Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon fontos!? Elbocsájtottak!?

Nagyon fontos!? Elbocsájtottak!?

Figyelt kérdés
Hétfőn tudtam meg, hogy babát várok, és ma elküldtek a munkahelyemről. (február 1től nem kellek - leépítés miatt) Ilyenkor milyen lehetőségeim vannak? Háziorvos kiírhat? Mennyi időre? Kiskönyvem még nincsen, február 15-én kell mennem újra a nődokimhoz, akkor már lesz szívhang remélhetőleg.
2010. jan. 27. 09:32
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%

Várjatok csajok!Abban igazgatok van, hogy ha terhes nem rúghatják ki!DE ahogy már írtam párszor, ha határozott idejű a szerződése, és az pont most jár le, akkor sajnos nem védi meg semmi!

Én így jártam , hidd már el! Ha véglegesítve voltál, nyert ügyed van és igazuk van a csajoknak, de ha csak 3-6 hónapos szerződések voltak kötve, akkor annak lejártával sajnos nem kötelesek tovább foglalkoztatni, hiába vagy terhes.

2010. jan. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is így jártam:(

Csak akkor véd, ha határozatlan idejű a szerződésed.Akkor viszont nyert ügyed van, mert már nem rúghat ki.

2010. jan. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
75%

Én ugyanígy játram anno!2005ben lettem terhes.Mikor megtudtam, rá egy hétre közölték hogy sokan vagyunk a cégnél!Én még aznap elmentem a dokimhoz, és kiírattam magam!Így táppénzen voltam, majd gyeden!Most is azon vagyok, mert a gyed alatt ismét teherbe estem!Így még jó ideig munkaviszonyba fogok állni!

Csinált te is ezt!Így még gyedet is fogsz kapni!

2010. jan. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

köszönöm, nagyon aranyosak vagytok!

amúgy határozatlan idejű a szerződésem, de nem akarok packázni a főnökömmel. elmegyek táppénzre, és úgy is maradok akkor. mikortól lehet gyesre vagy gyedre, vagy nem tudom mi jár nekem elmenni? (lassan 2évedolgozom itt.)

2010. jan. 27. 10:05
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Határozott idejű szerződésnél azért nem érdemes munkajogi védelemről beszélni, mert az ilyen szerződést, nem lehet a munkáltató részéről rendes felmondással a határozott idő lejárta előtt megszűntetni, ha mégis akkor a határozott idő végéig járó munkabért ki kell fizetni. Viszont ha a szerződés lejár, akkor nem kötelessége a munkáltatónak meghosszabítania. Míg határozatlan idejű szerződés esetén a rendes és csak a rendes felmondás alól biztosít a törvény munkajogi védelmet. A védelem szempontjából a felmentés közlésének az időpontja az irányadó, amikor valaki papíron megkapja a felmondását. A védelem akkor is fennáll ha a felmondás idején sem a munkavállaló sem a munkáltató nem tudott a terhesség tényéről, ez csak utóbb derül ki. Egyetértek az előttem szólóval, most közölnöd kell a munkáltatóval, hogy terhes vagy, és már a felmondás közlésekor is terhes voltál csak nem tudtál róla, majd kérjél róla orvosi igazolást, és dolgozz nyugodtan tovább, hiszen nem mindegy hogy van-e állásod vagy nincs, és neked kell magadért és most már a babádért is kiállni. Mással meg ne törödj.

2010. jan. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
63%

Jaj, lányok!

A védelem csak és kizárólag a munkáltatói rendes(!) felmondás esetén él, akkor ha ember lányának határozatlan idejű szerződése van.

Vagyis a kérdés az, hogy milyen indokkal mond fel! Sajnos simán meg tudja tenni, hogy rendkívüli indokot gyárt...

A táppénz ebben az esetben pedig fabatkát sem ér, mert mihelyst megszűnik a munkaviszony átvált passzív táppénzzé, ami csak 30 napig jár.


A másik kérdés az, hogy írásba adták-e már? Ha nem, akkor van a legjobb helyzeted! Menj el a nőgyógyászhoz vagy a háziorvoshoz, mond meg neki, hogy a mai nappal (mégjobb lenne, ha tegnapival) vegyen fel táppénzre! Ha van nálatok jelenléti ív vagy valami hasonló, akkor csak a mai nappal tud felvenni. Állj fel, színlelj rosszullétet és menj! Ebben az esetben nem mondhatnak fel táppénz alatt! Gyakorlatilag a szülésig táppénzen lehetsz és így jár majd tgyás, gyed is.

2010. jan. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Az mit jelent, hogy nem akarsz a főnökkel packázni???

Táppénz alatt is kirúghat leépítés esetén, tehát mindenképp közölnöd kell vele, hogy terhes vagy és EZÉRT nem rúghat ki, a táppénz önmagában nem véd meg!

Ha meg már közlöd vele, hogy terhességed miatt nem rúghat ki, akkor már neki tök mindegy, hogy táppénzen leszel-e vagy dolgozol... Szóval ezért táppénzre menni butaság, a főnöködön nem segít, sőt... legalább dologzz és hozz hasznot a cének ahelyett, hogy fizetheti a táppénzt utánad. Te meg táppénzkor 60%-ot, munkával 100%-ot keresel, ami nem mindegy!


Úgyhogy mégegyszer a tennivalók: főnökkel közölni, hogy elnézést kérsz, de terhes vagy, így a felmondás semmis. Nem írsz alá semmit, ha netán erőszakkal, zsarolással próbálná, akkor sem. Aztán hogy elmész-e táppénzre, az a magánügyed, de ha nem vagy veszélyeztetett, akkor ne várj a főnöködtől pozitív hozzáállást majd amikor vissza akarsz menni dolgozni 2,5 év múlva...

Ezért nem szeretik a fiatal nőket alkalmazni, mert ha terhes lesz, rögtön elmegy táppénzre, anélkül, hogy az indokolt lenne. Ezzel nem tudok egyetérteni, ne haragudj...

2010. jan. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha határozatlan idejű a szerződésed, akor nem rúghat ki. Elmehetsz táppénzre, aminek az első 15 napját a munkáltató fizeti, a többit az OEP. Meg se kell indokolnod az orvosnak, de ha elmondod neki a történteket, duplán megérti. Kiírni viszont csak a szívhang megállapításától tud, addig s háziorvossal kell egyezkedned.


Más. A szülés után a gyedet a szülés előtti napráti év fizetéséből számítják ki. Ez neked a 2009-es év, amikor végig dolgoztál, úgyhogy nem jársz rosszul. Csak a szülésig kell kibírni valahogy a 60% táppénzen.


Sok sikert, és állj a sarkadra! Semmiképpen ne menj bele, hogy közös megegyezéssel felmondjanak neked! Ne írj alá semmit.

2010. jan. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendkívüli felmondással akarna elküldeni, akkor olyan indokot kell találnia, ami a bíróságon megállja a helyét. A bíró pedig tudni fogja, hogy te előtte közölted vele, hogy terhes vagy, tehát a bíró innentől már össze tud adni kettőt meg kettőt... És már vissza is vagy helyezve az állásodba. Úgyhogy ettől én nem tartanék egy percig se. Csak egy csomó perköltséget okozna magának a főnök és ezt ő is pontosan tudja...

A kérdésedre válaszolva: a szülés napjától, vagy aká előtte legkorábban 28 nappal elmehetsz TGYÁS-ra, majd fél év elteltével GYED-re. Ha nincs meg a két éved (ezt írtad), akkor annyi időre, ami a 2 évből neked hiányzik, csak GYES-t fogsz kapni. De tán szülésig meglesz a 2 éved és akkor végig GYED-et kapsz.

2010. jan. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

ma 10:14 Kedves válaszadó!

Köszönöm nem kérek a gusztustalan kritikából. lehet, hogy te ennyit nézel ki az emberből, de rossz helyen keresgélsz, ugyanis ezt ő ajánlotta fel, hogy ebbe belemegy, írassam ki magam, akkor nem rúg ki. ugyanis ebből ha jól tudom neki, csak az első 15 napot kell fizetni. Szerinted én barom vagyok, hogy nem akarok dolgozni, hanem ha muszáj ha nem otthon nyomnám a seggem, közbe meg nyomorgunk?! Ne magadból indulj ki! Elég bajom van ez ilyen hülyék nélkül mint te! A többieknek nagyon szépen köszönöm a használható választ/tanácsokat. Ma elmegyek a dokimhoz, megkérdezem mit tud tenni az ügy érdekében, ha semmit, akkor elmegyek a háziorvosomhoz is. Még egyszer nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2010. jan. 27. 10:29
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!