Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ennyire gyakori...

Tényleg ennyire gyakori Magyarországon az, hogy a terhesség alatt a nők táppénzen vannak, amennyire az itt feltett kérdésekből kitűnik? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kérdésből, hozzászólásból azt veszem ki, hogy rengeteg terhes nő 10-12 hetes korban, vagy akár már korábban is betegállományba vonul és ehhez az orvosok igazolást adnak sokszor anélkül, hogy bármilyen betegség lenne, ami a munkával összeegyeztethetetlen. (Lehet, hogy ez azért nem szignifikáns, mert gondolom a nem dolgozó várandósok vannak több időt ezen az oldalon, hiszen a dolgozóknak lényegesen kevesebb idejük van erre, de akkor is nagyon magasnak tűnik ez az arány.)

Nem bántani szeretnék senkit, hiszen biztosan mindenki érthető magyarázattal tud szolgálni, hogy miért is tölt inkább hónapokat táppénzen, vállalva ezzel azt, hogy kevesebb a bevétele és jóval több az unalmas órája.

De mégis, milyen okok vannak? Rugalmatlanak Magyarországon a munkáltatók a terhes alkalmazottal szemben? Van ott arra rendszer, hogy ha valaki a terhességgel összeegyeztethetetlen munkakörben van, akkor átkérje magát máshova? Vagy sok esetben tényleg a lustaság az oka, illetve az adott munkahely iránti negatív érzelmek?

Elsősorban azért érdekelne, mert első babámat külföldön hordom ki és itt nem igazán divat ez. Sőt, ha valóban valamilyen komplikáció terhesség alatt, akkor is maximum a kezelés idejére ad az orvos igazolást, és a veszélyeztetett terhesség fogalommal sem dobálóznak csak akkor, ha valóban veszélyeztetettről van szó. A legtöbb nő szinte szülésig dolgozik, ha kell csökkentett munkaidőben, vagy munkakörváltással, de 30-35 hetes kor előtt nem nagyon illik abbahagyni a munkát.

Gondolkodom azon, hogy a második babát otthon szülöm meg, viszont ha kiderül, hogy ott nincs kompromisszum terhesség idején a munkáltatóval, akkor inkább maradok, mert semmiféleképpen sem szeretnék otthon ülni hónapokig feleslegesen, sem úgy maradni egy munkakörben, hogy közben a babámat kockáztatom.


2008. aug. 9. 15:01
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

1. Magyarországon nincs bevett gyakorlat arra, hogy a munkáltató rugalmasan kezelje az ilyen helyzetet. pl. felajánljon egy másik pozíciót.

2. Törvény ide törvény oda az én munkahelyemen a várandósok konkrétan már fizetésemelést sem, és bónuszt sem kapnak.

3. Ugyanolyan elvárásaik vannak a várandóssal kapcsolatban, mint egy "normális" munkavállalóval. Legyen szó délutáni, vagy hétvégi beosztásról. stb.

4. Hányingerrel és émelygéssel küszködve elég nehéz bizonyos munkaköröket ellátni, mint banki ügyfélszolgálat, telefonos és személyes ügyfélkezelés.

5. Mivel nincs bónusz, prémium és a kismama kevesebb délutános műszakot vállal éppen amennyit szükséges, így kevesebb lesz a jövedelme, és mivel táppénzt szombat -vasárnapra is fizetik így még a 60 %-osan is minimálisan kevesebbre jön ki a táppénz mivel ebből kevesebb járulékot is vonnak, mint egy normál fizetésből.


- Mindemellett fontos hogy egy várandós kismama dolga-feladata az hogy már terhesen is a lehető legkörültekintőbben bánjon vele, pl. a hajolgatás tudományos tesztekkel igazolt, hogy fájdalmat okoz a babának, az ülőmunka hiába hiszik az is ártalmas, fél óránként fel kellene állni, hogy a vérkeringes optimális legyen.

- az én munkahelyemen a kollégáim betegen bejönnek, az ablakot nem engedik kinyitni...


szóval stb. lehetne sorolni...


Én 20 éves korom óta dolgozom és mint a kisangyal mindig vonják tőlem a különféle járulékokat, betegállományban pedig most vagyok 26 éves voltam kb. összesen talán 20 napot. Azt gondolom, hogy az állam részéről az lenne a legkevesebb hogy a kismamáknak megfelelő biztonságos és nyugodt körülmények legyen biztosítva, az hogy Angliában ezt leszarják az ő dolguk.


Egyébként ha jól tudom Mo-n annyira alacsony a születési arány, hogy már annak örülünk ha külföldiek jönnek letelepedni, mert így legalább nő a dolgozó lakosság létszáma....

2009. nov. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
25 hetes állapotos vagyok én tegnapig dolgoztam ugyanis tegnap fenyegető vetélés miatt kerültem kórházba hiába kértem hogy dolgozhassk még megtiltották:( Én unatkozom egyedül és szívesebben melóznék kéne a pénz is.
2010. ápr. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
11hetes vagyok, még dolgozom. Szeretem a munkám, csak az a baj, hogy kötött munkaidőm van. Reggel 4kor indulok és este 6ra érek haza. Tehát semmilyen kötelező vizsgálatra nincs időm elmenni, mert sztk csak hétköznap van. Ezért kénytelen leszek abbahagyni a munkát, de nagyon nem örülök neki.
2012. dec. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!