl. a babakocsi, uj telefon, el szoktuk felezni. Ha varatlan kiadas es az egyikunknek nincs penze, ami fedezne, es nem akarunk hozzanyulni a sporolt penzhez, akkor kerunk a masiktol. Ilyen egyszeru. Csak azert, mert valaki nem ugy eli az eletet ahogy ti, nem kell rogton lehurrogni es hulyenek nezni...
2015. okt. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
Havonta félreteszünk, abból fogjuk fizetni. Az én fizumból tesszük félre, ezért hamarabb elfogy a pénzem, ilyenkor a férjem fizet.
2015. okt. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!